16/05/2026
W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2026, 15 maja, mieliśmy zaszczyt gościć Panią Renata Adamska-Garbowska — poetkę, prozatorkę, felietonistkę i recenzentkę oraz Pana Marka Kowalskiego, poetę, kompozytora i wokalistę 🌸📚🎶
Tegoroczne hasło „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” pięknie dopełniło ten niezwykły wieczór. Wspólne przeżywanie literatury muzyki pokazało, że biblioteka jest miejscem spotkania, rozmowy, odkrywania ludzi, którzy dzielą się swoim talentem i doświadczeniem. Twórczość Artystów poruszyła najczulsze struny, a wysłuchanie wierszy, poezji śpiewanej i rozmowy o literaturze było dla nas prawdziwym zaszczytem. Dziękuję za chwilę pełne wzruszeń, refleksji i zadumy. Doceniam wspaniały kontakt z publicznością, stworzenie ciepłej i pogodnej atmosfery🙏💖📖
Składam serdeczne podziękowania za obecność Panu Krzysztof Tokarski Wicestaroście Kluczborskiemu,
Pani Agnieszce Znamirowskiej Dyrektor Wołczyński Ośrodek Kultury oraz Pani Darii Sobiech z wydziału Rozwoju Gospodarczego Promocji Kultury Sportu i Rekreacji - która w imieniu Pana Jan Leszek Wiącek Burmistrza Wołczyna przekazała upominki i ciepłe słowa podziękowania dla Artystów 🤗🫶🏻
Dziękuję Pani Martynie Jędrzejko Dyrektor Biblioteka Wołczyn za zaufanie i wsparcie🙏
Dziękuję Paniom za przygotowanie słodkiego poczęstunku, było to ważne dopełnienie spotkania i stworzyło okazję do rozmów po części artystycznej🥮🧁
Dziękuję Pani Dominice Sente i Panu Rudiemu Nijssen właścicielom firmy Driess oraz Panu Mirosławowi Juszczakowi za pomoc w stworzeniu cudownego nastroju sali 💐😊
Dziękuję bardzo mieszkańcom i gościom za obecność. To był wieczór pełen wzruszeń, refleksji i pięknej wspólnoty. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci ❤️📚
Miasto i Gmina Wołczyn