05/06/2026
🔥 106 GODZIN NA PIERWSZEJ LINII FRONTU – RELACJA Z WIELKIEGO POŻARU W MIĘDZYLESIU!
🔥To był dla naszej jednostki jeden z najbardziej wyczerpujących i dramatycznych sprawdzianów w historii. Walka z potężnym pożarem lasu w Międzylesiu pokazała, czym jest prawdziwa strażacka determinacja, braterstwo i odporność na skrajne zmęczenie . W czwartek 28 maja o godzinie 15:00 nasze zastępy wyjechały z koszar do działań. Wracaliśmy do bazy dopiero w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 19:00. W tym czasie spędziliśmy w lasach nieprzerwane 106 godzin! W kulminacyjnym momencie i przez kolejne dni, w tych ekstremalnych warunkach, w działaniach wzięło udział niemal 30 ratowników z naszej jednostki. Praca w gęstym dymie, kurzu i wysokiej temperaturze wymagała od nas wszystkich żelaznej kondycji i pełnego poświęcenia. Kiedy główny żywioł udało się opanować, nasza walka wcale się nie skończyła. Przez kolejne dwa dni prowadziliśmy działania na pogorzelisku, przelewając i dogaszając tlące się zarzewia ognia niemal po 13 godzin dziennie. Każdy, kto był na miejscu, wie, że to tytaniczna praca fizyczna, od której zależało, czy ogień nie pojawi się na nowo. Jesteśmy niezwykle dumni z każdego z naszych druhów i ratowników. Dziękujemy za Wasz pot, brak snu i serce włożone w tę akcję. Dziękujemy również wszystkim pozostałym jednostkom OSP, PSP, WOT, Policji, Straży Leśnej i mieszkańcom, Szkole Podstawowej w Międzylesiu oraz Kebab - Pizza u Karolka za wsparcie logistyczne oraz ciepłe posiłki w tych ciężkich chwilach.