13/04/2023
28 marca naszą bibliotekę odwiedziła klasa IIa z Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kozienicachw ramach projektu "Jestem Eko z Biblioteką". 🌿🐝📖📚🦌
Mówiliśmy o ekologii, pszczołach, segregacji śmieci, o tym jak dbać o środowisko. Młodzi rozmówcy byli niezwykle aktywni, a ich spostrzeżenia na temat ochrony środowiska bardzo trafne.
Dzieci poznały historię wieloryba pochodzącą z książki "Opowieści o tym, jak uratować planetę" Anny Casals. Zastanawialiśmy się jak zmniejszyć ilość plastiku w naszym otoczeniu, co warto i można zmienić w życiu codziennym.
Wspólnie słuchaliśmy dźwięków natury, np. lisa, żurawi, dzięcioła, skanując kody QR z książek z serii "Młodzi Przyrodnicy".
Bardzo zachęcamy do wypożyczania.
Druga część spotkania to eko kalambury i świetna zabawa,
nasi goście doskonale poradzili sobie z zagadkami.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny, zapraszamy częściej. 🙂
*Projekt jest sfinansowany ze środków Fundacja ORLEN Program granatowy dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi” V.