Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego

Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0 Projekt zakłada objęcie wsparciem gmin we wczesnych stadiach planowania przestrzennego.

Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych Projektu wynosi 1 917 372,00 zł i obejmuje dofinansowanie z następujących źródeł: ze środków europejskich (Europejskiego Funduszu Społecznego) w kwocie 1 615 961,12 zł oraz ze środków dotacji celowej budżetu państwa w kwocie 301 410,88 zł. Celem projektu jest wzmocnienie i pogłębienie procesów konsultacji społecznych realizowanych w ramach sporządzania dok

umentów planowania i zagospodarowania przestrzennego w 22 gminach (w poprzedniej edycji projektu – w 25 gminach) poprzez motywowanie i przygotowanie merytoryczne pracowników administracji samorządowej do wdrożenia pogłębionych (wykorzystujących techniki deliberatywne) konsultacji społecznych. Obszar projektu obejmuje gminy z całej Polski (a w przypadku poprzedniej edycji projektu z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego). Oferowane w ramach projektu wsparcie przyczyni się do przedłożenia do zatwierdzenia co najmniej 3 radom gmin (w poprzedniej edycji – 6) dokumentów dotyczących planowania przestrzennego wypracowanych we współpracy JST i NGO.

Aktualności projektoweW lutym 2023 r. ostatnia z gmin domknęła formalności projektowe - tym samym wszystkie zadania w pr...
15/03/2023

Aktualności projektowe

W lutym 2023 r. ostatnia z gmin domknęła formalności projektowe - tym samym wszystkie zadania w projekcie zostały zakończone, a wskaźniki osiągnięte! :)

W ramach "Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0" 22 gminy zostały objęte wsparciem i przeprowadziły pogłębione konsultacje na wczesnych etapach prac nad dokumentami planistycznymi.

Wszystkie gminy zrealizowały I etap konsultacji społecznych, a 5 gmin przeprowadziło także II etap konsultacji społecznych. W ramach konsultacji prowadzonych przez uczestników projektu wykorzystano 19 różnych technik.
Najczęściej gminy decydowały się na realizację punktu konsultacyjnego (wykorzystało go 14 gmin), popularne były też wywiady indywidualne (10 gmin), badanie CAWI/ankieta online oraz warsztaty konsultacyjne (po 9 gmin).
Wszystkie gminy uczestniczące w projekcie przedłożyły konsultowane dokumenty planistyczne do opinii gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej, a 15 gmin w okresie realizacji projektu przedłożyło dokument planistyczny radzie gminy do zatwierdzenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Aktualności projektowe_________________________________Okres realizacji projektu został wydłużony do 28.02.2023 r.Wszyst...
10/01/2023

Aktualności projektowe
_________________________________
Okres realizacji projektu został wydłużony do 28.02.2023 r.

Wszystkie gminy zakończyły procesy konsultacyjne, a 13 przedłożyło dokument planistyczny radzie do zatwierdzenia. Pozostali uczestnicy nadal prowadzą procedury planistyczne, w tym jedna z gmin domyka formalności związane z udziałem w II etapie konsultacji.
Dlatego też w ostatnim kwartale 2022 prowadzono głównie działania monitoringowe.

Uczestnikom projektu życzymy wesołych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
22/12/2022

Uczestnikom projektu życzymy wesołych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Aktualności projektowe_________________________________Okres realizacji projektu został wydłużony do 31.12.2022 r.Wszyst...
07/10/2022

Aktualności projektowe
_________________________________
Okres realizacji projektu został wydłużony do 31.12.2022 r.

Wszystkie gminy zakończyły procesy konsultacyjne, a ponad połowa przedłożyła dokument planistyczny radzie do zatwierdzenia. Pozostali uczestnicy nadal prowadzą procedury planistyczne, w tym jedna z gmin domyka formalności związane z udziałem w II etapie konsultacji.

W III kwartale 2022 prowadzono głównie działania monitoringowe oraz prace związane z opracowaniem raportu końcowego (zbiorcza analiza ofertowanego wsparcia i skuteczności oraz efektywności procesów konsultacyjnych)

W dniach 13-14 czerwca w  Krakowie odbyło się seminarium podsumowujące projekt „Szkoła świadomego planowania przestrzenn...
20/06/2022

W dniach 13-14 czerwca w Krakowie odbyło się seminarium podsumowujące projekt „Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0” (projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich - ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).

Seminarium stworzyło okazję do zaprezentowania zbiorczych 🤔wniosków z prowadzonych analiz, wymiany 🤝 doświadczeń między gminami-uczestnikami projektu (trudności/wyzwania podczas realizacji IPK, analiza wykorzystanych technik konsultacyjnych, ocena otrzymanego wsparcia, podsumowanie korzyści z udziału w projekcie), w tym 🧑‍💼 prezentacji dobrych praktyk i inspiracji na przyszłość z zakresu pogłębionych konsultacji społecznych we wczesnych fazach planowania przestrzennego.

Udało nam się także 🗣️ podyskutować na temat roli konsultacji w kontekście wprowadzonych i planowanych zmian dotyczących 📃 dokumentów planistycznych oraz strategicznych, a także zebrać wnioski i rekomendacje w zakresie realizacji podobnych projektów w przyszłości.

Wszystkim uczestnikom 🫂 dziękujemy za zaangażowanie i podzielenie się 🤩 cennymi doświadczeniami! 🥰 👏 ❤️💪

🔜 W najbliższych miesiącach będziemy realizować ostatnie działania w ramach projektu – przed nami opracowanie skryptu poseminaryjnego oraz raportu końcowego z autoanalizy zawierającego wnioski i rekomendacje.

❗ Seminarium podsumowujące już w poniedziałek❗ Przyszły tydzień rozpoczniemy bardzo 🥰 przyjemnie - bo 13-14 czerwca 2022...
10/06/2022

❗ Seminarium podsumowujące już w poniedziałek❗

Przyszły tydzień rozpoczniemy bardzo 🥰 przyjemnie - bo 13-14 czerwca 2022 w Krakowie (Hotel Campanile) odbędzie się 🧑‍💼 seminarium podsumowujące 🏁 Szkołę Planowania Przestrzennego 2.0 (projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Fundusz Społecznego)!

👀 Do zobaczenia wkrótce! 🙋

Zapraszamy uczestników do udziału w 🧑‍💼 seminarium podsumowującym!  Wszystkie gminy 🏁 zakończyły już działania partycypa...
30/05/2022

Zapraszamy uczestników do udziału w 🧑‍💼 seminarium podsumowującym!

Wszystkie gminy 🏁 zakończyły już działania partycypacyjne (w marcu i kwietniu Jaworzno oraz Sosnowiec przeprowadziły ostatnie techniki w ramach II etapu konsultacji) – zatem nadszedł czas na podsumowanie projektu: w dniach 📅 13-14 czerwca w Krakowie w hotelu Campanile (ul. św. Tomasza 34) odbędzie się seminarium podsumowujące.

Celem seminarium jest 🔄 wymiana doświadczeń między gminami-uczestnikami projektu po realizacji IPK, przedstawienie zbiorczych wniosków z prowadzonych analiz, prezentacja 🔝 dobrych praktyk i 💡 inspiracji na przyszłość z zakresu pogłębionych konsultacji społecznych we wczesnych fazach 🗺 planowania przestrzennego.

Do zobaczenia! 🙋

Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt!Zespół projektu Szkoła Planowania Przestrzennego 2.0
15/04/2022

Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt!

Zespół projektu Szkoła Planowania Przestrzennego 2.0

ℹ️ Przypominamy o naszej bazie dobrych praktyk - znajdziecie tu przede wszystkim interesujące, wybrane i opisane przez n...
04/02/2022

ℹ️ Przypominamy o naszej bazie dobrych praktyk - znajdziecie tu przede wszystkim interesujące, wybrane i opisane przez nas przykłady angażowania lokalnych społeczności w urządzanie najbliższej okolicy.

Miłej lektury! 📜

🎄❄️🎅Uczestnikom projektu życzymy spokojnych i radosnych Świąt oraz dużo zdrowia w Nowym Roku!
21/12/2021

🎄❄️🎅
Uczestnikom projektu życzymy spokojnych i radosnych Świąt oraz dużo zdrowia w Nowym Roku!

Adres

Ulica Włóczków 22/3
Kraków
30-103

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij