21/07/2021
Cz.1.
Profil powstał jako wsparcie protestu przeciwko budowie stacji transformatorowej przez PKP Energetyka.
Urząd Marszałkowski wydał zezwolenie na budowę, nie bacząc na społeczną warstwę ten inwestycji.
Brak konsultacji społecznych, mimo ponad rocznych petycji mieszkańców do PKPEnergetyka
Odpowiedź PKP energetyka już po uzyskaniu pozwolenia na budowę
Brak statusu strony, pominięcie w postępowaniu.Wykluczenie wszystkich mieszkańców działek sąsiadujących z miejscem planowanej inwestycji.
Dla nas, mieszkańców ulicy Kolejowej oraz Balickiego jest niezrozumiałe, dlaczego budowa stacji transformatorowej zaplanowana jest w sąsiedztwie Przedszkola (!) oraz domów jednorodzinnych. Szczególnie, że teren PKP pokrywa ogromną część naszej dzielnicy, i tak znacznie dewastując tkankę miejską.
Teren inwestycji działka 101 obręb 54 to 1,4ha. Są to rozległe tereny na których nie ma nic poza bocznicą kolejową i rozgrabiony wyciętymi torami kolejowymi
Niezrozumiały jest także brak reakcji radnych dzielnicy.......
Gdzie zarówno ignorancja i niewiedza jak i celowe pominięcie tego problemu uważamy za tak samo krzywdzące mieszkańców tych terenów.
Dodatkowo chcieliśmy zaznaczyć kilka nieprawidłowości jakie zauważyliśmy podczas prac projektowych
- brak jakiegokolwiek poinformowania sąsiednich budynków o rozpoczęciu prac projektowych oraz budowlanych. Nawet 183\1 obręb 53 nie został poinformowany o budowie
- Decyzja środowiskowa jest wydana na inną lokalizację i inne rozmieszczenia na działce inwestycji niż lokalizacja jaka została przedłożona i wskazana w dokumentach złożonych w RDOŚ.
Została złożona w pozwoleniu na budowę w Urzędzie Wojewódzkim. Inna lokalizacja inwestycji niż ta co do której inwestor uzyskał zgodę.