02/06/2026
SG i SW podpisali porozumienie 🤝
Komendant Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej i Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Olsztynie podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie realizacji ustawowych zadań.
🖋️ 2 czerwca w Zakład Karny w Dublinach, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz i Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie ppłk Ewa Jarmuszewicz podpisali porozumienie.
🎓📚 Współpraca pozwoli na prowadzenie przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym oraz instruktażowym. Spotkania obu stron będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa regionu.
🇵🇱🤝 Pani Dyrektor odwiedziła również Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Ppłk Ewa Jarmuszewicz zapoznała się z infrastrukturą m. in. Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie i zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy W-MOSG.
Straż Graniczna
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji