03/06/2026
VI RAJD PROFILAKTYCZNY W RAMACH KONECKICH DNI PROFILAKTYKI
2 czerwca 2026 roku odbył się VI Rajd Profilaktyczny zorganizowany w ramach Koneckich Dni Profilaktyki. Inicjatorami przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Końskich, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Komendą Powiatową Policji w Końskich, Ochotniczym Hufcem Pracy w Końskich, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Końskich oraz pedagogami szkolnymi. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego. Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz postaw sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu. Wydarzenie stanowiło również doskonałą okazję do integracji młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich. Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce przy fontannie w Parku Miejskim w Końskich. Uczestników rajdu powitali i oficjalnie otworzyli wydarzenie Starosta Konecki - Grzegorz Piec oraz Członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego – Danuta Leśniewicz i Dariusz Banasik. W inauguracji uczestniczył również Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich - Krzysztof Stachera. Następnie głos zabrali przedstawiciele instytucji współorganizujących przedsięwzięcie: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich - Urszula Przygodzka oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich - Anna Wojtasińska. Po części oficjalnej uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli pieszo do miejscowości Górny Młyn koło Końskich. Nad bezpieczeństwem piechurów przez cały czas trwania przemarszu czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, zabezpieczając trasę rajdu. Na miejscu na uczestników czekały stoiska profilaktyczne przygotowane przez organizatorów oraz liczne atrakcje edukacyjne i integracyjne. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gaśniczy przygotowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Wydarzenie było okazją nie tylko do zdobycia wiedzy z zakresu profilaktyki, zdrowia i bezpieczeństwa, ale również do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz budowania relacji między uczestnikami. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło 120 osób. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko integracyjne, podczas którego uczestnicy mogli odpocząć po wędrówce oraz skosztować pieczonych kiełbasek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do redakcji TKN24 oraz Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich za wsparcie organizacyjne i pomoc w promocji przedsięwzięcia.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4761-vi-rajd-profilaktyczny-w-ramach-koneckich-dni-profilaktyki