06/06/2026
🌼 Maj w świetlicy szkolnej – podsumowanie miesiąca 🌼
Maj był w naszej świetlicy czasem pełnym kreatywności, odkrywania świata, ekologicznych działań i wspólnej zabawy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody, chętnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu – bawiąc się, odpoczywając, relaksując i uczestnicząc w zajęciach organizowanych na szkolnym dziedzińcu.
🌿 „Z ekologią na Ty”
W ramach projektu ekologicznego prowadziliśmy przyrodnicze obserwacje na szkolnym dziedzińcu, wypełniając karty obserwacji. Uczniowie doskonalili również umiejętności podczas zajęć z eko-kodowania. Dzieci samodzielnie wykonywały naturalne środki czystości, a także uczestniczyły w ekologicznych podchodach, które połączyły naukę z aktywną zabawą.
W maju rozstrzygnięty został również świetlicowy konkurs na Eko-plakat. Laureatami zostali:
🏆 Grand Prix – Karyna Zinkevych (kl. 3a)
🥇 I miejsce – Karol Łukaszuk (kl. 2a)
🥈 II miejsce – Oliwier Jasica (kl. 3a)
🥉 III miejsce – Amelia Capiga (kl. 1b)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu kreatywności, zaangażowania oraz ekologicznego spojrzenia na otaczający nas świat.
Z radością poznaliśmy również wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego „Ekologiczna Torba”, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.
II miejsce w kategorii klas I–III zdobyła Klaudia Klimczyk z klasy 3c. Jesteśmy dumni z sukcesu naszej uczennicy i w imieniu wychowawców świetlicy składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów artystycznych. Dziękujemy również uczennicom klasy 1b za udział w konkursie i zaangażowanie w przygotowanie prac.
🚀 Tydzień Kosmiczny z okazji Dnia Kosmosu
Przez cały tydzień odkrywaliśmy tajemnice Wszechświata. Poznawaliśmy historię lotów kosmicznych, uczestniczyliśmy w wirtualnym planetarium oraz wirtualnej lekcji muzealnej w Domu Kopernika. Rozmawialiśmy o działalności NASA, poznawaliśmy tajemnice agencji kosmicznej oraz śledziliśmy informacje dotyczące misji Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Powstały także wyjątkowe prace plastyczne: „Rakieta”, „Astronauta” oraz „Galaktyka w słoiku”.
💐 Dzień Mamy
Z okazji święta wszystkich Mam dzieci wzięły udział w wyjątkowych zajęciach z zakresu upcyklingu, nadając nowe życie szklanym słoikom. Było również dekorowanie metodą decoupage, tworząc niepowtarzalne i pełne serca upominki dla swoich Mam.
🎨 Prace plastyczne i kreatywne
W maju dzieci wykonały tradycyjne japońskie papierowe parasolki Wagasa. Z okazji Światowego Dnia Pszczół stworzyły dekorację świetlicy – barć pszczelą, która ozdobiła przestrzeń obok naszego świetlicowego drzewa. Szczególnym wydarzeniem była również wspólna praca plenerowa „Co w trawie piszczy?”. Niczym impresjoniści malujący w plenerze, dzieci przy dźwiękach muzyki i w promieniach słońca stworzyły kredą wielkoformatową łąkę pełną jej mieszkańców.
📜 Innowacja pedagogiczna
W ramach innowacji „Od piktogramów do emotikonów – historia pisma dla najmłodszych” uczniowie poznawali język staropolski, maszynopisy epoki przemysłowej oraz współczesne formy komunikacji obrazkowej wykorzystywane w świecie cyfrowym.
🏰 Poznajemy Kraków
Odbyliśmy także wirtualną wycieczkę na Wzgórze Wawelskie, podczas której poznawaliśmy najważniejsze zabytki Krakowa oraz związane z nimi legendy i ciekawostki.
🏆 Mistrzowie Świetlicy – maj 2026
⭐ Mistrz Aktywności
🥇 Oliwia Różycka 3C
🥈 Beata Machowska 1B
🥉 Rita Wójcicka 3C
🤫 Mistrz Ciszy
🥇 Wiktor Rosołek 2B
🥈 Lena Komenda 2A
🥉 Maria Zagórska 1B
🧹 Mistrz Czystości
🥇 Bianka Kasprzyk 4B
🥈 Zofia Opioła 1A
🥉 Michalina Multan-Laba 1B
🤝 Mistrz Koleżeństwa
🥇 Filip Wolko 1B
🥈 Karol Zając 3A
🥉 Jagoda Przeciszowska 3A
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w zajęciach. Maj był miesiącem pełnym inspiracji, nauki, twórczych działań, sukcesów i dobrej zabawy.