Szkoła Podstawowa nr 15 w Kielcach

Szkoła Podstawowa nr 15 w Kielcach Szkoła Podstawowa nr 15 w Kielcach
ul. Leszczyńska 8 25-321 Kielce
tel.413676195 fax 413676924

03/06/2026

Piknik z okazji Dnia Dziecka zaliczony na szóstkę z plusem! 🥳👌🏼💗
Dziękujemy wszystkim za niesamowitą energię, uśmiechy i super zabawę! 🤸 Pokazaliście, że potraficie świętować z klasą! Obszerna relacja już wkrótce na naszym profilu! Nie przegapcie! 😍

Pod koniec maja klasy piąte wybrały się na dwudniową wycieczkę do Bochni i Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy wraz z ...
03/06/2026

Pod koniec maja klasy piąte wybrały się na dwudniową wycieczkę do Bochni i Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Kraków. Nasza trasa prowadziła m. in. Drogą Królewską, szliśmy przez Stare Miasto i Okół na Wawel. Podziwialiśmy najważniejsze zabytki starego Krakowa, poznaliśmy tajemnice Wawelu i zaprzyjaźnili się ze słynnym smokiem, który zamieszkuje Smoczą Jamę. Późnym popołudniem zjechaliśmy 290 metrów pod ziemię, ponieważ na takiej głębokości znajduje się trasa turystyczna w kopalni soli w Bochni. Podczas pobytu w kopalni zwiedzaliśmy trasę turystyczną z podziemną ekspozycją multimedialną, jechaliśmy podziemną kolejką oraz przeprawialiśmy się łodzią przez podziemną rzekę. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece i graliśmy w piłkę na podziemnym boisku. Noc też spędziliśmy w kopalni - spaliśmy w Komorze Ważyn.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Kościuszkowskie i wspinaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Podczas tej wizyty uroczyście przekazaliśmy tarczę naszej szkoły dyrektorowi Muzeum Kościuszkowskiego. Tarcza zawiśnie w pamiątkowej gablocie, w której znajdują się pamiątkowe tarcze ze szkół, których patronem również jest Tadeusz Kościuszko. Kolejnym punktem naszego programy był pobyt w parku wodnym. Tam bawiliśmy się i odpoczywaliśmy po trudach dwudniowego zwiedzania.
To była bardzo udana wycieczka, która dostarczyła nam wielu wrażeń.

Autor: Monika Okrutny

Klasa 1b świętowała Dzień Dziecka bez podręczników i szkolnych obowiązków. Było mnóstwo radości, słodkości oraz wspólnyc...
02/06/2026

Klasa 1b świętowała Dzień Dziecka bez podręczników i szkolnych obowiązków. Było mnóstwo radości, słodkości oraz wspólnych zabaw. Ten wyjątkowy dzień upłynął w atmosferze uśmiechu, integracji i niezapomnianych chwil spędzonych razem.

Autor: Agnieszka Ruchomska

Uczniowie, podczas lekcji matematyki realizują różnorodne projekty, które pozwalają im spojrzeć na matematykę z innej pe...
02/06/2026

Uczniowie, podczas lekcji matematyki realizują różnorodne projekty, które pozwalają im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy oraz dostrzec najciekawszą stronę królowej nauk. Działają, tworzą i współpracują, a to właśnie te umiejętności są niezwykle ważne we współczesnym świecie. Rozwijają przy tym tak potrzebne kompetencje, jak współdziałanie, kreatywność czy logiczne myślenie.

Wśród realizowanych projektów znalazły się między innymi:

Symetria imion – tworzymy symetryczne odbicia imion pokolorowane tak, że na pierwszy rzut oka trudno dostrzec ukryte słowo.
Zastosowania matematyki – poznajemy matematykę w codziennym życiu: lokaty, promocje, budżet domowy czy proporcje.
Bryły na sznurku – przygotowujemy interaktywne modele brył, które po pociągnięciu sznurka „ożywają”, prezentując siatki i modele brył wklejone do zeszytu.
Zastosowanie statystyki w praktyce: Analiza ankiet szkolnych – Jak liczyć preferencje? Tworzymy klasowy raport.
Zbieranie danych i przedstawianie ich na diagramach – "Zupa, sport czy TikTok? Co rządzi w naszej szkole?".
Analiza danych sondażowych w arkuszu kalkulacyjnym – Co robimy w wolnym czasie? Matematyczna analiza danych.
Od pytania do wykresu: Liczymy i ilustrujemy wyniki – Koło czy słupek? Jak najlepiej pokazać wyniki ankiety.
Karty pracy "Bloksy" – powtarzanie i utrwalanie wiadomości.
Modele brył z bloku – prostopadłościan, sześcian, graniastosłup prosty trójkątny, czworokątny, sześciokątny
Symetryczny świat – prezentujemy symetrię środkową i symetrię osiową.

W ramach tych zajęć powstało mnóstwo ciekawych i pomysłowych prac i dziś zapraszamy do ich obejrzenia.

Autor: Martyna Jandała

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu - wspólnym pieczeniu gofrów...
01/06/2026

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu - wspólnym pieczeniu gofrów🧇Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały ciasto, a następnie obserwowały proces wypieku.
Najwięcej radości sprawiło dekorowanie
gotowych gofrów ulubionymi dodatkami, takimi jak owoce, bita smietana czy cukier puder.
Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej
atmosferze. Wspólne przygotowywanie słodkiego poczęstunku było okazją do integracji, rozwijania umiejętności kulinarnych oraz dobrej zabawy. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, ze byt to wyjątkowy sposób na swiętowanie Dnia Dziecka 👧 🧑

Autor: Marta Jaguś

01/06/2026

Dzisiejsze święto uczniowie klasy 1a spędzili zupełnie inaczej niż zwykle🥳
Zamiast podręczników i zeszytów, na ławkach królowały gry planszowe, towarzyskie i stolikowe.
Sala zamieniła się w prawdziwy salon gier. Uczniowie grali w gry strategiczne, zręcznościowe i karciane. Ponadto ćwiczyli logiczne myślenie oraz refleks. Nie brakowało zdrowej rywalizacji i głośnego śmiechu🙈
Uczniowie poćwiczyli współpracę w grupach, radzenie sobie z przegraną, cierpliwość przy czekaniu na swoją kolej, a także przestrzeganie ustalonych zasad.

To był dzień pełen radości, integracji i świetnej zabawy. Uczniowie klasy 1a udowodnili, że tradycyjne gry potrafią wygrać z ekranami smartfonów!👌🏼

Autor: Magdalena Magierowicz

W ubiegłym tygodniu w ramach Projektu organizanego przez SODMiDN w Kielcach  i Regionalnym Centrum Wolantariatu w Kielca...
01/06/2026

W ubiegłym tygodniu w ramach Projektu organizanego przez SODMiDN w Kielcach i Regionalnym Centrum Wolantariatu w Kielcach odbyła się XIV edycja Gry Językowej oraz Konferencja językowa dla nauczycieli.

Hasło tegorocznej edycji gry brzmiało ’Become a Cultural Ambassador’. Uczestnicy mieli unikalną okazję do współpracy z zagranicznymi wolontariuszami, którzy w ramach projektu „Become a Cultural Ambassador a 44-day ESC project” pełnili rolę ambasadorów swoich kultur, łącząc lokalną społeczność z dziedzictwem europejskim. Do gry przystąpili uczniowie klas ósmych a naszą szkołę reprezentowały: Anna Banasik, Wiktoria Pedrycz, Kseniia Zavizion, Blanka Kowalik. Amelia Wolak i Lena Sowińska. Zadaniem uczniów było posłuchać tego o czym mówili wolontariusze, porozmawiać z nimi oraz wykonać zadania przygotowane przez ambasadorów. Była to nie tylko świetna okazja aby używać języka angielskiego ale i świetna zabawa.

Konferencja w języku angielskim odbyła się 28 maja 2026 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kielcach. W ramach konferencji nauczycieli mieli okazję wysłuchać prelekcji wykładowcy Uniwersytetu Łódzkiego Agaty Włodarskiej - Frykowskiej - pt. Cross - cultural experience – teaching and learning. Ponadto odbyły się warsztaty metodą World Cafe prowadzone przez zagranicznych wolontariuszy w ramach projektu „Become a Cultural Ambassador 44-day ESC project.
W konferencji uczestniczyła pani Monika Taszłow, która spotkała tu swoją uczennicę (SP 15 w Kielcach) Sandrę Casseratti.

Autor: Monika Taszłow

Dołącz do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!Kręć kilometry i zdobywaj punkty dla Miasta KIELCE biorąc udział...
31/05/2026

Dołącz do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

Kręć kilometry i zdobywaj punkty dla Miasta KIELCE biorąc udział w konkursie „Kręcimy dla Kielc”.

Zabawa potrwa od 1 do 30 czerwca 2026 r.

Im więcej nas będzie, tym większe szanse mamy na dołączenie do elity rowerowych miast w Polsce. Ważny jest każdy rowerzysta i każdy „wykręcony” kilometr. Zapewniamy, że oprócz zdrowej rywalizacji czeka na Was wspaniała zabawa oraz nagrody.

Zasady uczestnictwa są proste!

Wystarczy zainstalować na telefonie darmową aplikację AKTYWNE MIASTA (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączyć do wspólnej drużyny wybierając Miasto KIELCE.

Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny! Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może zdobywać kilometry dla swojej grupy.

Dodatkową atrakcją w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest konkurs „Kręcimy dla KIELC” organizowany przez Urząd Miasta Kielce. Nagrody mogą zmobilizować do zabawy wszystkich jeszcze nieprzekonanych. Zwycięska szkoła otrzyma 2 000 zł, za zajęcie 2. miejsca – 1 500 zł, za 3. miejsce – 1000 zł . Dodatkowo dla 3 najlepszych uczniów, uczennic, którzy wykręcą największą ilość kilometrów przygotowano karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Nagrody za największą ilość przejechanych kilometrów przewidziane są także dla najlepszych kobiet i mężczyzn bez względu na wiek, które przystąpią do wspólnej rywalizacji

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w czerwcowej zabawie i kręcenia kilometrów dla miasta KIELCE!

30/05/2026

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!

Uprzejmie informujemy, że zaplanowany na najbliższy poniedziałek Dzień Dziecka, ze względu na prognozowane niesprzyjające warunki atmosferyczne, zostaje odwołany.

O nowym terminie wydarzenia poinformujemy co najmniej 2 dni przed planowaną imprezą.

Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za ewentualne niedogodności.

Dzisiejszy dzień przyniósł mnóstwo wzruszeń, uśmiechów i międzypokoleniowej magii! ✨Uczniowie z klasy 1a odwiedzili podo...
28/05/2026

Dzisiejszy dzień przyniósł mnóstwo wzruszeń, uśmiechów i międzypokoleniowej magii! ✨
Uczniowie z klasy 1a odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Osinach z wyjątkowym programem artystycznym „Pudełko pełne radości”. Uczniowie udowodnili, że potrafią przegonić każdą smutną ciszę!
Na scenie rozegrała się poruszająca historia – dzieci postanowiły rozweselić Babcię i Dziadka, tworząc dla nich wielkie, ozdobne „Pudełko Szczęścia”💝
Do magicznego pudełka pierwszoklasiści włożyli niezwykłe dary: dobre słowo i uśmiech, radość i słońce, piosenki, wspomnienia – pełne tradycyjnych przedmiotów z dawnych lat oraz słodziutki taniec „Lolipop” 🍭
Na scenie pojawiły się dzieci symbolizujące Radość, Przyjaźń, Nadzieję, a nawet Smutek, bo „razem zawsze jest łatwiej!” 🤝
Wzruszenie na widowni sięgnęło zenitu, gdy Babcia odnalazła w sobie nową radość i ogłosiła, że to pudełko to „najpiękniejszy lek na samotność”.
"Bo szczęście to nie wielkie rzeczy... To małe gesty każdego dnia!” – te słowa dzieci stały się pięknym podsumowaniem spotkania. Całość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Szła dzieweczka”. Pudełko zostało na honorowym miejscu w ZOL, ale zamknięte w nim szczęście przeskoczyło prosto do serc oglądających nas seniorów! ❤️
Dziękujemy serdecznie pracownikom oraz mieszkańcom ZOL w Osinach za tak niezwykle ciepłe, rodzinne przyjęcie.
Dla klasy 1a była to najpiękniejsza lekcja empatii i dzielenia się dobrem.
Brawo, mali artyści! Pięknie podsumowaliście realizację projektu "Latający plecak życzliwości" 👏
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego spotkania! 🥹

Autor: Magdalena Magierowicz

Adres

Sekretariat@sp15. Kielce. Eu
Kielce
25-321

Telefon

+48413676195

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 15 w Kielcach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 15 w Kielcach:

Udostępnij