Miasto i Gmina Kosów Lacki

Miasto i Gmina Kosów Lacki Oficjalna strona Miasta i Gminy Kosów Lacki.

📢 UWAGA - ZNALEZIONO PIESKA 📢🐶📍 W miejscowości Chruszczewka został znaleziony piesek 🐾❤️ Zwierzak jest już bezpieczny i ...
28/05/2026

📢 UWAGA - ZNALEZIONO PIESKA 📢🐶

📍 W miejscowości Chruszczewka został znaleziony piesek 🐾❤️ Zwierzak jest już bezpieczny i obecnie znajduje się pod opieką.

🔍 Poszukujemy właściciela psa. Prosimy o kontakt osoby, które rozpoznają czworonoga 🐕 lub wiedzą, do kogo może należeć.

🏡 Jeśli właściciel nie zostanie ustalony, piesek będzie szukał nowego domu oraz odpowiedzialnych i troskliwych opiekunów 🤝🐾❤️

📞 Kontakt w sprawie pieska:🏛️ Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki: 25 787 91 05.

🙏 Prosimy o udostępnianie ogłoszenia, aby pomóc pieskowi wrócić do domu lub znaleźć kochającą rodzinę 🐶💛

🕊️ 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗦𝗮𝗺𝗼𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝘂 𝗧𝗲𝗿𝘆𝘁𝗼𝗿𝗶𝗮𝗹𝗻𝗲𝗴𝗼 - 𝗭̇𝘆𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮! 🇵🇱🗓️ 27 maja to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich – święto lokalnej de...
27/05/2026

🕊️ 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗦𝗮𝗺𝗼𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝘂 𝗧𝗲𝗿𝘆𝘁𝗼𝗿𝗶𝗮𝗹𝗻𝗲𝗴𝗼 - 𝗭̇𝘆𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮! 🇵🇱

🗓️ 27 maja to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich – święto lokalnej demokracji, zaangażowania i wspólnoty, którą na co dzień razem tworzymy. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Kosów Lacki! ✨
Samorząd to nie tylko urzędy i instytucje – to przede wszystkim Ludzie 👥. To każdy z Was, kto poprzez codzienną aktywność, pomysły i troskę o sąsiedzkie dobro ma realny wpływ na rozwój naszej małej ojczyzny. 🏡🌾

🤝 𝐏𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐙̇𝐲𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚
Szczególne słowa podziękowania kierujemy dziś do radnych, sołtysów, przewodniczących osiedli, pracowników samorządowych oraz wszystkich osób zaangażowanych w pracę na rzecz naszej społeczności. Dziękujemy za Wasz trud, profesjonalizm i serce wkładane w codzienne obowiązki. 💼❤️

𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧́𝐜𝐨𝐦 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐨𝐰𝐜𝐨𝐦 𝐳̇𝐲𝐜𝐳𝐲𝐦𝐲:
💪 Niegasnącej energii i pasji do działania na rzecz naszej gminy,
🎯 Satysfakcji z realizowanych projektów i wspólnych sukcesów,
🍀 Dobrego zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz niesłabnącego optymizmu,
🤝 Wzajemnego szacunku i owocnej współpracy, która pozwala nam z dumą patrzeć w przyszłość.
Budujmy wspólnie silne, nowoczesne i przyjazne miasto i gminę Kosów Lacki! ❤️🤍❤️

20/05/2026
📢 𝟴𝟬𝟬 𝟬𝟬𝟬 𝘇ł 𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝗮 𝗱𝗹𝗮 𝗴𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗞𝗼𝘀𝗼́𝘄 𝗟𝗮𝗰𝗸𝗶 - 𝗯𝗲̨𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗻𝗼𝘄𝗮 𝗿𝗲𝗺𝗶𝘇𝗼-𝘀́𝘄𝗶𝗲𝘁𝗹𝗶𝗰𝗮 𝘄 𝗧𝗲𝗹𝗮𝗸𝗮𝗰𝗵! 🎉W ramach programu „Mazowsze P...
20/05/2026

📢 𝟴𝟬𝟬 𝟬𝟬𝟬 𝘇ł 𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝗮 𝗱𝗹𝗮 𝗴𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗞𝗼𝘀𝗼́𝘄 𝗟𝗮𝗰𝗸𝗶 - 𝗯𝗲̨𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗻𝗼𝘄𝗮 𝗿𝗲𝗺𝗶𝘇𝗼-𝘀́𝘄𝗶𝗲𝘁𝗹𝗶𝗰𝗮 𝘄 𝗧𝗲𝗹𝗮𝗸𝗮𝗰𝗵! 🎉

W ramach programu „Mazowsze Pomaga”, nasza gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 800 000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na zadanie: „Zapewnienie przestrzeni do aktywizacji mieszkańców i poprawy bezpieczeństwa lokalnego poprzez budowę świetlicy wiejskiej z częścią remizową w miejscowości Telaki”. 📑✨

Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Radomiu. 🏛️

𝐃𝐥𝐚𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐭𝐨 𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐞? 📝
Telaki to druga pod względem liczby mieszkańców miejscowość w naszej gminie. Dotychczasowa remizo-świetlica przestała być wystarczająca dla potrzeb tak licznej społeczności. Dodatkowym, kluczowym argumentem jest lokalizacja obecnego obiektu – znajduje się on bezpośrednio przy bardzo ruchliwej drodze, co znacząco utrudnia bezpieczne korzystanie z budynku oraz wyjazdy alarmowe strażaków OSP. 🚨 Budowa nowego obiektu jest niezbędna dla poprawy bezpieczeństwa i zapewnienia odpowiedniej przestrzeni mieszkańcom. ✅

💬 𝐆ł𝐨𝐬 𝐳 𝐮𝐫𝐳𝐞̨𝐝𝐮
Jan Stanisław Słomiak, 𝐁𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳 𝐌𝐢𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐢 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐬𝐨́𝐰 𝐋𝐚𝐜𝐤𝐢:
„To ważny dzień dla całej naszej samorządowej wspólnoty. Od dłuższego czasu staraliśmy się o rozwiązanie problemów lokalowych i bezpieczeństwa w Telakach. Dzięki przyznanej dotacji z Sejmiku Województwa Mazowieckiego możemy wreszcie urzeczywistnić te plany. Ta nowoczesna inwestycja to twardy dowód na to, że skuteczna współpraca na szczeblu wojewódzkim i lokalnym przynosi realne, wymierne korzyści bezpośrednio naszym mieszkańcom.”

Paweł Nasiłowski, 𝐙𝐚𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐜𝐚 𝐁𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐚:
„Projekt budynku w Telakach został skrupulatnie zaplanowany. Zostanie uworzone wielofunkcyjne, bezpieczne i nowoczesne centrum życia całej miejscowości. Wyciągamy remizę i świetlicę z niebezpiecznego sąsiedztwa ruchliwej drogi, oferując strażakom profesjonalną bazę do akcji ratunkowych, a mieszkańcom przestronną strefę integracji pozbawioną jakichkolwiek barier architektonicznych.”

𝐂𝐨 𝐝𝐨𝐤ł𝐚𝐝𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐫𝐚𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐢𝐧𝐰𝐞𝐬𝐭𝐲𝐜𝐣𝐢? 🏗️
Zaprojektowany budynek to nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej ponad 250 m², zaprojektowany z myślą o wielofunkcyjności i komforcie:

🏢 𝐒𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐠𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢: Przestronna sala główna (120 m²!) z pełnym zapleczem kuchennym - to tu odbywać się będą zebrania wiejskie, wydarzenia kulturalne i aktywności lokalnych grup. 💃🎤

🚒 𝐏𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐣𝐨𝐧𝐚𝐥𝐧𝐚 𝐫𝐞𝐦𝐢𝐳𝐚 𝐎𝐒𝐏: Druhowie z OSP Telaki zyskają nowoczesny garaż na wóz bojowy (55 m²) z automatyczną bramą. W projekcie przewidziano także dedykowane pomieszczenie dyżurki oraz zaplecze socjalno-techniczne, co zapewni strażakom doskonałe warunki do czuwania nad naszym bezpieczeństwem i znacznie skróci czas reakcji podczas akcji ratowniczych! 🛡️👨‍🚒

♿ 𝐃𝐨𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐧𝐨𝐬́𝐜́: Cały obiekt zaprojektowano jako wolny od barier architektonicznych, co zapewni pełną dostępność dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. 🧑‍🦽

🌳 𝐎𝐭𝐨𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu. 🌲

𝐏𝐚𝐦𝐢𝐞̨𝐭𝐚𝐦𝐲 𝐨 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧́𝐜𝐚𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲! 👪
Doskonale wiemy, że na remonty, przebudowy czy budowy czekają również inne świetlice i remizy w naszych miejscowościach. Chcemy podkreślić, że jako samorząd złożyliśmy wnioski na inne obiekty, wymagające pilnych nakładów. Niestety, tym razem instytucje przyznające dotacje na szczeblu wojewódzkim zdecydowały o dofinansowaniu tylko jednego projektu z naszego terenu.

Nie poddajemy się! Będziemy konsekwentnie składać kolejne wnioski w nadchodzących naborach i mocno wierzymy, że wkrótce uda nam się pozyskać fundusze na budowę lub modernizację infrastruktury w pozostałych zakątkach gminy. A w ostatnich dniach ogłoszono przetarg na termomodernizację 5 budynków na terenie gminy, w tym 4 remiz/świetlic.

Działamy dalej! 💪 Realizacja zadania w Telakach to impuls do dalszej pracy dla nas wszystkich.

O postępach w pracach będziemy informować na bieżąco! 🚧👷‍♂️

🇵🇱 𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐏𝐫𝐞𝐳𝐲𝐝𝐞𝐧𝐭𝐞𝐦 𝐑𝐏 𝐰 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐬𝐨𝐤𝐨ł𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐦Zapraszamy na otwarte spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polsk...
20/05/2026

🇵🇱 𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐏𝐫𝐞𝐳𝐲𝐝𝐞𝐧𝐭𝐞𝐦 𝐑𝐏 𝐰 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐬𝐨𝐤𝐨ł𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐦

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Karolem Nawrockim. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Powiatu Sokołowskiego - w tym również naszej Gminy Kosów Lacki.

To dobra okazja, aby wziąć udział w ważnym dla naszego regionu wydarzeniu publicznym.

𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨́ł𝐲 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞:
🗓️ Data: 22 maja 2026 r. (najbliższy piątek)
🕔 Godzina: 17:30
📍 Miejsce: Boisko przy szkole w Bielanach-Jarosławach

🛡️ 𝐖𝐚𝐳̇𝐧𝐚 𝐮𝐰𝐚𝐠𝐚 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚:
Ze względów bezpieczeństwa wejście na teren spotkania oraz niezbędna kontrola rozpoczną się już od godziny 14:30. Prosimy o uwzględnienie tego czasu przy planowaniu dojazdu.

Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie.

19/05/2026

🪗🎺IX Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych🎷🥁🎻
Już 31 maja 2026 na naszej scenie plenerowej przy MGOK odbędzie się kolejne spotkanie muzyków i kapel tradycyjnych. Jak zwykle odwiedzą nas goście z różnych stron...
🍪🍩Na stoiskach KGW czekać będą rarytasy 🥘🫕🧁🍰
Będzie się działo!

💰💶𝐃𝐨𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐳 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐖𝐨𝐣𝐞𝐰𝐨́𝐝𝐳𝐭𝐰𝐚 𝐌𝐚𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨!Dziś, 15 maja, w Ceranowie podpisaliśmy kolejne umowy na dofina...
15/05/2026

💰💶𝐃𝐨𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐳 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐖𝐨𝐣𝐞𝐰𝐨́𝐝𝐳𝐭𝐰𝐚 𝐌𝐚𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨!

Dziś, 15 maja, w Ceranowie podpisaliśmy kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji w naszej gminie ze środków Województwa Mazowieckiego. 🤝 Gminę Kosów Lacki reprezentowali burmistrz Pan Jan Stanisław Słomiak oraz skarbnik Pani Anna Żołnicka, a ze strony województwa umowę podpisała członek zarządu Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska. 🖋️

Na co dokładnie przeznaczymy pozyskane fundusze?

🚒 𝐃𝐨𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐧𝐨𝐰𝐲 𝐰𝐨́𝐳 𝐫𝐚𝐭𝐨𝐰𝐧𝐢𝐜𝐳𝐨-𝐩𝐨𝐳̇𝐚𝐫𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲: Pozyskaliśmy 150 000,00 zł z programu „OSP - 2026” na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jednostka prężnie działa w KSRG, co ułatwia nam skuteczne ubieganie się o środki. Przy tej inwestycji upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu – gdy nowy wóz trafi do Rytel, obecny samochód przekażemy innej jednostce OSP z naszej gminy. Złożyliśmy już wnioski o brakujące fundusze w innych naborach i czekamy na rozstrzygnięcia. 🤞

👨‍🚒 𝐌𝐨𝐝𝐞𝐫𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐫𝐞𝐦𝐢𝐳𝐲 𝐎𝐒𝐏 𝐂𝐡𝐫𝐮𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐰𝐤𝐚: Z programu „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP - 2026” otrzymaliśmy 40 000,00 zł. Za te środki wykonamy nową, profesjonalną posadzkę w dwóch garażach remizy. 🏗️

🏠 𝐃𝐚𝐜𝐡𝐲 𝐧𝐚 𝐬́𝐰𝐢𝐞𝐭𝐥𝐢𝐜𝐚𝐜𝐡 𝐰𝐢𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡: W Nowym Buczynie, Sągolach i Trzcińcu Małym wymienimy pokrycia dachowe na budynkach świetlic. Z programu „Mazowsze dla sołectw 2026” wpłynie do nas na ten cel 60 000,00 zł. 🛠️

🧱 𝐎𝐭𝐨𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐬́𝐰𝐢𝐞𝐭𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐰 𝐙̇𝐨𝐜𝐡𝐚𝐜𝐡: Utwardzimy teren wokół świetlicy kostką brukową. Na ten cel również otrzymaliśmy wsparcie z programu „Mazowsze dla sołectw 2026” w wysokości 15 000,00 zł. 👣

🏫 𝐈𝐧𝐰𝐞𝐬𝐭𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐫𝐨́𝐰𝐧𝐢𝐞𝐳̇ 𝐰 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐣𝐞̨!
Nasza gmina została partnerem dużego projektu „Mazowiecka Szkoła Przyszłości”, dofinansowanego z funduszy unijnych. Dzięki temu w Kosowie Lackim będzie nowoczesna pracownia interdyscyplinarne STEAM, a uczniowie wezmą udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych i wycieczkach warsztatowych. To świetna okazja do rozwoju kompetencji i zdobywania nowej wiedzy przez dzieci oraz nauczycieli.

Kolejny raz dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego (Sejmik Województwa Mazowieckiego, Mazowsze serce Polski) za współpracę i wsparcie naszych lokalnych działań. Bezpieczeństwo, rozwój infrastruktury i edukacje to nasze priorytety. Działamy dalej! 💪

🚒 𝗫𝗜𝗜𝗜 𝗭𝗷𝗮𝘇𝗱 𝗢𝗱𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗼-𝗚𝗺𝗶𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗭𝗢𝗦𝗣 𝗥𝗣 𝘄 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗟𝗮𝗰𝗸𝗶𝗺 - 𝗣𝗼𝗱𝘀𝘂𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 📸We wtorek, 12 maja, w Wólce Okrąglik odb...
13/05/2026

🚒 𝗫𝗜𝗜𝗜 𝗭𝗷𝗮𝘇𝗱 𝗢𝗱𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗼-𝗚𝗺𝗶𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗭𝗢𝗦𝗣 𝗥𝗣 𝘄 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗟𝗮𝗰𝗸𝗶𝗺 - 𝗣𝗼𝗱𝘀𝘂𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 📸

We wtorek, 12 maja, w Wólce Okrąglik odbyły się obrady XIII Zjazdu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kosowie Lackim. Był to czas podsumowań ostatnich pięciu lat intensywnej służby, wyznaczenia celów na nową kadencję oraz podziękowań dla tych, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.'

🗳️ 𝐖𝐲𝐛𝐨𝐫𝐲 𝐧𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐰ł𝐚𝐝𝐳
Podczas zjazdu delegaci wybrali nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną na kolejną kadencję.

𝐒𝐤ł𝐚𝐝 𝐙𝐚𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐎𝐝𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐮 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐤𝐨-𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐙𝐎𝐒𝐏 𝐑𝐏:
🔸 Prezes – Jan Słomiak
🔸 Wiceprezes – Maciej Stański
🔸 Komendant Gminny – Tomasz Wilk
🔸 Sekretarz – Paweł Jastrzębski
🔸 Skarbnik – Emil Tararuj
🔸 Członek Prezydium – Mirosław Zalewski
🔸 Członkowie Zarządu: Krzysztof Krakowiak, Zygmunt Pogorzelski, Maciej Pogorzelski, Paweł Siedlecki, Arkadiusz Mleczko, Edmund Zembrowski, Sławomir Kietliński, Konrad Kulas, Krzysztof Grzymała.

𝐒𝐤ł𝐚𝐝 𝐊𝐨𝐦𝐢𝐬𝐣𝐢 𝐑𝐞𝐰𝐢𝐳𝐲𝐣𝐧𝐞𝐣:
🔹 Przewodniczący – Karol Grono
🔹 Sekretarz – Mariusz Dmochowski
🔹 Członek – Maciej Bieńkowski

Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili zjazd swoją obecnością i podziękowali druhom za ich gotowość bojową, znaleźli się m.in.: Starosta Adam Góral, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Wojciech Wicherski oraz Komendant Powiatowy PSP Marcin Tomczuk.

🎖️ 𝐎𝐝𝐳𝐧𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐳𝐚𝐬ł𝐮𝐳̇𝐨𝐧𝐲𝐜𝐡
Obrady były doskonałą okazją, by uhonorować druhów za ich wieloletnie poświęcenie. Uchwałą Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie, medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:

🥇 𝐙ł𝐨𝐭𝐲 𝐌𝐞𝐝𝐚𝐥:
🔸 Krzysztof Grzymała
🔸 Mirosław Andrzej Zalewski
🔸 Kazimierz Mleczko

🥈 𝐒𝐫𝐞𝐛𝐫𝐧𝐲 𝐌𝐞𝐝𝐚𝐥:
🔸 Emil Tararuj
🔸 Jacek Sikora
🔸 Andrzej Zalewski
🔸 Mirosław Pogorzelski

🏆 𝐖𝐲𝐣𝐚̨𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐒𝐞𝐧𝐢𝐨𝐫𝐨́𝐰
Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego w Kosowie Lackim podjął również uchwałę o specjalnym wyróżnieniu strażaków, którzy ukończyli 65 lat i zasłużyli się dla pożarnictwa. Pamiątkowe statuetki, stanowiące dowód ogromnego uznania za lata pracy na rzecz własnych jednostek, otrzymali druhowie:
🔹 Henryk Adamczyk
🔹 Jan Badura
🔹 Jerzy Goska
🔹 Henryk Grabowski
🔹 Tadeusz Grzymała
🔹 Tadeusz Kamiński
🔹 Stanisław Laskowiecki
🔹 Jan Mioduszewski
🔹 Kazimierz Mleczko
🔹 Edmund Oleszczuk
🔹 Marian Sikorski
🔹 Wacław Sobotka
🔹 Tadeusz Świstek
🔹 Józef Wojdyga
🔹 Andrzej Wojtczuk
🔹 Tadeusz Zalewski

Dziękujemy gospodarzom z Wólki Okrąglik za świetną organizację zjazdu, a wszystkim członkom OSP z terenu naszej gminy gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w nowej kadencji. Niech wyjazdów bojowych będzie po prostu jak najmniej! 🤝🚒

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z tego wydarzenia. 👇👇👇

13/05/2026

🚒 𝗫𝗜𝗜𝗜 𝗭𝗷𝗮𝘇𝗱 𝗢𝗱𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗼-𝗚𝗺𝗶𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗭𝗢𝗦𝗣 𝗥𝗣 𝘄 𝗼𝗯𝗶𝗲𝗸𝘁𝘆𝘄𝗶𝗲 𝗸𝗮𝗺𝗲𝗿𝘆! 🎬

Zapraszamy na krótką, dynamiczną relację wideo z Wólki Okrąglik. Zobaczcie od kulis, jak wyglądało to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszej gminy wydarzenie.

Uchwyciliśmy dla Was atmosferę na sali obrad, emocje towarzyszące wręczaniu medali oraz podziękowaniom dla seniorów.🥇🥈🏆 🤝

Fundamentem naszego bezpieczeństwa są silne jednostki OSP, na które zawsze możemy liczyć. Przekonajcie się sami, oglądając materiał! 👇

📸 P.S. Obszerna relacja tekstowa i pełną galerią zdjęć pojawi się w osobnym poście.

📚 𝐃𝐳𝐢𝐬́, 𝟖 𝐦𝐚𝐣𝐚, 𝐨𝐛𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳𝐢𝐦𝐲 𝐎𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐨𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐚 𝐢 𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤! 🎉Z tej wyjątkowej okazji, w imieniu Samorząd...
08/05/2026

📚 𝐃𝐳𝐢𝐬́, 𝟖 𝐦𝐚𝐣𝐚, 𝐨𝐛𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳𝐢𝐦𝐲 𝐎𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐨𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐚 𝐢 𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤! 🎉

Z tej wyjątkowej okazji, w imieniu Samorządu Miasta i Gminy Kosów Lacki, składamy najserdeczniejsze życzenia naszym wspaniałym Bibliotekarkom z biblioteki publicznej. Dziękujemy za Waszą codzienną pracę, ogromne zaangażowanie, życzliwość i cierpliwość w dzieleniu się pasją do literatury.

W tym wyjątkowym dniu ciepłe myśli i słowa uznania kierujemy również do pań pracujących w naszych bibliotekach szkolnych. To Wy najczęściej jako pierwsze otwieracie przed dzieciami i młodzieżą drzwi do fascynującego świata literackich przygód, wspierając ich edukację i rozbudzając wyobraźnię. Dziękujemy!

Nasza biblioteka to znacznie więcej niż tylko wypożyczalnia książek - to prawdziwa skarbnica wiedzy i okno na świat dla lokalnej społeczności. To bezpieczna przestrzeń rozwoju i wyciszenia dla mieszkańców w każdym wieku. To dzięki naszym Bibliotekarkom to miejsce żyje i inspiruje do odkrywania nowych horyzontów. 🌍✨

𝐃𝐫𝐨𝐠𝐢 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧́𝐜𝐮, 𝐤𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐧𝐢𝐨 𝐛𝐲ł𝐞𝐬́ 𝐰 𝐛𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐜𝐞?

Gorąco zachęcamy do regularnych odwiedzin! Niezależnie od tego, czy szukasz wciągającego kryminału, nowości wydawniczych, szkolnej lektury, czy po prostu chwili wytchnienia z dobrą książką w dłoni - czeka tu na Ciebie mnóstwo skarbów.

Korzystajmy z wiedzy i rozrywki, które mamy na wyciągnięcie ręki. Wspierajmy nasze biblioteki swoją obecnością!

𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐨𝐤𝐚𝐳𝐣𝐢 𝐃𝐧𝐢𝐚 𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐚! 📖💐

Adres

Kosów Lacki

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Miasto i Gmina Kosów Lacki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij