17/06/2026
🛡️Bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy. Już w najbliższą sobotę swoimi doświadczeniami i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy podzielają się specjaliści, którzy na co dzień ratują życie i zdrowie innych osób.
🔰Wojewoda świętokrzyski Józef Bryk zaprasza na Akademię OLiOC, wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można się nauczyć praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy.
🕚Zaczynamy w sobotę, 20 czerwca o godz. 11 przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach.
🟠Swoje stoiska wystawią:
• Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,
• 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej,
• Szpital MSWiA w Kielcach,
• Polski Czerwony Krzyż,
• Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.
👼Atrakcje dla dzieci zapewni Biuro Wojewody.
🩸Będzie z nami również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Każda chętna osoba, spełniająca kryteria zdrowotne, tego dnia będzie mogła oddać krew.
🟡Akademia OLiOC w sobotę odwiedzi również Sandomierz, Skarżysko-Kamienną, Staszów, Ostrowiec Świętokrzyski i Sielpię. Po to, by wszyscy mogli się nauczyć, jak ratować czyjeś życie i zdrowie.
Zapraszamy!