23/06/2026
Projekt edukacyjny Uczeń-Obywatel.
W roku szkolnym 2025-2026r. uczniowie z klas 3Ts i 4Tp uczestniczyli w kolejnej-25 edycji projektu Uczeń - obywatel. Wśród form realizacji projektu znalazły się m.in. spotkania z przedstawicielami rady dzielnicy, radnymi miasta- udział w sesji Rady Miasta Krakowa. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu gminnym i dzielnicowym, poznali zakres zadań i kompetencji poszczególnych organów władzy samorządowej oraz działalnością Młodzieżowej Rada Miasta Krakowa.
Finał projektu odbył się dnia 14 czerwca 2026 r. w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta Krakowa w Dniu Otwartym krakowskiego Magistratu. Młodzież ZSM3 reprezentowali uczniowie z klasy 3Ts Kacper Cygan i Loki Wierciński oraz z klasy 4Tp Zuzanna Czarnecka i Mateusz L**h.
W uroczystości wzięli udział Radni Miasta Krakowa m.in. pani Anna Bałdyga przewodnicząca Komisji Edukacji i Radni Dzielnic. Patronatem wydarzenie objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Jakub Kosek, a koordynatorem projektu był Ośrodek Edukacji Obywatelskiej - filia nr 1 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana ,który reprezentowali panowie Mariusz Cupiał i Artur Jachna.