28/05/2026
Do wakacji został już niecały miesiąc! ⏰ Zaczynamy więc wielkie podsumowanie osiągnięć naszych uczniów z tego semestru. Ostrzegamy, mamy się czym chwalić! 😉
Na pierwszy ogień idzie klasa wokalna ASM II st. Posłuchajcie, co o swoim sukcesie opowie Wam Zuzanna Górecka, uczennica Pani Katarzyny Wiwer 👇
W dniach 13-15 kwietnia 2026 roku wraz z Stanisławem Szczawińskim wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie interpretacji muzycznej „Študentská umelecká činnosť” w słowackim Rużomberku, gdzie zostaliśmy przyjęci niezwykle gościnnie i życzliwie. W swojej kategorii zajęłam trzecie miejsce i otrzymałam wyróżnienie, którym doceniono moje wykonanie utworu sakralnego. Na organach i fortepianie wspaniale akompaniował mi Stanisław, który sam również wystartował w konkursie w kategorii organowej. Podczas konkursu spotkaliśmy muzyków z Słowacji, Czech, Austrii i Ukrainy, a także kilku bardzo sympatycznych rodaków grających na organach, którzy doskonale znali naszą szkołę i organizowany u nas konkurs organowy. Całość uświetnił wspaniały koncert w wykonaniu członków jury, dzięki którym mogliśmy zapoznać się nieco ze słowackim repertuarem wokalnym i organowym. Chociaż Rużomberk oddalony jest od Krakowa o około trzy godziny drogi, naprawdę można było poczuć się jak u siebie, rozmawiając łamanym polsko-słowackim i śpiewając w sali koncertowej przy placu św. Jana Pawła II :))