Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach Nadzorujemy i inicjujemy działania na rzecz zdrowia publicznego mieszkańców woj. świętokrzyskiego.

Naszym celem jest minimalizowanie skutków zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu poprzez aktywizację i edukację, by wspierać bezpieczeństwo i dobro obywateli

📅29.05.2026r. na zaproszenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-...
01/06/2026

📅29.05.2026r. na zaproszenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju mieli ogromną przyjemność🫶 uczestniczyć w festynie przyrodniczym🌳 z okazji Dnia Bociana Białego.
Pracownicy Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej oraz Higieny Dzieci i Młodzieży przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne, na którym promowali profilaktykę antytytoniową🚭 w związku z obchodzonym 31 maja Światowym Dniem bez Tytoniu.
Ponadto w sali konferencyjnej ośrodka przeprowadzili dla uczniów👩‍🦰🧑‍🦰 klas I-IV cykl warsztatów edukacyjnych dotyczących profilaktyki chorób od kleszczowych.
Dzieci dowiedziały się, gdzie najczęściej możemy spotkać kleszcze, jak się przed nimi skutecznie chronić oraz jak prawidłowo usuwać kleszcza.
Dziękujemy🫶 za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. To była doskonała okazja, by w tak niezwykłym miejscu połączyć edukację przyrodniczą z promocją zdrowego stylu życia.

📅29.05.2026 r. w Galerii Korona👑 w Kielcach odbyła się akcja profilaktyczna z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoni...
01/06/2026

📅29.05.2026 r. w Galerii Korona👑 w Kielcach odbyła się akcja profilaktyczna z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu🚭. Na mieszkańców Kielc👫 i regionu czekał szereg bezpłatnych badań📿, konsultacji oraz porad specjalistów👩‍🔬👩‍🚒👮‍♀️. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości na temat szkodliwego wpływu palenia papierosów i używania wyrobów nikotynowych, a także promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób cywilizacyjnych i onkologicznych oraz zasad bezpieczeństwa publicznego oraz pożarowego. Można było również zapoznać się z technika udzielania pierwszej pomocy.
Uczestnikami tego wydarzenia byli:
👉 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach
👉 Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach
👉 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach
👉 Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
👉 Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego
👉 Narodowy Fundusz Zdrowia – Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach
👉 Kielecka Okręgowa Izba Aptekarska w Kielcach
👉 Komenda Miejska Policji w Kielcach
👉 Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach
Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach wykonywali na swoim stanowisku:
👉 badanie Smokerlyzerem u osób palących (ocena poziomu tlenku węgla
w wydychanym powietrzu),
👉 pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
👉 analiza składu ciała.
Osoby zainteresowane mogły wziąć również udział w konkursie wiedzy o szkodliwości palenia tradycyjnych papierosów oraz e-papierosów. Kierownik 👩Oddziału Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach udzieliła również wywiadu dla Radio📻 Kielce, w którym mówiła o szkodliwości🚭 palenia papierosów.
Podsumowując akcję, można powiedzieć, że nasze społeczeństwo posiada świadomość o złym wpływie palenia papierosów oraz używania produktów nikotynowych, ale część z nas jeszcze nie do końca to wykorzystuje.
Dziękujemy serdecznie🫶 Galerii Korona👑 w Kielcach za gościnę a wszystkim zaproszonym instytucją za udział.

30.05.2026r. przedstawicielka PSSE Starachowice wspólnie z przedstawicielami KPP🚓 w Starachowicach uczestniczyła w festy...
01/06/2026

30.05.2026r. przedstawicielka PSSE Starachowice wspólnie z przedstawicielami KPP🚓 w Starachowicach uczestniczyła w festynie profilaktycznym z okazji Dnia Dziecka👧👦 oraz Światowego Dnia Bez Tytoniu🚭. Była to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na szkodliwość palenia oraz promować życie wolne od nałogów. Podczas wydarzenia szczególnie podkreślaliśmy, jak ważna jest profilaktyka i świadome wybory już od najmłodszych lat. Rozmawialiśmy💬 o konsekwencjach sięgania po papierosy, ale przede wszystkim zachęcaliśmy do dbania o zdrowie❤, aktywności fizycznej🚴 i budowania dobrych nawyków. Prezentowaliśmy plakaty autorstwa Andrzej Pągowski, które w wyjątkowy sposób skłaniają do refleksji i pokazują, jak ważne jest życie bez tytoniu. Była to również przestrzeń do rozmów, porad i wymiany doświadczeń. Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkurs o zdrowiu, higienie i bezpieczeństwie, zorganizowany wspólnie z Policją. Nauka przez zabawę to najlepsza forma budowania świadomości! Profilaktyka to inwestycja w zdrową przyszłość dzieci i młodzieży. Takie działania pomagają kształtować właściwe postawy zdrowotne oraz pokazują, że troska o zdrowie może być przekazywana w ciekawy i atrakcyjny sposób.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Brody, Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, Młodzieżowa Rada Gminy Brody, którym dziękujemy🫶 za wspólne działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. To był dzień pełen uśmiechu😀, dobrej energii i ważnych działań profilaktycznych. Po raz kolejny pokazaliśmy, że świętowanie Dnia Dziecka można doskonale łączyć z edukacją zdrowotną i profilaktyką. Bo uśmiech dzieci, ich radość i zdrowie są najlepszym dowodem na to, jak ważne są takie inicjatywy.

📅27.05.2026r.  Przedstawiciele Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej b.r. miała przyjemność ...
01/06/2026

📅27.05.2026r. Przedstawiciele Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej b.r. miała przyjemność uczestniczyć w Pikniku Edukacyjnym z okazji Dnia Dziecka👧👦 zorganizowanym przez Nadleśnictwo🌲 Suchedniów. Była to już 3 edycja tego wydarzenia i jak co roku wzięło w nim udział kilkuset uczniów👩🧑 z klas 0-III szkół podstawowych. Piknik odbył się w Leśnictwie Kruk obok Leśnej Klasy w Suchedniowie.
Na stoisku profilaktyczno-edukacyjnym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej promowano dbanie o zdrowie i zdrowy styl życia w tym: zasady zdrowego odżywiania🍎🍆 i aktywność fizyczną🚴. Edukowano w zakresie profilaktyki chorób od kleszczowych🦗, uświadamiano jak ważna jest higiena rąk🤲 w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób. Chętni mieli możliwość skorzystać z urządzenia do nauki prawidłowego mycia rąk. Dla odwiedzających stoisko PSSE przygotowano także quiz, zgadywanki, kolorowanki oraz materiały edukacyjne.
Pogoda🌞 i humory😀 dopisały a cały piknik przebiegał w radosnej atmosferze.
Dziękujemy organizatorowi🫶 za zaproszenie i możliwość udziału Pikniku.

31/05/2026

🚭 31 maja – Światowy Dzień Bez Tytoniu

Dziś przypominamy, że tytoń to nie tylko papierosy. To także e-papierosy, podgrzewacze tytoniu, saszetki nikotynowe i inne produkty, które często są przedstawiane jako „modne”, „nowoczesne” lub „mniej szkodliwe”. W rzeczywistości nadal mogą prowadzić do uzależnienia i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Tegoroczne hasło WHO brzmi: „Unmasking the appeal – countering ni****ne and to***co addiction”, czyli „Demaskowanie atrakcyjności – przeciwdziałanie uzależnieniu od nikotyny i tytoniu”. Kampania zwraca uwagę na to, jak przemysł tytoniowy i nikotynowy próbuje przyciągać szczególnie młode osoby poprzez atrakcyjne opakowania, smaki, nowoczesny wygląd produktów i marketing w mediach społecznościowych.

Nikotyna silnie uzależnia, a używanie tytoniu zwiększa ryzyko chorób serca, udaru, nowotworów, przewlekłych chorób płuc oraz pogorszenia kondycji organizmu. Światowy Dzień Bez Tytoniu to dobra okazja, by zatrzymać się i zadać sobie pytanie: czy naprawdę ja wybieram nikotynę, czy to uzależnienie wybiera za mnie?

Rzucenie palenia lub innych produktów nikotynowych to jedna z najlepszych decyzji dla zdrowia. Każdy dzień bez tytoniu oznacza lepszą pracę serca i płuc, więcej energii, oszczędność pieniędzy i mniejsze ryzyko chorób w przyszłości.

💬 Nie zaczynaj. A jeśli używasz – poszukaj wsparcia. Rzucenie jest możliwe.
Twoje zdrowie jest warte więcej niż chwilowy nawyk.



31/05/2026

🚭 Światowy Dzień Bez Tytoniu

📱 Nowe formy - stare pułapki

E-papierosy, saszetki nikotynowe czy podgrzewany tytoń coraz częściej przedstawiane są jako „nowoczesne”, „mniej szkodliwe” albo po prostu modne. Problem w tym, że po nikotynę sięgają dziś także dzieci i młodzież.

Szczególnie niebezpieczny jest marketing wątpliwości, czyli budowanie przekazu, że nowe produkty nikotynowe nie stanowią realnego zagrożenia.

Nie dajmy się zwieść kolorowym opakowaniom i internetowym trendom.

📢 Więcej o zagrożeniach, strategiach marketingowych przemysłu nikotynowego i skutkach zdrowotnych - jutro po briefingu prasowym. Śledźcie nasze media społecznościowe.

29/05/2026
🔥 ZACZĘLIŚMY! 🔥📣 W Atrium Galerii Korona w Kielcach (poziom -1) trwa już akcja edukacyjno-informacyjna z okazji Światowe...
29/05/2026

🔥 ZACZĘLIŚMY! 🔥

📣 W Atrium Galerii Korona w Kielcach (poziom -1) trwa już akcja edukacyjno-informacyjna z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu 🚭

🕚 Czekamy na Was do godz. 14:00!

🎯 Naszym celem jest zwiększanie świadomości na temat szkodliwości palenia tytoniu 🚭 i używania wyrobów nikotynowych, a także promocja zdrowego stylu życia ❤, profilaktyki chorób cywilizacyjnych i onkologicznych 🦠 oraz bezpieczeństwa publicznego 🚓 i pożarowego 🚒.

👫 Na miejscu dostępne są BEZPŁATNE badania, konsultacje i porady specjalistów 👩‍⚕️👨‍⚕️

🩺 Możecie skorzystać m.in. z:
👉 pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu 🚬
👉 pomiaru ciśnienia tętniczego krwi
👉 analizy składu ciała
👉 badania poziomu glukozy i profilu lipidowego (na czczo)
👉 pomiaru saturacji
👉 konkursu wiedzy o szkodliwości palenia 🚭
👉 edukacji prozdrowotnej i profilaktycznej 🥗🏃‍♀️
👉 informacji o programach NFZ oraz aplikacjach MojeIKP i MojeFizjo 📱
👉 możliwości nauki samobadania piersi i jąder na fantomach 🎗

💚 To idealny moment, żeby zrobić coś dla swojego zdrowia — zapraszamy serdecznie!

📍 Atrium Galerii Korona Kielce | poziom -1 | do 14:00

Zapraszamy

29/05/2026
📅28.05.2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym🏫 w Rudzie, gmina Brody, w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu🚭 ...
29/05/2026

📅28.05.2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym🏫 w Rudzie, gmina Brody, w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu🚭 2026 odbyło się spotkanie🤝 profilaktyczno-edukacyjne dla całej społeczności szkoln👩‍🎓👩‍🏫ej. Na zaproszenie dyrekcji i pedagoga w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji🚓 w Starachowicach, którzy przeprowadzili zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa młodzieży. Uczniom🧑👩 zaprezentowano wykład pt. „Nowe formy – stare pułapki”. Podczas spotkania omówiono wpływ nikotyny oraz innych substancji uzależniających na zdrowie fizyczne💪 i psychiczne🧠 młodych ludzi, a także zagrożenia wynikające z używania e-papierosów i nowych produktów nikotynowych, które często są błędnie postrzegane jako mniej szkodliwe. Ważnym elementem zajęć była również tematyka związana z oddziaływaniem marketingu i reklam produktów nikotynowych, a także zjawiskiem dezinformacji i fake newsów w przestrzeni internetowej. Zwrócono uwagę na to, że treści promujące używki mogą wpływać na decyzje młodych osób, oraz na konieczność krytycznego podejścia do informacji pojawiających się w mediach społecznościowych. Podczas spotkania poruszono również kwestie presji rówieśniczej, odpowiedzialności za własne wybory oraz znaczenia świadomego dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Uczniowie aktywnie👋 uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania❓ i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie stanowiło ważny element działań profilaktycznych, których celem jest zwiększanie świadomości zdrowotnej oraz kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży tym razem w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu.

Adres

Jagiellońska 68
Kielce
25-734

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:25 - 15:00
Wtorek 07:25 - 15:00
Środa 07:25 - 15:00
Czwartek 07:25 - 15:00
Piątek 07:25 - 15:00

Telefon

+48413655400

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach:

Udostępnij