Ruch Narodowy Kępice - Dębnica Kaszubska

Ruch Narodowy Kępice - Dębnica Kaszubska Oficjalny Fanpage Ruchu Narodowego w Kępicach i Dębnicy Kaszubskiej - Zapraszamy do obserwowania

Jedyne w historii zdobycie Kremla‼️https://www.facebook.com/share/p/1Cc1NgGo5d/
09/10/2025

Jedyne w historii zdobycie Kremla‼️

https://www.facebook.com/share/p/1Cc1NgGo5d/

🇵🇱415 LAT TEMU POLACY ZDOBYLI KREML❗️

✅9 października 1610 roku miało miejsce jedno z największych zwycięstw w dziejach naszej Ojczyzny – wojska polskie pod wodzą hetmana Stanisława Żółkiewskiego, po wcześniejszym rozgromieniu Rosjan pod Kłuszynem, zajęły moskiewski Kreml, który został utrzymany przez dwa lata.

Car Wasyl Szujski, zdetronizowany w wyniku klęski pod Kłuszynem przez własnych bojarów, został aresztowany wraz z rodziną. Uznał prawa królewicza Władysława Wazy do tronu rosyjskiego, a rok później w Warszawie ukorzył się przed Królem Polski Zygmuntem III Wazą.

🇵🇱Po pobiciu Rosjan pod polskim panowaniem znalazła się praktycznie cała Europa Środkowo-Wschodnia. Rzeczpospolita, której królewicz był carem Moskwy i Wszechrusi, stała się rozstrzygającym mocarstwem w tej części kontynentu.
Dziś oddajemy hołd polskim zdobywcom Kremla – bohaterom, którzy powalili Rosję na kolana.

🔥Mamy prawo być dumni z dokonań naszych przodków, a co więcej – mamy obowiązek kontynuować ich dzieło budowy Wielkiej Polski – narodowego państwa Polaków, suwerennego, niepodległego i silnego.

🇵🇱CHWAŁA BOHATEROM‼

Rocznica powstania NSZhttps://www.facebook.com/share/p/17S6h1hEih/
20/09/2025

Rocznica powstania NSZ

https://www.facebook.com/share/p/17S6h1hEih/

20 września 1942 roku zostały utworzone Narodowe Siły Zbrojne (NSZ). W czasie II wojny światowej były jedną z największych organizacji konspiracyjnych polskiego podziemia niepodległościowego. Ich powstanie było odpowiedzią na potrzebę skonsolidowania wysiłków zbrojnych środowisk narodowych. 📌 Utworzone z inicjatywy Stronnictwa Narodowego oraz innych środowisk narodowo-katolickich, niezadowolonych z dominacji obozu sanacyjnego w Armii Krajowej. Z cel postawiły sobie walkę z niemieckim okupantem, obronę ludności polskiej przed represjami (m.in. ze strony niemieckiej, sowieckiej i UPA), przeciwdziałanie wpływom komunistycznym w Polsce. Dowódcami byli m.in. płk Ignacy Oziewicz („Czesław”), płk Tadeusz Kurcyusz („Żegota”)⚔️ Liczyły około 70–100 tysięcy żołnierzy. NSZ nie podporządkowały się w całości strukturze Armii Krajowej – część oddziałów współpracowała, inne pozostały niezależne. Zajmowały się w czasie wojny dywersją, sabotażem, wywiadem, walką partyzancką. Po wojnie część oddziałów kontynuowała walkę jako tzw. „żołnierze wyklęci” 🕊️ Po 1945 roku żołnierze NSZ byli prześladowani przez komunistyczne władze PRL. Wielu z nich zostało aresztowanych, skazanych lub straconych. Propaganda PRL przedstawiała NSZ jako organizację „faszystowską”, co dopiero po 1989 roku zaczęto weryfikować. 🏛️ Po upadku komunizmu NSZ zostały częściowo zrehabilitowane. Współcześnie uznaje się je za istotny element polskiego podziemia niepodległościowego, choć wciąż budzą kontrowersje, m.in. w kontekście niektórych działań wobec mniejszości oraz wyborów sojuszniczych.

Zapraszamy na spotkanie z posłem Konfederacji z okręgu 26 gdyńsko-słupskiego Krzysztofem Szymańskim w Słupsku‼️
05/09/2025

Zapraszamy na spotkanie z posłem Konfederacji z okręgu 26 gdyńsko-słupskiego Krzysztofem Szymańskim w Słupsku‼️

Rocznica Urodzin Romana Dmowskiego
09/08/2025

Rocznica Urodzin Romana Dmowskiego

Dziś wspominamy rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. Dla jednych zwykłego człowieka, dla innych wybitnego męża stanu a dla nas wielkiego polskiego bohatera, którego poświęcenie i działania w interesie Polski i Polaków dają narodowi do dziś więcej, niż zwycięstwo niejednej armii w niejednej bitwie czy wojnie...

Z tej okazji warto przytoczyć jego słowa, które są do dziś jednymi z kluczowych i aktualnych drogowskazów, które prowadzą każdego do skutecznego samorozwoju.

Gubi nas ona (bierność) nie tylko jako naród, ale i jako jednostki. Jej to przede wszystkim zawdzięczamy, że wśród nas tak częstym jest zjawiskiem pesymizm, beznadziejność, brak wiary w siebie i w możność życia na lepszy sposób. Trzeba świat znać i rozumieć, a życie samemu urabiać według własnych wymagań. Świat wtedy nie będzie tak brzydki, a życie na nim tak złe, jak to nam się często zdaje. Jest ono tylko twarde dla zniewieściałych próżniaków i bezlitosne dla nie rozumiejących ducha czasu.

Andrzeja Leppera Pamiętamy...
05/08/2025

Andrzeja Leppera Pamiętamy...



14. rocznica śmierci Andrzeja Leppera

3 lata temu, na konferencji w Zielonej Górze domagaliśmy się prawdy, w sprawie śmierci byłego wicepremiera i lidera Samoobrony - jak i tragicznych losów jego najbliższych współpracowników.

"Przedstawiciele Konfederacji chcą powołania Komisji Śledczej w sprawie rozwikłania sprawy śmierci Andrzeja Leppera. Tyle tylko, że do jej powołania zgodę musi wyrazić sejm.

Zdaniem przedstawicieli Konfederacji sprawa nie została do końca wyjaśniona, a śledztwo nie było prowadzone prawidłowo.
– Uważamy, że dziś po 11 latach od śmierci Andrzeja Leppera, potrzebne jest gruntowne zbadanie działań śledczych w tej sprawie – mówił dziś na konferencji prasowej Konfederacji Krystian Pacholik"

Źródło: cytat z konferencji prasowej
z 9 sierpnia 2022 roku.

   *Shttps://www.facebook.com/share/p/16gJDa9bkT/
25/07/2025

*S

https://www.facebook.com/share/p/16gJDa9bkT/

Kaczyński jest skończony. Tonący brzytwy się chwyta...

Marek Szewczyk:

"Deklaracja Polska" którą zaprezentował P*S jest zaprzeczeniem 8 lat waszych rządów! To szczyt bezczelności i hipokryzji, niestety widać, że oderwanie od władzy niewiele Was nauczyło... brakuje pokory.

Tak na wyrywki: 5. NIE DLA CENTRALIZACJI UE
- to Wasz premier Morawiecki zgodził się na centralizację UE poprzez wprowadzenie wspólnego unijnego długu (dzięki Marszałek Witek zrobiliście to dodatkowo bezprawnie), a następnie ten sam Morawiecki zgodził się na mechanizm "pieniądze za praworządność" który daje UE narzędzie szantażu na państwach członkowskich nie realizujących unijnej absurdalnej agendy ideologicznej.

9. TAK DLA SUWERENNOŚCI ENERGETYCZNEJ
- obłudnicy przypominam Wasz program przedstawiany przez Waszego komisarza Europejski Zielony Ład - był wspierany przez P*S program. Chwaliliście się tym! youtube.com/watch?v=qS7Klk…

Parafrazując "wiem, że boicie się prawdy ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich" patriotycznymi hasłami o suwerenności, gdy będąc u władzy sprzedaliście Polską suwerenność do Brukseli, kładąc podwaliny pod federalizację! Sam Ziobro wam to wypominał!

To prawda, że Tusk dewastuje nasz kraj, ale mając 8 lat rządów nie zrobiliście nic aby zrealizować swoje obietnice z 2014-2015 roku o Trybunale Stanu dla Tuska, nie rozliczyliście afer poprzednich rządów, nie zatrzymaliście szaleńczej polityki UE tylko ją popieraliście, nie przeciwstawiliście się powstaniu wspólnego zadłużenia UE które może okazać się momentem Hamiltonowskim na wzór USA. Dość tej hipokryzji, stańcie wreszcie w prawdzie obłudnicy!

, - to nie tylko hasło, to sposób myślenia i działania który prezentuje Konfederacja i Ruch Narodowy 🇵🇱

Adres

Kepice

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ruch Narodowy Kępice - Dębnica Kaszubska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Ruch Narodowy Kępice - Dębnica Kaszubska:

Udostępnij