22/05/2026
Dzisiaj w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesinodbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Królestwo artystów”, realizowane w ramach projektu „Zamiast tupać ze złości odkryj z nami świat przeszłości”. Warsztaty zostały przeprowadzone dla klas II i III z Szkoły Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach.
Uczniowie stworzyli przepiękne, kolorowe witraże oraz obrazy wykonane na makaronie. Dzisiejsze spotkanie było podobne do poprzednich, a jednak wyjątkowe… ponieważ było ostatnie.
To właśnie dziś odbyły się finałowe warsztaty w projekcie, który od października wyznaczał rytm naszej pracy. Wspólnie odbyliśmy niezwykłą podróż do średniowiecza, podczas której towarzyszył nam Bolesław Chrobry, jego wojownicy oraz niezwykły klimat dawnych czasów.
Choć warsztaty dobiegły końca, finał naszej wspólnej przygody jeszcze przed nami! Już w przyszłym tygodniu spotkamy się z wszystkimi klasami podczas Pikniku Średniowiecznego, gdzie podsumujemy projektowe działania, wręczymy nagrody i przede wszystkim - zaprosimy wszystkich do wspaniałej, kulturalnej zabawy. 😁😁😁😁😁
Projekt finansowany w ramach Kulturalny Orlen, który jest organizowany przez Orlen S.A. i Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.