15/03/2023
Aktualności projektowe
W lutym 2023 r. ostatnia z gmin domknęła formalności projektowe - tym samym wszystkie zadania w projekcie zostały zakończone, a wskaźniki osiągnięte! :)
W ramach "Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0" 22 gminy zostały objęte wsparciem i przeprowadziły pogłębione konsultacje na wczesnych etapach prac nad dokumentami planistycznymi.
Wszystkie gminy zrealizowały I etap konsultacji społecznych, a 5 gmin przeprowadziło także II etap konsultacji społecznych. W ramach konsultacji prowadzonych przez uczestników projektu wykorzystano 19 różnych technik.
Najczęściej gminy decydowały się na realizację punktu konsultacyjnego (wykorzystało go 14 gmin), popularne były też wywiady indywidualne (10 gmin), badanie CAWI/ankieta online oraz warsztaty konsultacyjne (po 9 gmin).
Wszystkie gminy uczestniczące w projekcie przedłożyły konsultowane dokumenty planistyczne do opinii gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej, a 15 gmin w okresie realizacji projektu przedłożyło dokument planistyczny radzie gminy do zatwierdzenia.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!