10/05/2024
Za 2 tygodnie jedziemy do 🇺🇦 ze zużytymi banerami po kampanii wyborczej. Zbieramy je z ogrodzeń, balkonów, stelaży... Także te większe, które, ekhm, naginały uchwałę krajobrazową (i za co chyba nikt nigdy na serio nie odpowie). Na szczęście zbieramy te materiały ponad podziałami, współpracujemy z kilkoma sztabami. Szeroko. Tu serdeczne dzięx dla kolegi Łukasz Wantuch.
Mocne plastikowe, gumowe płachty przydadzą się chłopakom w błotnistych okopach, ale też jako wiatrołapy, kurtyny do zaciemniania okien ...i cywilom do łatania ich nieustannie bombardowanych dachów🏠🔧
Przy okazji chcemy też odpowiedzieć na wielokrotne błagania naszych ziomków z przeciwlotniczej z Odessy i zawieźć im ochraniacze uszu🎧 oraz nowe hełmy (w gradzie odłamków zużywają się bardzo prędko). To istotna sprawa, bo osoby godzinami grzmocące do dronów szybko tracą słuch🤕.
Zawieziemy też odrobinę medykamentów, skarpety, leżanki, krem przeciw komarom i suchy prowiant🥫.
Udało mi się przy tym skumać z wolontariuszami z Bydgoszczy i Odessy - dorzucą od siebie nieco twardego sprzętu ochronnego (merci Michale, merci Зоїчка).
Link do zrzuty poniżej. Jeśli macie luźną dychę - nie wahajcie się:)
Pozdro,
Ania i Michał