Komitet Wyborczy Wyborców Julity Pileckiej Razem Dla Gminy

Komitet Wyborczy Wyborców Julity Pileckiej Razem Dla Gminy Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Komitet Wyborczy Wyborców Julity Pileckiej Razem Dla Gminy, Organizacja polityczna, Gmina Kobylanka, Kobylanka.

09/04/2024
🔥Nieoficjalnie🔥Julita Pilecka wygrywa w pierwszej turze W Radzie Gminy obecna Pani Wójt będzie miała 11 na 15 radnych!!!...
08/04/2024

🔥Nieoficjalnie🔥
Julita Pilecka wygrywa w pierwszej turze
W Radzie Gminy obecna Pani Wójt będzie miała 11 na 15 radnych!!!
Rano szczegóły.
Pozwólcie Państwo ochłonąć!!! 😁

05/04/2024

Na koniec kampanii kilka słów podsumowania. I zapraszamy na niedzielne wybory!

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas dzisiaj przy Kobylanka Park ❤️Zakończyliśmy nasz event, ale to nie jest osta...
05/04/2024

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas dzisiaj przy Kobylanka Park ❤️
Zakończyliśmy nasz event, ale to nie jest ostatni dzisiejszy wpis.
Obserwujcie nas 🙂

Nasz stół ugina się od ciast! Zapraszamy pod Kobylanka Park!
05/04/2024

Nasz stół ugina się od ciast!
Zapraszamy pod Kobylanka Park!

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ IDEALNA SESJA RADY GMINY ? W nowej kadencji będziemy proponować zmiany organizacyjne w funkcjonowan...
03/04/2024

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ IDEALNA SESJA RADY GMINY ?

W nowej kadencji będziemy proponować zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu Rady Gminy. Będą one miały na celu usprawnienie i ucywilizowanie zasad oraz procedur, jak również zapewnienie właściwego obiegu dokumentów. Wszyscy radni będą traktowani w równy sposób oraz będą na bieżąco informowani o inicjatywach przewodniczącego, co w obecnej kadencji nie jest niestety standardem.
Chcemy w końcu wprowadzić Radę Gminy Kobylanka w XXI wiek. Najwyższy czas zacząć w pełni korzystać z dostępnych rozwiązań technicznych i ostatecznie odejść od archaicznych metod i działań. Czyli zrobić to, przed czym tak bardzo broni się obecna Pani Przewodnicząca.

1. Transmisja i utrwalanie sesji jest obowiązkiem wynikającym z zapisów ustawy o samorządzie gminnym. Uważamy, że ustawienie stołów na sali obrad powinno zapewnić, że wszyscy radni będą widoczni, a przewodniczący nie powinien siedzieć tyłem do kamery (czyli de facto - do Mieszkańców).

2. Odejście od dostarczania radnym materiałów na sesję w formie papierowej, co radni naszego klubu proponowali w tej kadencji kilkukrotnie.
W 2020 roku Urząd Gminy wyposażył wszystkich radnych w tablety. W obecnej kadencji tylko nieliczni z nich korzystają (co można zaobserwować oglądając sesję). Tymczasem tablety obsługując pliki elektroniczne są alternatywą dla wydruków.
Konieczność drukowania dziesiątków tysięcy stron jest nieefektywna (pracownik Urzędu jest odrywany od swoich nominalnych zajęć), nieekonomiczna (duży nakład finansowy na papier i zużywający się sprzęt oraz materiały eksploatacyjne), nieekologiczna (zużywa się ogromne ilości papieru) i nielogiczna (w obiegu prawnym są uchwały, nie projekty uchwał, które po zakończeniu sesji w przeważającej części, już nigdy nie będą choćby wzięte do ręki).
Zmieniając ten stan rzeczy można wygenerować w skali roku bardzo duże oszczędności (a kadencja trwa pięć lat).
Na załączonej fotografii widać dokumenty wydrukowane w tej kadencji dla jednego radnego (w dużej mierze obustronnie).
Ten stos jest wysoki na 73 cm. Piętnaście takich zestawów dałoby stertę wysoką na 11 metrów. To jest około 100 000 zadrukowanych kartek papieru!

3. Przeprowadzanie głosowań w trakcie sesji za pośrednictwem wspomnianych tabletów z wykorzystaniem elektronicznego systemu Rada. Jest to system, który pozwala na dostarczanie dokumentów na posiedzenia w formie elektronicznej, przeprowadzanie głosowań, tworzenie porządku obrad i dodatkowo - automatycznie prezentuje wybrane informacje (o pracy radnych) na portalu informacyjnym przeznaczonym dla Mieszkańców. Pozwala zatem usprawnić i przyspieszyć pracę Rady Gminy i biura oraz zapewnić Mieszkańcom łatwiejszy dostęp do informacji na temat pracy radnych.

4. Zwoływanie komisji w godzinach pracy Urzędu, aby nie powodować dodatkowych uciążliwości dla pracowników biura Rady Gminy oraz zapraszanych czasem na posiedzenia pracowników merytorycznych. To również generuje koszty, które pokrywamy wszyscy jako Mieszkańcy.

5. Przywrócenie powagi Rady, Wójta i Urzędu poprzez powrót do stosowania zapisów Kodeksu Etycznego Radnego Gminy Kobylanka, który został przyjęty w 2005 roku (można go odnaleźć w BIP Urzędu Gminy w Kobylance). Kultura słowa, dialog, wzajemny szacunek i pokora względem Mieszkańców muszą na nowo zagościć na sali obrad.

6. Powrót do comiesięcznych dyżurów radnych. Dyżury umożliwiają bezpośredni kontakt z Mieszkańcami, bo żadna korespondencja nie zastąpi rozmowy. Ta formuła została zawieszona w związku z wybuchem pandemii i do tej pory nie powróciła.

Jeśli macie Państwo własne propozycje tego, co chcielibyście zmienić w funkcjonowaniu Rady Gminy, prosimy - podzielcie się nimi w komentarzach pod postem. Z zewnątrz lepiej widać, co należałoby zmienić.

02/04/2024

Dzień dobry! Witajcie po świątecznej przerwie. Tęskniliście?
My za Wami bardzo ❤️

Mamy nadzieję, że jesteście wypoczęci i zregenerowani, bo nie zamierzamy zwolnić tempa! Po świątecznej przerwie zaczynamy mocnym uderzeniem. Zapraszamy Was na kolejne wydarzenie w plenerze!

Już w najbliższy piątek (05.04.) od godz. 16:00 będziemy dla Was ponownie na terenie Kobylanka Park. Po ostatnim evencie nasze ciasta zebrały rewelacyjne opinie, więc znów je dla Was upieczemy.

Ale to nie wszystko! Chcemy Was zaprosić do wspólnej zabawy!
Nasi kandydaci będą rozdawać Mieszkańcom saszetki z nasionami różnych gatunków dyni oraz słonecznika. Musicie jedynie:
– przyjść do nas w piątek pod Kobylanka Park,
– odebrać saszetkę z nasionami,
– wysiać je, a następnie pielęgnować roślinki,
– przysłać na nasz adres mailowy ([email protected]) 3-5 zdjęć, jak wzrastały i na co wyrosły,
– wymyślić ciekawy i kreatywny sposób prezentacji oraz zgłosić swój okaz do konkursu podczas najbliższego jarmarku Złota Dynia (21-22 września).

W ten sposób możesz wygrać nagrodę, którą drugi rok z rzędu ufunduje Klub Radnych "Razem dla Gminy" Kobylanka.
W pierwszej edycji laureatką została Pani Barbara Nidzińska z Bielkowa.

🔥🎃 TO JAK? WCHODZICIE W TO? 🌻🔥

29/03/2024

W tym wyjątkowym czasie wszystkim należy się odpoczynek od spraw codziennych.
Niech każdy spędzi go tak, jak podpowiada mu serce.
Niech to będzie moment, kiedy możemy zwolnić, rozejrzeć się wokół.
Kiedy często będziemy patrzeć na bliskich, a rzadziej w ekran.
Nie zapominajmy o tych z nas, którzy mimo Świąt muszą pracować lub pełnić służbę.
Bądźmy dla siebie mili i uśmiechajmy się częściej!

Na czas Świąt Wielkanocnych zawieszamy kampanię wyborczą.
Do zobaczenia i usłyszenia we wtorek!

Adres

Gmina Kobylanka
Kobylanka
73-108

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Komitet Wyborczy Wyborców Julity Pileckiej Razem Dla Gminy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Komitet Wyborczy Wyborców Julity Pileckiej Razem Dla Gminy:

Udostępnij