01/06/2026
📅29.05.2026r. na zaproszenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju mieli ogromną przyjemność🫶 uczestniczyć w festynie przyrodniczym🌳 z okazji Dnia Bociana Białego.
Pracownicy Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej oraz Higieny Dzieci i Młodzieży przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne, na którym promowali profilaktykę antytytoniową🚭 w związku z obchodzonym 31 maja Światowym Dniem bez Tytoniu.
Ponadto w sali konferencyjnej ośrodka przeprowadzili dla uczniów👩🦰🧑🦰 klas I-IV cykl warsztatów edukacyjnych dotyczących profilaktyki chorób od kleszczowych.
Dzieci dowiedziały się, gdzie najczęściej możemy spotkać kleszcze, jak się przed nimi skutecznie chronić oraz jak prawidłowo usuwać kleszcza.
Dziękujemy🫶 za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. To była doskonała okazja, by w tak niezwykłym miejscu połączyć edukację przyrodniczą z promocją zdrowego stylu życia.