Kobyłkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kobyłkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku Prezes Zarządu - Elżbieta Wierzbicka

Od "starszego pokolenia" dla wszystkich dzieci ! 😍Wprawdzie 1 czerwca  przypada dopiero jutro, ale już dzisiaj życzymy W...
31/05/2026

Od "starszego pokolenia" dla wszystkich dzieci ! 😍

Wprawdzie 1 czerwca przypada dopiero jutro, ale już dzisiaj życzymy Wam CUDOWNEGO DNIA DZIECKA ! 🎈🎈🎈

Jako Ci, którzy na tym świecie przeżyli już sporo 👴👵, chcemy Wam życzyć jednej najważniejszej rzeczy: nie spieszcie się do dorosłości!

🥳😊🙃Cieszcie się beztroską, biegajcie po kałużach, jedzcie lody na śniadanie (od czasu do czasu!). I żeby dorośli rzadziej mówili "nie wolno", a częściej "spróbujmy". Żeby czekolada nie miała kalorii, kieszonkowe samo się podwajało, a szkoła była tylko miejscem spotkań z przyjaciółmi. 🍟🍨🍘🍧🍬🍭Życzymy Wam, abyście zawsze czuli się kochani, ważni i wysłuchani. ❤️❤️

Z okazji tego wyjątkowego dnia, seniorzy z Kobyłkowskiego UTW przygotowali dla najmłodszych niespodziankę. Na scenie ożył kultowy wiersz Juliana Tuwima - "Rzepka" ! Było mnóstwo śmiechu, kolorowych strojów i międzypokoleniowej magii. Seniorzy dali z siebie wszystko, udowadniając, że radość i zapał do zabawy ich też nie opuszcza. 👯🤸‍♀️
OGROMNIE DZIĘKUJEMY ZA OKLASKI ! 👏 Cudownie było widzieć tak zaangażowaną i radosną publiczność! Krótka fotorelacja poniżej ⬇️

Mówili: "Jedźcie na rowery do lasu, będzie spokojnie". No i musieliśmy ratować przyrodę ! 🌲🚲Podczas jazdy 🚴‍♂️natknęliśm...
27/05/2026

Mówili: "Jedźcie na rowery do lasu, będzie spokojnie". No i musieliśmy ratować przyrodę ! 🌲🚲

Podczas jazdy 🚴‍♂️natknęliśmy się na ewidentne zaniedbanie ze strony natury. 🌿 Ktoś posadził krzywo drzewo albo za mocno wiało!
Jako ludzie czynu , natychmiast podzieliliśmy się na dwie ekipy i ruszyliśmy do akcji "PROSTOWANIE ". Połowa ekipy pchała w lewo, druga połowa w prawo ! I ... chyba utknęliśmy w martwym punkcie. ☹️ Najważniejsze, że mięśnie rozruszane, a śmiech było słychać w sąsiednim powiecie ! 😂💪

Po zakończeniu akcji ratunkowej, w ramach regeneracji sił, peleton udał się na obowiązkowe lody. 🧁🧁🧁

MAGIA PODLASIA  !🌾🌿🌾🌱 (część II)  Drugi dzień naszego wyjazdu edukacyjnego minął pod znakiem zachwytów nad przyrodą, nie...
26/05/2026

MAGIA PODLASIA !🌾🌿🌾🌱 (część II)

Drugi dzień naszego wyjazdu edukacyjnego minął pod znakiem zachwytów nad przyrodą, niesamowitych podlaskich smaków i ... niespodziewanego gościa na drodze !

🔘 Bliskie spotkanie na drodze - jechaliśmy właśnie trasą w kierunku puszczańskich zakątków, gdy nagle ... prosto z gęstwiny lasu majestatatycznie wyszedł potężny żubr. To było niesamowite przeżycie - zobaczyć Króla Puszczy w jego naturalnym środowisku , a nie w rezerwacie ! 🦬

🔘Białowieski Ekspres - ta przejażdżka pozwoliła nam spojrzeć na Białowieżę z zupełnie innej perspektywy 🚋

🔘Tradycyjne podlaskie smaki - spróbowaliśmy absolutnego klasyka regionu - chrupiącej, aromatycznej babki ziemniaczanej. Wielu studentom nie udało się też oprzeć słynnemu Marcinkowi ! To wielowarstwowy, tradycyjny tort z delikatnym kremem 🍰.

Wszystko co dobre, szybko sie kończy. Do domów wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę i piękne wspomnienia. 🙋🙋‍♂️

Wyjazd edukacyjny seniorów został objęty patronatem Konrad Kostrzewa Burmistrz Miasta Kobyłka. 😃

MAGIA PODLASIA  !🌾🌿🌾🌱 (część I)  🌲Żubry, Królewskie Dęby i zapach miodu - tak rozpoczął się nasz wyjazd edukacyjny do se...
26/05/2026

MAGIA PODLASIA !🌾🌿🌾🌱 (część I)

🌲Żubry, Królewskie Dęby i zapach miodu - tak rozpoczął się nasz wyjazd edukacyjny do serca prastarej puszczy.

Pierwszy dzień w Białowieży był pełen wrażeń, wiedzy i bliskiego kontaktu z naturą. Co udało nam się przeżyć ?

🔘🦬 Pokazowy Rezerwat Żubrów - stanęliśmy oko w oko z królem puszczy! Zobaczyliśmy też żubronie, koniki polskie i rysie. Natura na wyciągnięcie ręki.

🔘 🪾 Szlak Dębów Królewskich - spacer wśród kilkusetletnich drzew , z których każde nosi imię polskich królów i książąt. Prawdziwa lekcja historii w pięknych okolicznościach przyrody.

🔘🏦Muzeum Przyrodniczo-Leśne BNP - nowoczesna, multimedialna wystawa . Wyszliśmy bogatsi o ogromną dawkę wiedzy z zakresu puszczańskiej fauny i flory.

🔘🐝 Dwór Bartnika i Muzeum Pszczelarskie - to fascynujący świat tradycyjnego bartnictwa. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej pozyskiwano miód i jak ważne dla naszego ekosystemu są pszczoły

🔘🤷‍♂️Uloterapia - to okazja aby wyciszyć się i pooddychać nasyconym olejkami eterycznymi powietrzem prosto z ula. Fantastyczna rzecz dla zdrowia i ducha!

Na zakończenie tego intensywnego dnia zasiedliśmy wspólnie przy tradycyjnym ognisku. 🔥🔥🔥 Były rozmowy, śpiewy , integracja i pyszne jedzenie. Humory dopisywały, pogoda nas rozpieszczała, a akumulatory zostały naładowane w 100 procentach.

Wyjazd edukacyjny seniorów został objęty patronatem Konrad Kostrzewa Burmistrz Miasta Kobyłka. 🙂

GREEN  TEAM  W  AKCJI !  🌾☘️👇Naszych seniorów z Kobyłkowskiego UTW nie trzeba dwa razy zapraszać do działania.  Kiedy po...
24/05/2026

GREEN TEAM W AKCJI ! 🌾☘️👇

Naszych seniorów z Kobyłkowskiego UTW nie trzeba dwa razy zapraszać do działania. Kiedy pojawia się okazja, by zrobić coś dobrego w naszej lokalnej społeczności, zawsze meldujemy się w pełnej gotowości.

Tym razem zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy do Ogrodu Społecznego Czarna Kawka, by wspólnie z Miasto Kobyłka i Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce rozpocząć nowy sezon. 🌿🌺

Było pracowicie, wesoło i z ogromną dawką pozytywnej energii.😃

🌲🌳Kijki, las i .... święty spokój?  O nie, u nas jest po prostu ogień ! 🔥Pogoda? A co to takiego?! Dla naszej niezawodne...
18/05/2026

🌲🌳Kijki, las i .... święty spokój? O nie, u nas jest po prostu
ogień ! 🔥

Pogoda? A co to takiego?! Dla naszej niezawodnej sekcji "wolne kijki" nie ma złego momentu na spacer. Słońce czy deszcz, wiatr czy chmury - meldujemy się w lesie i robimy swoje! 👣🌨️☀️

Nasza recepta na udany dzień jest prosta:
🔘Aktywność - bo ruch to zdrowie 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️
🔘Integracja - wspólnie raźniej 👫
🔘Zabawa - humory jak zawsze dopisują 😂🙃😜

Wietrzymy głowy, dbamy o kondycję i świetnie się przy tym bawimy. 😄🌿

18/05/2026

WRACAMY W PLENER! Czas otworzyć sezon w Ogrodzie Społecznym na Czarnej Kawce! ☀️🌱

Już w sobotę 23 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców do wyjątkowego miejsca, które od 2021 roku wspólnie tworzymy, rozwijamy i pielęgnujemy. Ogród „Czarna Kawka” to miejsce tworzone przez mieszkańców i dla mieszkańców — przestrzeń spotkań, integracji i dobrej energii. Pokażmy po raz kolejny, że razem możemy więcej! 💚

Zaplanowaliśmy:
🌸 Wspólne nasadzenia
🧹 Porządki
💪 Poranny trening na trawie
☕ Relaks przy kawie i sąsiedzkich rozmowach w altanie
👨‍👩‍👧‍👦 Międzypokoleniową atmosferę i wspólne działania

Z kim się widzimy?

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce / Miejska Rada Seniorów w Kobyłce

🏝️🏝️ANTIDOTUM NA ZIMNY MAJ ? MY JE ZNAMY ! 🌟Słuchacze naszego Uniwersytetu spędzili niesamowity dzień w Suntago - wodnym...
17/05/2026

🏝️🏝️ANTIDOTUM NA ZIMNY MAJ ? MY JE ZNAMY ! 🌟

Słuchacze naszego Uniwersytetu spędzili niesamowity dzień w Suntago - wodnym parku rozrywki.

To była idealna ucieczka od szarej rzeczywistości. Ten niezwykły tropikalny park zaoferował nam wszystko, czego potrzebowaliśmy do szczęścia.

🔴 Prawdziwe palmy i rajski klimat - poczuliśmy się jak na egzotycznych wakacjach i to bez paszportu, 🌴🌴🌴

🔴Zdrowotne baseny termalne i whirlpool bath - idealne odprężenie dla ciała i ducha , 🏊‍♀️🌊

🔴Odrobina szaleństwa - rzuciliśmy wyzwanie falom, odwiedzając kultowy basen z falą, a odważniejsi z nas, sprawdzili legendarne zjeżdżalnie. 🥤🥤🥤

Wspólne kąpiele, mnóstwo śmiechu i fantastyczna integracja ! Wygrzani, zrelaksowani i z naładowanymi bateriami wracamy do rzeczywistości. 😄🙃🙂

🌤️Pogoda w kratkę, ale humory dopisują ! 🚲Trochę słońca, chwila cienia, a momentami nawet mały deszczyk - słowem : typow...
16/05/2026

🌤️Pogoda w kratkę, ale humory dopisują ! 🚲

Trochę słońca, chwila cienia, a momentami nawet mały deszczyk - słowem : typowa pogoda w kratkę ! 🌦️Na szczęście nasi cykliści są jak ze stali. W końcu nie ma złej pogody na rower, są tylko nieodpowiednie ubrania i ..... słaba motywacja. 🤔
Wielkie brawa dla całej ekipy za hart ducha i super energię 🚴‍♀️🚴‍♂️

Słuchacze KUTW w obiektywie Muzeum Bitwy Warszawskiej ! 🙂
15/05/2026

Słuchacze KUTW w obiektywie Muzeum Bitwy Warszawskiej ! 🙂

Adres

Jana Pawła II 22
Kobyłka
05-230

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kobyłkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria