Budowlankazs7

Budowlankazs7 Zespół Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie Cześć!

Profil ten został założony, aby stworzyć miejsce w którym wszyscy uczniowie, kandydaci oraz absolwenci na bieżąco mogli śledzić losy naszej szkoły, wymieniać opinie oraz pomysły na to jak urozmaicić życie szkoły.

19/06/2026

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że nasza szkoła, jako uczestnik programu „Przyjazna szkoła – Dobrostan społeczności szkolnych" realizowanego w województwie zachodniopomorskim przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej (Operatora Wojewódzkiego), może już korzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych.

Z konsultacji psychologicznych i psychoterapeutycznych mogą skorzystać wszyscy uczniowie i uczennice w wieku powyżej 13 roku życia, ich rodzice oraz nauczyciele ZS 7. Wsparcie jest dostępne od dziś, przez całe wakacje oraz przez cały rok szkolny 2026/2027.

Zapisy odbywają się pod adresem:
LINK :

Wokół naszej szkoły zrobiło się zielono i kolorowo! W ostatnich dniach nasi uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i posad...
16/06/2026

Wokół naszej szkoły zrobiło się zielono i kolorowo! W ostatnich dniach nasi uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i posadzili na terenie placówki piękne rośliny ozdobne. 🧑‍🌾 Zakup sadzonek został w całości sfinansowany ze środków projektu Erasmus+.
​Dzięki tej akcji nie tylko dbamy o środowisko i uczymy się ekologii w praktyce, ale też tworzymy przyjazną, pełną zieleni przestrzeń do odpoczynku na przerwach. 🌸🌿

W ubiegły piątek uczniowie klasy 1 Technikum Inżynierii Sanitarnej zamienili szkolne ławki na rowery i wyruszyli do oczy...
15/06/2026

W ubiegły piątek uczniowie klasy 1 Technikum Inżynierii Sanitarnej zamienili szkolne ławki na rowery i wyruszyli do oczyszczalni ścieków w Unieściu - GMINA MIELNO NAD DWIEMA WODAMI . 🚴‍♀️

Podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces oczyszczania ścieków, poznać pracę urządzeń technologicznych oraz przekonać się, czym to PACHNIE i jak to jest ważne dla Środowiska . 👃

To była cenna lekcja praktycznej wiedzy, świetna okazja do integracji i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 💪😊

Poznawanie swojego zawodu na żywo - bezcenne

Dziękujemy Wszystkim z EKOPRZEDSIĘBIORSTWO za możliwość odwiedzenia Ich obiektu, ciekawego spotkania z Ekspertami i sporą dawkę fachowej wiedzy!

Dziękujemy instruktorowi z KLUB KOLARSKI FRAJDA NA ROWERZE Panu Pawłowi Zyśko za instruktaż bezpiecznego poruszania się na wycieczkach rowerowych oraz wsparcie techniczne .

Minister Edukacji Barbara Nowacka inauguruje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Inicjatyw...
15/06/2026

Minister Edukacji Barbara Nowacka inauguruje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Inicjatywa ma na celu podsumowanie całorocznej pracy profilaktycznej oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku.

Zgodnie z przedstawionymi rekomendacjami, działania profilaktyczne mogą zostać przeprowadzone w jednym z dwóch ostatnich tygodni czerwca poprzedzających zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2025/2026.

Z tej okazji Minister Edukacji skierowała do społeczności szkolnej specjalny list, w którym zachęca do aktywnego włączenia się w inicjatywę oraz dbania o bezpieczny letni wypoczynek.

W liście znalazło się również wyraźne zaproszenie skierowane do uczniów, by zgłaszali własne pomysły i inicjatywy (np. w ramach samorządów uczniowskich), a także do rodziców – z apelem o podejmowanie z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach.

Trzy filary tegorocznej akcji

Tegoroczna edycja „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” skupia się w sposób szczególny na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego. Kluczowe obszary tematyczne obejmują:

Bezpieczeństwo na drodze (nowe przepisy od 3 czerwca 2026 r.) – edukacja w zakresie wchodzących w życie nowych przepisów ruchu drogowego dla osób poruszających się rowerami, rowerami elektrycznymi, hulajnogami elektrycznymi oraz urządzeniami transportu osobistego (UTO). Kluczową zmianą jest wprowadzenie obowiązku jazdy w kasku ochronnym dla osób do 16. roku życia.
Bezpieczeństwo nad wodą – upowszechnianie informacji na temat wdrożenia nowych przepisów rozporządzenia w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży, które wprowadzają znacznie wyższe standardy bezpieczeństwa nad wodą.
Bezpieczeństwo cyfrowe – promowanie zasad higieny korzystania z sieci, ochrony prywatności, walki z cyberprzemocą oraz dbania o tzw. cyfrowy balans (digital detox) podczas wakacyjnego wypoczynku.

Specjalny pakiet materiałów edukacyjnych

W ramach akcji Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z innymi resortami i instytucjami publicznymi, przygotowało zestaw materiałów pomocniczych.

Kompleksowy pakiet edukacyjno-profilaktyczny posłuży jako bezpośrednie wsparcie przy planowaniu i realizacji zajęć podczas „Tygodnia dla Bezpieczeństwa”, a także będzie mógł być z powodzeniem wykorzystywany w nowym roku szkolnym.

Ogólnopolską akcję wspierają Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Cyfryzacji, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/tydzien-dla-bezpieczenstwa

Dnia 26 maja 2026 r. w V LO w Koszalinie odbyło się spotkanie sieciujące schoolworkerów grupy koszalińskiej programu PEE...
09/06/2026

Dnia 26 maja 2026 r. w V LO w Koszalinie odbyło się spotkanie sieciujące schoolworkerów grupy koszalińskiej programu PEER SUPPORT. Przy dobrej zabawie integracyjnej schoolworkerzy wzajemnie się poznali oraz wymienili się dotychczasowymi doświadczeniami. Koordynatorki szkolne dla swoich schoolworkerów przygotowały niespodziankę ,,pakiet mocy”, który zawierał życzliwą afirmację, liścik od koordynatora, sos na trudny czas, kartki z przyklejoną czekoladką, cukierkiem miętowym i saszetką melisy. Spotkanie minęło w miłej, sympatycznej atmosferze.

Wewnątrzszkolny konkurs geograficzny dla klas I technikumDnia 03.06.2026 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs geograficz...
08/06/2026

Wewnątrzszkolny konkurs geograficzny dla klas I technikum

Dnia 03.06.2026 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs geograficzny skierowany do uczniów klas I technikum. W konkursie wzięli udział uczniowie zainteresowani geografią oraz poszerzaniem wiedzy o Polsce i świecie. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiadomości i umiejętności z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej oraz geografii fizycznej Polski i świata.

Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego, procesów zachodzących na Ziemi, ludności, gospodarki, urbanizacji, transportu oraz współczesnych problemów społeczno-ekonomicznych. Test wymagał od uczestników nie tylko znajomości faktów geograficznych, ale także umiejętności analizy map, wykresów i danych statystycznych.

Celem konkursu było:

- rozwijanie zainteresowań geograficznych wśród uczniów,
- pogłębianie wiedzy z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski oraz świata,
- kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji geograficznej,
- rozwijanie umiejętności analizy i interpretacji map, wykresów oraz danych statystycznych,
- doskonalenie logicznego myślenia i wyciągania wniosków na podstawie informacji geograficznych,
- motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy,
- promowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa,
- wyłonienie uczniów posiadających szczególne uzdolnienia geograficzne.

Konkurs przebiegł w atmosferze zaangażowania i zdrowej rywalizacji.

Uczniowie klas 2 TAE i 4 TA odwiedzili Dom Samotnej Matki w Koszalinie. Siostra Monika opowiedziała nam o funkcjonowaniu...
08/06/2026

Uczniowie klas 2 TAE i 4 TA odwiedzili Dom Samotnej Matki w Koszalinie. Siostra Monika opowiedziała nam o funkcjonowaniu Domu i życiu codziennym jego mieszkanek. W podziękowaniu za gościnę przynieśliśmy trochę prezentów, między innymi kwiaty i bazylię wyhodowane przez uczniów z profilu "Architektura krajobrazu" na zajęciach praktycznych.

Adres

Orląt Lwowskich 18
Koszalin

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:50 - 17:00
Wtorek 07:50 - 17:00
Środa 07:50 - 17:00
Czwartek 07:50 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00

Telefon

+48943452772

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Budowlankazs7 umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Budowlankazs7:

Udostępnij