Polska 2050 Świętokrzyskie

Polska 2050 Świętokrzyskie Oficjalny profil partii Polska 2050 Rzeczypospolitej Polskiej w województwie świętokrzyskim

📺 Jutro 15 czerwca jak zawsze w poniedziałek o 17:30 możemy obejrzeć debatę polityczną w programie Fakty i Opinie, TVP3 ...
14/06/2026

📺 Jutro 15 czerwca jak zawsze w poniedziałek
o 17:30 możemy obejrzeć debatę polityczną w programie Fakty i Opinie, TVP3 Kielce .
W tym dniu gospodarz programu Dominik Masierak zaprasza przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych, którzy będą omawiać sytuację w kraju i na świecie. Partię Polska 2050 Rzeczpospolitej Polskiej reprezentować będzie oczywiście Grzmot Grzegorz Kosmala .
Zapraszamy do obejrzenia programu!



Dużo zmian w naszym regionie czyli w Polska 2050 Świętokrzyskie 👉Mamy już nowe biuro, które zaczynamy meblować. Nasi czł...
13/06/2026

Dużo zmian w naszym regionie czyli w Polska 2050 Świętokrzyskie
👉Mamy już nowe biuro, które zaczynamy meblować. Nasi członkowie dzisiaj przywieźli meble, które trzeba jeszcze skręcić. Wielkie dzięki za transport dla Michał Michał i również pomoc Tomasz Bilski , Rafał Chałan i Grzmot Grzegorz Kosmala. Wkrótce oficjalne otwarcie biura.
👉Zbliżają się też wybory do kół i regionu. Dzieje się❗️Obserwujcie nas, wkrótce więcej informacji.

CYKL ⚖️   ⚖️ cz.5️⃣Omawiamy trzeci projekt z ustaw naszych posłów, które zostały już przyjęte. 📝 Projekt z druku sejmowe...
12/06/2026

CYKL ⚖️ ⚖️
cz.5️⃣
Omawiamy trzeci projekt z ustaw naszych posłów, które zostały już przyjęte.

📝 Projekt z druku sejmowego nr 9️⃣2️⃣ – Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o doręczeniach elektronicznych.
👉Temat: przesunięcie wejścia w życie EZD (Elektroniczne Zarządzanie Dokumentami)

📅 Data złożenia: 6 grudnia 2023 r.

✅ Etap legislacyjny: ustawa podpisana przez Prezydenta RP 15 grudnia 2023 r.

📖 Opublikowana w Dzienniku Ustaw
w 2023 roku pod pozycją 2699.

📝 § Przedmiotem projektu ustawy jest przesunięcie ram czasowych dla wdrożenia systemu e-Doręczeń. Przesunął on datę graniczną na 1 stycznia 2025 r. i umożliwił opóźnienie obowiązku stosowania systemu EZD w administracji.
Nowelizacja dała przestrzeń na przesunięcie i stopniowanie obowiązku obsługi korespondencji przy wykorzystaniu systemów klasy EZD w urzędach, dopasowując start nowych technologii do realnych możliwości technicznych i organizacyjnych podmiotów publicznych.
ℹ️ Ważne UAKTUALNIENIE dla 2026 roku.
Ponieważ okresy przejściowe związane z pierwszym etapem wdrażania e-Doręczeń oraz systemu EZD już minęły, to:
▶️ od 1 stycznia 2026 r. system e-Doręczeń stanowi podstawowy i obowiązkowy kanał cyfrowej komunikacji dla większości jednostek sektora publicznego, całkowicie zastępując dawne skrzynki ePUAP w relacjach z obywatelami i firmami.

👉Całość procesu legislacyjnego pod adresem podanym w komentarzu 🌐



👉Wczoraj nasz kolega Piotr Dasios członek partii Polska 2050 Świętokrzyskie został zaproszony na pierwsze spotkanie Koło...
11/06/2026

👉Wczoraj nasz kolega Piotr Dasios członek partii Polska 2050 Świętokrzyskie został zaproszony na pierwsze spotkanie Koło Warszawa partii Polska 2050 Rzeczypospolitej Polskiej w nowym biurze partii na Nowym Świecie 41A. Jest to powrót do poprzedniej siedziby partii, co wiąże się z dobrymi wspomnieniami.
👉Spotkanie uświetniła obecność pani przewodniczącej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz , która chętnie dyskutowała z warszawskimi działaczami partii i gośćmi na temat przyszłości stolicy.

W dniach 9 i 10 czerwca ma miejsce VII edycja SHADOWINGU w Sejmie, który polega na obserwowaniu pracy polityków, posłów ...
10/06/2026

W dniach 9 i 10 czerwca ma miejsce VII edycja SHADOWINGU w Sejmie, który polega na obserwowaniu pracy polityków, posłów w ich naturalnym środowisku. Już 40 osób z Polska 2050 w poprzednich edycjach mogło zobaczyć od środka, jak pracują nasi parlamentarzyści, obejrzeć na żywo obrady, poznać tajniki pracy parlamentu i przyjrzeć się posiedzeniom komisji sejmowych.
🗣️Relacja uczestnika Grzmot Grzegorz Kosmala z wczorajszego dnia:
👉Przyjechałem do Sejmu o godz. 9:00.
👉Zostaliśmy ciepło przywitani przez Maurycego Przyrowskiego dyrektora biura parlamentarnego Polski 2050.
👉Po szybkim zwiedzaniu budynku Sejmu o 9.50 poszedłem na balkon sejmowy, gdzie o 10 rozpoczęły się obrady Sejmu.
👉O 10:30 poszedłem na posiedzenie Komisji Kultury.
👉Na koniec dokończyłem zwiedzanie Sejmu.

PODSUMOWANIE:
✔️Zobaczyć wszystko na żywo to niesamowite wrażenie tym bardziej, iż miałem przepustkę, która dawała mi możliwość chodzenia samemu po całym budynku Sejmu i Senatu.
✔️Dodatkowo było dla mnie ważne spotkanie wielu posłów, których widzimy na ekranie i dziennikarzy, których prace sobie niezwykle cenię (tu pozdrawiam Panią Justyna Dobrosz - Oracz - grupa prawdziwych sympatyków i serdecznie dziękuję za ciepłą rozmowę).
✔️Na pewno tu wrócę ponownie a
być może 🤔 na kolejne 4 lata…
Co Wy Moi Drodzy na to? 😉😃



Temat wczorajszego programu Fakty i Opinie, TVP3 Kielce: Wołodymyr Zełenski nazwał jeden z legionów na cześć UPA. Prezyd...
09/06/2026

Temat wczorajszego programu Fakty i Opinie, TVP3 Kielce:
Wołodymyr Zełenski nazwał jeden z legionów na cześć UPA. Prezydent Nawrocki wnioskuje o odebranie Orderu Orła Białego.

🤔Temat ten budzi ogromne kontrowersje w naszym kraju. Konflikt w relacjach polsko-ukraińskich przechodzi również na nasze świętokrzyskie podwórko. 👉Miasto chce przekazać 16-letnie autobusy wycofane z Kielc w ilości 15 pojazdów dla Winnicy czyli partnerskiego miasta w Ukrainie. Poprosił o to mer tego miasta. Uczestnicy debaty mieli na ten temat różne zdania podobnie jak Kielczanie.
👉W programie skupiono się jednak na decyzjach obu prezydentów.
Grzmot Grzegorz Kosmala z Polska 2050 powiedział:
🗣️„Jesteśmy zniesmaczeni decyzją Włodymyra Zełenskiego. Powinniśmy się zastanowić, co należy zrobić, jednak zachowanie prezydenta Nawrockiego jest nieodpowiednie. Takie sprawy trzeba załatwiać po cichu, najpierw rozmawiając w kuluarach, a dopiero potem wynosić na forum publicznym. Przy tym wszystkim oczywiście nie odpuszczać.”

🏡 Dzisiaj o 11:00 oficjalnie otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Starachowicach finansowane ze środków Funduszu Soli...
08/06/2026

🏡 Dzisiaj o 11:00 oficjalnie otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Starachowicach finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego.
👉W uroczystości uczestniczył Józef Bryk Wojewoda Świętokrzyski , Marek Materek prezydent Starachowic, Renata Persona dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ŚUW i kierownik placówki Małgorzata Kiepas.
👉W imieniu Katarzyna Nowakowska - Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej list od Niej odczytał Grzmot Grzegorz Kosmala z Polska 2050 Świętokrzyskie .
Podczas otwarcia nie zabrakło rezydentki pani Krysi❤️, która dostąpiła zaszczytu symbolicznego rozwiązania czerwonej kokardy.
👉Placówka jest przeznaczona dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym osób z autyzmem i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będą łączone funkcje mieszkalne z opieką, aby zapewnić mieszkańcom jak największą niezależność i jednocześnie bezpieczeństwo zdrowotne.
👉 Placówka przeznaczona jest dla 20 mieszkańców Gminy Starachowice, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności i są samodzielni w podstawowych czynnościach
(6 miejsc - opieka całodobowa i 4 miejsca - opieka dzienna).
👉Do COM przyjmowane są w pierwszej kolejności osoby samotne, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i te, które wymagają wsparcia oferowanego przez Centrum, a jednak nie mogą korzystać z usług innych ośrodków wsparcia.

📃Oto fragment listu Pani wiceminister Katarzyny Nowakowskiej:
„Jest to przedsięwzięcie o szczególnym znaczeniu społecznym. Tego rodzaju placówki stanowią realne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, umożliwiając im prowadzenie możliwie samodzielnego życia, rozwijanie aktywności społecznej oraz korzystanie z profesjonalnej opieki dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Jednocześnie są one nieocenionym wsparciem dla rodzin i opiekunów, którzy na co dzień troszczą się o swoich bliskich.
Powstanie Centrum jest dowodem skutecznej współpracy samorządu, administracji publicznej oraz środowisk działających na rzecz osób wymagających wsparcia. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest tworzenie nowoczesnego i dostępnego systemu usług społecznych, odpowiadającego na rzeczywiste potrzeby mieszkańców.”

📺 Po raz kolejny zapraszamy w najbliższy poniedziałek czyli 8 czerwca do obejrzenia programu Fakty i Opinie, TVP3 Kielce...
07/06/2026

📺 Po raz kolejny zapraszamy w najbliższy poniedziałek czyli 8 czerwca do obejrzenia programu Fakty i Opinie, TVP3 Kielce , emitowanego na tej antenie o godz. 17.30.
W studiu podczas debaty politycznej partię Polska 2050 RP regionu świętokrzyskiego reprezentować będzie 👉Grzmot Grzegorz Kosmala
Audycję poprowadzi red. Dominik Masierak.

CYKL ⚖️   ⚖️ cz.4️⃣Omawiamy drugi projekt z ustaw naszych posłów, które zostały już przyjęte. 📝 Projekt z druku sejmoweg...
05/06/2026

CYKL ⚖️ ⚖️
cz.4️⃣
Omawiamy drugi projekt z ustaw naszych posłów, które zostały już przyjęte.

📝 Projekt z druku sejmowego nr 6️⃣3️⃣ – Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
👉Temat: Niehandlowa niedziela 24 grudnia

📅 Data złożenia: 23 listopada 2023 r.

✅ Etap legislacyjny: ustawa podpisana przez Prezydenta RP 4 grudnia 2023 r.

📖 Opublikowana w Dzienniku Ustaw
w 2023 roku pod pozycją 2626.

📝 § Przedmiotem projektu ustawy jest zmiana ustawy z 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni.
W aktualnym stanie prawnym niedziela przypadająca na dzień 24 grudnia jest jedną z niedziel handlowych poprzedzających pierwszy dzień Bożego Narodzenia.
ℹ️ W projekcie ustawy proponuje się jednoznaczne przesądzenie, że Wigilia, która przypada w niedzielę 24 grudnia będzie dniem objętym zakazem handlu.
➡️ Rozwiązanie to jest uzasadnione szczególnym czasem, jakim jest Boże Narodzenie oraz spotkaniami rodzinnymi Polaków.
➡️Jednocześnie w projekcie ustawy proponuje się, by w przypadku, gdy Wigilia przypada na niedzielę, dwie poprzedzające ją niedziele były tzw. niedzielami handlowymi.
Tym samym każda Wigilia przypadające w niedzielę będzie dniem objętym zakazem handlu, wykonywania czynności związanych z handlem, powierzania pracownikowi zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem.
👉Ten zakaz nie będzie obowiązywać w przypadkach np. na stacjach paliw płynnych, w aptekach i punktach aptecznych czy też w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.

👉Całość procesu legislacyjnego pod adresem
🌐 https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=63



Adres

Jana Pawła II 13/22
Kielce
25-025

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Polska 2050 Świętokrzyskie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Polska 2050 Świętokrzyskie:

Udostępnij