11/06/2026
🇵🇱 Dzień Tadeusza Kościuszki w Małogoszczu za nami!
Przedstawiciele Komitetu Kopca Kościuszki: prezes prof. Piotr Dobosz i dyrektor Leszek Cierpiałowski uczestniczyli w obchodach upamiętniających pobyt Tadeusza Kościuszki i wojsk powstańczych w Małogoszczu w 1794 r.
Podczas dnia spędzonego w Małogoszczu mieliśmy okazję aktywnie uczestniczyć w wielu ciekawych punktach programu obchodów:
✅ spotkaniach i wykładach dla młodzieży,
✅ uroczystościach pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na rynku w Małogoszczu,
✅ wizycie na cmentarzu i upamiętnieniu generałów Jana Grochowskiego oraz Józefa Wodzickiego,
✅ przekazaniu archiwalnej fotografii legionistów do Izby Pamięci Ziemi Małogoskiej,
✅ spotkaniu historycznym w Dworze Ludynia,
✅ symbolicznym podlaniu Dębu Bonawentura wodami z Racławic, Szczekocin i Maciejowic.
To była pięknie zorganizowana uroczystość i wspaniale spędzony dzień. Organizatorom, partnerom i uczestnikom dziękujemy za wspólne pielęgnowanie pamięci o Tadeuszu Kościuszce.
📖 Pełna relacja i galeria zdjęć: https://tinyurl.com/dzien-kosciuszki-2026