01/06/2026
W pochmurną, majową sobotę /16.05./ , klubowicze z Astry wzięli udział w XIV Mistrzostwach Skarżyska. Zawodnicy z Astry, z Kielc, działający w Klubie Wojskowym, przy CPdMZ, stanowili sporą, bo 5-osobowa ekipę. Robert Kopacz też kielczanin, otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika Województwa Świętokrzyskiego.
Zawodnicy mieli do rozwiązania zadania 39 zadań w ciągu 90 minut...Najlepiej z Astry, poradziła sobie z tym wyzwaniem, Ula Mazur, zdobywając ponad 100 pkt na 230 możliwych..do zdobycia..
Mistrzem okazał się Rafał Tałaj z Częstochowy, drugim był Marcin Zieliński /kielczanin z pochodzenia/, trzeci był Paweł Kustroń z Krosna... Dla nich były puchary i nagrody finansowe, dla wszystkich dyplomy i pamiątkowe upominki..
Tekst: Joanna Sieniawska