Starostwo Powiatowe w Końskich

Starostwo Powiatowe w Końskich Starostwo Powiatowe w Końskich - ul. Stanisława Staszica 2

Oficjalny fanpage Powiatu Koneckiego prowadzony przez Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich.

VI RAJD PROFILAKTYCZNY W RAMACH KONECKICH DNI PROFILAKTYKI 2 czerwca 2026 roku odbył się VI Rajd Profilaktyczny zorganiz...
03/06/2026

VI RAJD PROFILAKTYCZNY W RAMACH KONECKICH DNI PROFILAKTYKI
2 czerwca 2026 roku odbył się VI Rajd Profilaktyczny zorganizowany w ramach Koneckich Dni Profilaktyki. Inicjatorami przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Końskich, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Komendą Powiatową Policji w Końskich, Ochotniczym Hufcem Pracy w Końskich, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Końskich oraz pedagogami szkolnymi. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego. Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz postaw sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu. Wydarzenie stanowiło również doskonałą okazję do integracji młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich. Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce przy fontannie w Parku Miejskim w Końskich. Uczestników rajdu powitali i oficjalnie otworzyli wydarzenie Starosta Konecki - Grzegorz Piec oraz Członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego – Danuta Leśniewicz i Dariusz Banasik. W inauguracji uczestniczył również Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich - Krzysztof Stachera. Następnie głos zabrali przedstawiciele instytucji współorganizujących przedsięwzięcie: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich - Urszula Przygodzka oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich - Anna Wojtasińska. Po części oficjalnej uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli pieszo do miejscowości Górny Młyn koło Końskich. Nad bezpieczeństwem piechurów przez cały czas trwania przemarszu czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, zabezpieczając trasę rajdu. Na miejscu na uczestników czekały stoiska profilaktyczne przygotowane przez organizatorów oraz liczne atrakcje edukacyjne i integracyjne. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gaśniczy przygotowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Wydarzenie było okazją nie tylko do zdobycia wiedzy z zakresu profilaktyki, zdrowia i bezpieczeństwa, ale również do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz budowania relacji między uczestnikami. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło 120 osób. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko integracyjne, podczas którego uczestnicy mogli odpocząć po wędrówce oraz skosztować pieczonych kiełbasek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do redakcji TKN24 oraz Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich za wsparcie organizacyjne i pomoc w promocji przedsięwzięcia.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4761-vi-rajd-profilaktyczny-w-ramach-koneckich-dni-profilaktyki

POWIEDZIELI STANOWCZE NIE DLA HEJTU 1 czerwca br. na Placu Kościuszki w Końskich zainicjowano marsz przeciwko hejtowi. H...
02/06/2026

POWIEDZIELI STANOWCZE NIE DLA HEJTU
1 czerwca br. na Placu Kościuszki w Końskich zainicjowano marsz przeciwko hejtowi. Hejt, jako bardzo powszechne i zarazem groźne zjawisko, stwarzające ogromne problemy w szeroko rozumianej przestrzeni społecznej, w tym także internetowej, gdzie wielu „odważnych” czuje się totalnie bezkarnie, musi być piętnowany i zawsze usuwany z każdej przestrzeni – mogliśmy usłyszeć od uczestników wydarzenia. Poniedziałkowy marsz zgromadził wiele osób sprzeciwiających się właśnie takim relacjom. Co bardzo cieszy, w marszu wzięły udział liczne grupy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych z terenu powiatu koneckiego, którym towarzyszyli nauczyciele, opiekunowie, samorządowcy oraz przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego – Grzegorza Pieca. „Nie dla pogardy, nie dla hejtu, nie dla niszczenia drugiego człowieka. Hejt to nie jest konstruktywna krytyka, to nie jest żart, ale przemoc psychiczna. To trucizna, która zżera organizm człowieka i uderza w fundament psychiki i poczucie wartości człowieka. Pod każdym nieprawdziwym wpisem kryje się człowiek z imienia i nazwiska. Pamiętajmy, że słowa mogą leczyć, ale mogą też ranić. Wasza dzisiejsza obecność to brak obojętności. Ktoś kto hejtuje, to człowiek który się charakteryzuje niskim poczuciem własnej wartości i olbrzymim poziomem frustracji. Ten marsz, to pierwszy krok byśmy mogli sobie pomagać w sytuacjach kryzysowych. Zawsze kierujmy się życzliwością zrozumieniem i empatią w stosunku do drugiego człowieka” - podkreślał Łukasz Misztal – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich. Uczestnicy wyruszając z Placu Kościuszki przeszli ulicami: Piłsudskiego, Gimnazjalną, Stoińskiego, Krakowską, Kazanowską oraz Strażacką i wrócili ponownie na Plac Kościuszki. Wydarzenie pokazało zarówno symboliczny, ale i edukacyjny wymiar problemu podkreślając jednocześnie, że może on dotknąć każdego, bez względu na wiek. W marszu uczestniczyli między innymi: Starosta Konecki - Grzegorz Piec, Członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego: Dariusz Banasik, Wojciech Owczarek, Danuta Leśniewicz, Radna Rady Powiatu Koneckiego - Aleksandra Śmietana oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich - Krzysztof Stachera.
Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwała konecka Policja, pod czujnym okiem nadkom. Sylwii Sobczyńskiej - Naczelnik Wydziału Prewencji.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4760-powiedzieli-stanowcze-nie-dla-hejtu

TURNIEJ STRZELECKI IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W dniu 29.05.2026 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końsk...
01/06/2026

TURNIEJ STRZELECKI IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO
W dniu 29.05.2026 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyły się IV Międzypowiatowe Drużynowe Zawody Strzeleckie im. Rotmistrza Witolda Pileckiego o Puchar Starosty Koneckiego. W zawodach wzięli udział uczniowie klas wojskowych z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, ZSP nr 1 w Końskich oraz ZSP nr 3 w Końskich. Turniej otworzyli członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego: Dariusz Banasik, Wojciech Owczarek oraz Dyrektor ZSP nr 1 w Końskich - Beata Jakubowska. Strzelanie odbywało się w strzelnicy wirtualnej w dwóch kategoriach:
- karabinek szturmowy BERYL w pozycji leżącej – 100m
- pistolet G***K w pozycji stojącej - 25m
Klasyfikacja medalowa:
Kategoria chłopcy:
1. miejsce: ZSP nr 1 w Końskich (drużyna II: Tymoteusz Jakubowski, Kacper Borończyk)
2. miejsce: ZSP nr 1 w Końskich (drużyna I: Oskar Młodawski, Grzegorz Styś)
3. miejsce: PCKZiU Mroczków Gościnny (drużyna I: Jakub Franas, Hubert Wilk).
Kategoria dziewczęta:
1. miejsce: ZSP nr 1 w Końskich (drużyna I: Jowita Dunajska, Oliwia Cabaj)
2. miejsce: ZSP nr 1 w Końskich (drużyna II: Julia Juszyńska, Gabriela Szewczyk)
3. miejsce: ZSP nr 3 w Końskich (Zuzanna Momot, Zofia Łabętowicz).
Najlepszym strzelcem turnieju w kategorii chłopców został Oskar Młodawski z ZSP nr 1 w Końskich z klasy 4TI, który uzyskał 168 punktów (pistolet + karabinek). Najlepszym strzelcem turnieju w kategorii dziewcząt została Jowita Dunajska ZSP nr 1 w Końskich z klasy 4TUISEO, która uzyskała 106 punktów. Pierwsze trzy drużyny w kategorii chłopców i dziewcząt zostały nagrodzone pucharami i upominkami. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Koneckiego. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4759-turniej-strzelecki-im-rotmistrza-witolda-pileckiego

ZŁOTE GODY W GMINIE RUDA MALENIECKA W dniu 29 maja br. w Gminie Ruda Maleniecka 12 par małżeńskich obchodziło piękny jub...
01/06/2026

ZŁOTE GODY W GMINIE RUDA MALENIECKA
W dniu 29 maja br. w Gminie Ruda Maleniecka 12 par małżeńskich obchodziło piękny jubileusz 50 - lecia małżeństwa. Pary podczas uroczystości odebrały okolicznościowe medale od Prezydenta RP – Karola Nawrockiego. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej, której przewodniczył proboszcz ks. Paweł Węgrzynowski. Następnie uczestnicy w towarzystwie przedstawicieli szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz najbliższych, przeszli do Gminnego Centrum Kultury, gdzie poprowadzona została część artystyczna jubileuszu w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. Centralnym punktem wydarzenia było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale każdej z wyróżnionych par osobiście wręczała Wójt Gminy Ruda Maleniecka - Jolanta Orman. Wspólne życzenia dostojnym jubilatom składali: Andrzej Pruś - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jarosław Staciwa - Wicestarosta Konecki, Jolanta Orman – Wójt Gminy Ruda Maleniecka, Piotr Tarasiński – Przewodniczący Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej oraz Zastępca Przewodniczącego Gminy w Rudzie Malenieckiej - Andrzej Pękala. „Gratuluję Państwu tego wspaniałego jubileuszu i jednocześnie życzę, aby ta miłość trwała i umacniała Wasze rodziny” – podkreślał Jarosław Staciwa – Wicestarosta Konecki. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali Złotym Jubilatom gromkie sto lat i skosztowali pysznego toru.
Lista Jubilatów Złotych Godów z Gminy Ruda Maleniecka:
1. Marianna i Andrzej Włodarczykowie,
2. Anna i Władysław Bartkowscy,
3. Bogusława i Kazimierz Leśniakowie,
4. Helena i Antoni Antosikowie,
5. Barbara i Janusz Wiaderni,
6. Grażyna i Włodzimierz Świerotowie,
7. Krystyna i Zbigniew Cholewa,
8. Grażyna i Lucjan Donieccy,
9. Barbara i Ryszard Marczyńscy,
10. Jadwiga i Józef Rzeźnik,
11. Irena i Ryszard Bajerowie,
12. Zofia i Stanisław Grzegorczykowie.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4758-zlote-gody-w-gminie-ruda-maleniecka

POWIAT KONECKI W OGNIU STRAŻACKIEGO ŚWIĘTAW piątek 29 maja br. Końskie stały się miejscem najważniejszego strażackiego ś...
01/06/2026

POWIAT KONECKI W OGNIU STRAŻACKIEGO ŚWIĘTA
W piątek 29 maja br. Końskie stały się miejscem najważniejszego strażackiego święta w regonie. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone zostały z uroczystym otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz nadaniem sztandaru koneckim strażakom. W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli goście, m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Grzegorz Szyszko, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Marcin Charuba, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP – Krzysztof Wacławek, Wojewoda Świętokrzyski – Józef Bryk wraz z zastępcą Michałem Skotnickim, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Renata Janik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski, burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin z terenu powiatu i inni. Powiat Konecki tego dnia reprezentował Starosta Konecki – Grzegorz Piec, któremu towarzyszyli: Członkowie Zarządu Powiatu – Dariusz Banasik, Wojciech Owczarek, Danuta Leśniewicz, Prezes Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” – Izabela Arwaj, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich – Jacek Werens. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kolegiacie św. Mikołaja odprawioną przez biskupa diecezji radomskiej Marka Solarczyka. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przenieśli się na miejsce głównych uroczystości przy ulicy Warszawskiej 49D, gdzie odbył się oficjalny apel z udziałem kompanii honorowych i pocztów sztandarowych. Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia oraz awanse dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy z terenu województwa świętokrzyskiego. Nie zabrakło słów uznania i podziękowań za codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz profesjonalizm w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Szczególnym momentem obchodów było symboliczne otwarcie nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Końskich. To nowoczesny obiekt, który z pewnością znacząco poprawi warunki pracy strażaków, ale także zdecydowanie zwiększy możliwości operacyjne jednostki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i stoisko edukacyjne Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, które dodały uroczystości rodzinnego charakteru. Strażacy każdego dnia udowadniają, że służba drugiemu człowiekowi to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim misja i ogromna odpowiedzialność. Dzisiejsze wydarzenie jest wyrazem wdzięczności za ich odwagę, poświęcenie i gotowość do działania niezależnie od okoliczności. Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom PSP, ale i druhom OSP za to, że mieszkańcy powiatu koneckiego, a także całego województwa świętokrzyskiego, mogą czuć się bezpiecznie – mówił po uroczystości starosta konecki – Grzegorz Piec. Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Końskich były nie tylko okazją do uhonorowania strażaków za ich codzienną służbę, ale również momentem integracji środowiska pożarniczego i podkreślenia roli, jaką odgrywa w systemie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4757-powiat-konecki-w-ogniu-strazackiego-swieta

ZAPRASZAMY NA OFICJALNĄ PREMIERĘ GEOTROPY.PL, PLATFORMY MAPOWEJ GEODZIEDZICTWA POWIATU KONECKIEGO Wydarzenie odbędzie si...
01/06/2026

ZAPRASZAMY NA OFICJALNĄ PREMIERĘ GEOTROPY.PL, PLATFORMY MAPOWEJ GEODZIEDZICTWA POWIATU KONECKIEGO
Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2026 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich przy ul. Stanisława Staszica 2. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie pierwsza publiczna wersja portalu GeoTropy, który gromadzi i opisuje wybrane miejsca związane z geologią, dawnym górnictwem, krajobrazem i lokalnym dziedzictwem powiatu koneckiego. To narzędzie stworzone z myślą o mieszkańcach, turystach, edukatorach, samorządach i wszystkich osobach zainteresowanych odkrywaniem regionu nie tylko przez lokalizację, ale także przez znaczenie miejsc.
W programie wydarzenia znajdą się m.in.:
- prelekcja gościa specjalnego poświęcona geodziedzictwu regionu,
- prezentacja idei i założeń projektu GeoTropy,
- pokaz działania interaktywnego portalu mapowego,
- mini-warsztat „Dodaj swój obiekt”, dotyczący zgłaszania kolejnych miejsc do bazy,
- rozmowa o możliwościach dalszego rozwoju platformy we współpracy z partnerami i lokalną społecznością.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy przez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona.
Formularz zapisów: https://forms.gle/e5k3SRPbgbm9UFjS8
Więcej informacji: geotropy.pl

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I TRANSPORTU Dnia 5 czerwca (piątek) 2026 r. Filie Wydziału Komunikacji i Transportu w R...
01/06/2026

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I TRANSPORTU
Dnia 5 czerwca (piątek) 2026 r. Filie Wydziału Komunikacji i Transportu w Radoszycach oraz w Stąporkowie będą zamknięte.
Obsługa interesantów obywać się będzie w Starostwie Powiatowym w Końskich.
Za utrudnienia przepraszamy.
https://konecki.powiat.pl/index.php

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY "Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”. Słowa rotmistr...
01/06/2026

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”. Słowa rotmistrza Witolda Pileckiego towarzyszyły wszystkim uczestnikom akademii zorganizowanej, by uczcić 78 rocznicę jego śmierci. „Patriotyzm to wielkim ładunku emocjonalnym, lecz zaczyna się ono od przeważnie drobnych gestów, ludzkiej życzliwości i wzajemnego szacunku. Rodzi się w sercach i trwa dzięki naszej pamięci, a obowiązkiem każdego z nas jest pamiętać o wielkich Polakach i przypominać ich wielkie czyny, by ich ofiara nie poszła na marne, a kolejne pokolenia nie musiały stawać w obliczu podobnych wyborów” – podkreślali organizatorzy akademii. Słowa podziękowania za udział, w tak ważnym dla szkoły wydarzeniu skierowane zostały ze szczególny uwzględnieniem do: Aleksandry Szulc z klasy 1TAK, Kacpra Stępnia z klasy 1TI, Marcela Młynarczyka z klasy 3TE, Adama Mastalerza i Oskara Młodawskiego z klasy 4TI, Daniela Piłata, Mikołaja Wesołowskigo, Jakuba Zbróga, Piotra Kozubskiego, Grzegorza Stysia oraz Mikołaja Korneckiego z klasy 4TE. Młodzież artystycznie przygotowali nauczyciele: Grażyna Nowak, Izolda Mikulska. Magdalena Kufel, Rafał Sobczyk i Łukasz Piorun. „Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami oddali hołd i cześć niezłomnemu człowiekowi, patronowi naszej szkoły – rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu” – dziękowała dyrektor ZSP nr 1 w Końskich Beata Jakubowska.
https://konecki.powiat.pl/index.php/38-uncategorised/aktualnosci/4754-swieto-patrona-szkoly

Adres

Ulica Stanisława Staszica 2
Konskie
26-200

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Starostwo Powiatowe w Końskich umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria