ZSO Kluczbork

ZSO Kluczbork Liceum Ogólnokształcące to szkoła z POWERem!!! Z długą tradycją, bogatą historią i nowatorskim podejściem do nauczania.

W dniach 8–12.06.2026 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie zaprzyjaźnionej placówki w Andernach spotkal...
22/06/2026

W dniach 8–12.06.2026 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie zaprzyjaźnionej placówki w Andernach spotkali się w Werneuchen. Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach, które przybliżyły nam pojęcie demokracji z perspektywy Polski i Niemiec. Pozwoliły one lepiej zrozumieć, dlaczego demokracja jest jednym z najlepszych systemów politycznych. Podczas wycieczki do Berlina odwiedziliśmy Bramę Brandenburską, Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz Muzeum Ucieczki, Wypędzenia i Pojednania. Wyjazd był okazją do poznania historii i kultury Niemiec, rozwijania umiejętności językowych oraz zawarcia nowych przyjaźni. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

18 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji ,,Czytanie na Polanie”, zorganizowane...
22/06/2026

18 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji ,,Czytanie na Polanie”, zorganizowanej z inicjatywy nauczycielek języka polskiego. Uczniowie, korzystając z pięknej pogody, oddawali się lekturze swoich ulubionych tekstów na świeżym powietrzu. Przedsięwzięcie było również okazją do rozmów o literaturze, dzielenia się zainteresowaniami czytelniczymi oraz rozwijania wyobraźni. To był miło spędzony czas, który pokazał, że czytać można wszędzie.

Mamy Wspaniałego Polaka 2026!Z ogromną dumą informujemy, że Franciszek Dajczak, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i...
19/06/2026

Mamy Wspaniałego Polaka 2026!

Z ogromną dumą informujemy, że Franciszek Dajczak, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku, zdobył tytuł „Wspaniały Polski 2026” podczas ###II Ogólnopolskiego Finału Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, który odbył się 19 czerwca w Toruniu. Franciszek reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale również województwo opolskie, prezentując postawę pełną zaangażowania społecznego, odpowiedzialności i bezinteresownej pracy na rzecz innych. Jego działalność wolontariacka została doceniona przez ogólnopolskie jury, które przyznało mu najwyższe wyróżnienie w kategorii „Ósemka Senior”.

Uroczysta gala finałowa zgromadziła laureatów z całej Polski. W wyjątkowej atmosferze, wśród najlepszych młodych społeczników, Franciszek odebrał gratulacje oraz pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie prestiżowego tytułu. To ogromny sukces naszego ucznia, ale także całej społeczności szkolnej, która od lat promuje ideę wolontariatu, aktywności obywatelskiej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Serdecznie gratulujemy Franciszkowi i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej pasji do zmieniania świata na lepsze!

Opiekunki SKW Katarzyna Rakoczy i Lidia Mucha

19 czerwca 2026 roku uczniowie i uczennice z klasy 1A uczestniczyli w obchodach Dnia Energetyka, które były zorganizowan...
19/06/2026

19 czerwca 2026 roku uczniowie i uczennice z klasy 1A uczestniczyli w obchodach Dnia Energetyka, które były zorganizowane w Branżowym Centrum Umiejętności w Kluczborku. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia wysłuchaliśmy dwóch wykładów prowadzonych przez ekspertów z Politechniki Opolskiej. Pierwszy wykład był na temat największej elektrowni na świecie – Tamie Trzech Przełomów a drugi wykład o zastosowaniu pomp ciepła w nowoczesnych systemach ogrzewania budynków. Atrakcją tego wydarzenia były występy artystyczne a także stoiska w strefie warsztatowej, w których prezentowano nowoczesne technologie związane z branżą energetyczną.
Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w konkursie o tematyce energetycznej: Katarzyna Erd i Florian Marweg zdobyli atrakcyjne nagrody! Gratulujemy!

Obchody Dnia Energetyka były wyjątkową okazją, aby poznać innowacyjny świat nowoczesnej energetyki, zdobyć praktyczną wiedzę oraz spędzić czas w inspirującej atmosferze.

Zobaczyć więcej, wybrać lepiejW związku z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu we współpracy z Powiatową Stacją Sanitar...
18/06/2026

Zobaczyć więcej, wybrać lepiej
W związku z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w naszej szkole przeprowadzono kolejną akcję profilaktyczną adresowaną do wszystkich uczniów.
Każdy uczestnik miał możliwość przetestowania alkogogli, narkogogli i smokerlyzera. Był też quiz sprawdzający wiedzę.
To była ciekawa i praktyczna lekcja pokazująca, jak używki wpływają na nasze funkcjonowanie i jak ważne są dobre, świadome wybory💚

📚🎓 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 🎓📚Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają uczniów na ur...
18/06/2026

📚🎓 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 🎓📚

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają uczniów na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026, które odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2026 r. w auli szkolnej.

🕗 Godzina 8:00 – klasy pierwsze
🕙 Godzina 10:00 – klasy drugie i trzecie

To wyjątkowy moment podsumowania całorocznej pracy, osiągnięć oraz wspólnego rozpoczęcia wakacyjnego odpoczynku. ☀️

Do zobaczenia!

🎉📖🌞

15 czerwca klasa IB uczestniczyła w zorganizowanej po raz drugi akcji "Bezpieczne Wakacje", zorganizowanej przez włodarz...
18/06/2026

15 czerwca klasa IB uczestniczyła w zorganizowanej po raz drugi akcji "Bezpieczne Wakacje", zorganizowanej przez włodarzy naszego miasta. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drogach, nad wodą i innych miejscach, uczestniczyli w ćwiczeniach przygotowanych przez przedstawicieli różnych służb. W wakacje wchodzimy wyposażeni w wiedzę i umiejętności, które pozwolą nam bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje 🙂

Edukacja na najwyższych obrotach – wizyta w WIML 🛩️Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wojskowy Instytut Medycyny Lotnicz...
17/06/2026

Edukacja na najwyższych obrotach – wizyta w WIML 🛩️

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie - niezwykłe miejsce, w którym nauka naprawdę pracuje dla bezpieczeństwa człowieka w powietrzu i w kosmosie.
( link - https://www.facebook.com/WIML.Poland )

Była to nagroda w konkursie wiedzy „Człowiek na granicy możliwości”.

Podczas wizyty uczniowie zobaczyli unikatowe urządzenia wykorzystywane w medycynie lotniczej, m.in. wirówkę przeciążeniową, komory niskich ciśnień, termobarokomorę oraz inne stanowiska badawcze. To właśnie tam sprawdza się, jak organizm reaguje na przeciążenia, niedotlenienie, zmiany ciśnienia, temperatury, stres i warunki, z którymi mierzą się piloci oraz osoby przygotowywane do zadań w ekstremalnym środowisku.

Największe wrażenie zrobiły nie tylko same urządzenia, ale też ludzie WIML: ich wiedza, pasja i sposób, w jaki opowiadali o swojej pracy. Pokazali naszym uczniom, że biologia, fizyka i matematyka nie kończą się na sprawdzianach. Mogą prowadzić do lotnictwa, medycyny, technologii i kosmosu.

Serdecznie dziękujemy za piękne, życzliwe i bardzo zaangażowane przyjęcie naszych uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy do:

płk. dr. hab. inż., prof. WIML Rafała Lewkowicza,
dr. n. med. Krzysztofa Kowalczuka,
Pani ppłk lek. Magdaleny Kozak,
oraz całego zespołu WIML.

Jest to już IV wyjazd edukacyjny z , inspirowany misją nasion na pokładzie rakiety firmy z .
Dziękujemy firmie (https://www.facebook.com/pntoraf ) za tak odważne działania na rzecz tego wyjazdu.

Więcej o wizycie przeczytacie na naszej stronie - link w komentarzu.

Nasi uczniowie mają okazję odwiedzać naprawdę inspirujące miejsca - dziękujemy za tę możliwość.

Niezawodni partnerzy wyjazdu:
Kluczbork - https://www.facebook.com/Kluczbork
Kluczbork - https://www.facebook.com/powiatkluczborski

____________________________


Zbliżający się koniec roku szkolnego jest czasem podsumowań. We wtorek 16. czerwca w Dobrzeniu Wielkim odbyła się gala, ...
17/06/2026

Zbliżający się koniec roku szkolnego jest czasem podsumowań. We wtorek 16. czerwca w Dobrzeniu Wielkim odbyła się gala, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów i olimpiad organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Wśród nich byli również laureaci i zwycięskie drużyny Małej Olimpiady Matematycznej. Przypomnijmy, że reprezentacja naszej szkoły (Mateusz Jagoda, Jakub Jakubczyk, Barbara Bugajak i Tomasz Wróbel) wygrała klasyfikację drużynową, a indywidualnie Mateusz Jagoda zdobył pierwsze miejsce i tytuł laureata w kategorii uczniów klas trzecich.
Przy okazji warto wspomnieć, że Mateusz do swoich licznych sukcesów, które były już opisane wcześniej, dorzucił w ostatnich tygodniach dwa kolejne.
Uzyskał tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Nie tylko zajął pierwsze miejsce w województwie w kategorii Student1, ale również zdobył 100% punktów, co czyni jego sukces jeszcze bardziej spektakularnym. W nagrodę pojedzie w wakacje na tygodniowy obóz do Zakopanego.
Ponadto wygrał też, organizowany przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego, I Opolski Konkurs Matematyczny https://if.wmfi.uni.opole.pl/opolski-konkurs-matematyczny/ .
Mateuszowi i pozostałym członkom drużyny życzymy dobrych wakacji i dalszych sukcesów.

W dniach 10–12 czerwca miałam zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijn...
16/06/2026

W dniach 10–12 czerwca miałam zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyło 120-stu uczniów z całej Polski, którzy wcześniej pomyślnie przeszli etapy szkolne i diecezjalne konkursu. Pobyt w Warszawie był nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu Pisma Świętego, ale także do spotkania młodych ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz udziału w wielu wartościowych wydarzeniach towarzyszących.
Z radością informuję, że zdobyłam tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. To dla mnie duże wyróżnienie i motywacja do dalszego pogłębiania wiedzy biblijnej.
Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w przygotowaniach do konkursu, a szczególnie nauczycielom i opiekunom za poświęcony czas, cenne wskazówki oraz życzliwość.
Michalina Grad

Adres

Ulica Mickiewicza 10
Kluczbork
46-200

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:00
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Telefon

+48774181270

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy ZSO Kluczbork umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do ZSO Kluczbork:

Udostępnij