Publiczna Szkoła Podstawowa nr9

Publiczna Szkoła Podstawowa nr9 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9
imienia Jurija Gagarina
ul. Gagarina 3
47-220 Kędzierzyn-Koźle Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Uczniowie trenują codziennie.

Jurija Gagarina została oddana do użytku 23 czerwca 1968 roku. Dziesięć lat później 21 sierpnia 1978 Ministerstwo Oświaty nadało szkole status Szkoły Sportowej. W szkole powstał ciąg klas "s" pływackich. Biorą udział w zawodach na szczeblu makroregionu, krajowym i międzynarodowym. Wyjeżdżają na obozy kondycyjne. Od paru lat w szkole prowadzone są zajęcia z piłki nożnej. W szkole działają różnorodne koła zainteresowań.

🔥Wielki Finał Mini Grand Prix Opolszczyzny 🔥 🥇🥈🥉 33 MEDALE🥇🏆 WYGRANA W KLASYFIKACJI MEDALOWEJNasi pływacy nie odpoczywaj...
19/06/2026

🔥Wielki Finał Mini Grand Prix Opolszczyzny 🔥
🥇🥈🥉 33 MEDALE
🥇🏆 WYGRANA W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ

Nasi pływacy nie odpoczywają💪
Do wakacji zostało już tylko parę dni ale na arenach sportowych jest dalej ciekawie i intensywnie 🔥

Finał GP Opolszczyzny zakończył cykl zawodów składających się z 4 rund💪
Nasi uczniowie, którzy reprezentują barwy klubu Swim Team Mosir Kędzierzyn-Koźle przez cały rok walczyli, zbierali doświadczenia, poprawiali życiówki i zdobywali punkty dla klubu 💪🔥

W Finale wzięło udział 235 zawodników z 21 klubów 👌
Nasi zawodnicy spisali się fenomenalnie wygrywając klasyfikację medalową 🔥💪🥇

Nasi medaliści:
🏆🔥 Patryk Bukryj, Michalina Onysk,
Natasza Sarnecka, Maja Martiszko, Lena Bębas, Oskar Mierzwiński, Jeremiasz Lecht, Nela Haładus,
Julia Fryc, Lena Kopko, Hanna Gregorczyk, Franciszek Kubik, Liliana Cielniaszek,
Liliana Zawalska, Iga Kornatowska, Maria Donajska 🏆🔥

🥉4x100 zm
J.Lecht, L.Zawalska, L.Bębas, O.Tymoczko

Zawody wyłoniły NAJLEPSZYCH PŁYWAKÓW w poszczególnych kategoriach wiekowych, wśród nich są NASI zawodnicy 🔥💪
Po opublikowaniu oficjalnych wyników udostępnimy je na naszym profilu 👏💙
Gratulujemy 🔥👏👏

Sezon 2025/2026 powoli dobiega końca 👏🏊‍♀️

🔥Przed nami Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich, które już jutro odbędą się w Gliwicach 💪

🔥Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich, które odbędą sie Olsztynie 9-11.07 oraz 15 letnich, które odbędą się w Łodzi 11-13.07 🏊‍♀️

3mamy kciuki 💪🏊‍♀️

Podziękowania dla wszystkich trenerów oraz rodziców za pomoc w organizacji wyjazdów 👏🤝

Trenerzy: Ewelina Deneka, Katarzyna Krzysica, Jarosław Gorywoda, Agnieszka Wolff,
Daria Szydłowska-Smętek, Ewa Madej, Agata Rachowicz, Daniel Krzyszczak - DOBRA ROBOTA 🤝🏊‍♀️👏

🏆 Wyniki kampanii „Dobra relacja, zdrowa komunikacja”Po podsumowaniu wszystkich zadań i przyznanych punktów wyłoniono kl...
19/06/2026

🏆 Wyniki kampanii „Dobra relacja, zdrowa komunikacja”

Po podsumowaniu wszystkich zadań i przyznanych punktów wyłoniono klasy, które wykazały się największym zaangażowaniem w realizację działań kampanii:

🥇 I miejsce – klasa 6b – 27 punktów
🥈 II miejsce – klasa 5ms – 24,5 punktu
🥉 III miejsce – klasa 5 pms – 23,5 punktu

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim klasom biorącym udział w kampanii. Każda aktywność, pomysł i wspólne działanie przyczyniły się do budowania atmosfery wzajemnego szacunku, życzliwości i dobrej komunikacji w naszej szkole.

👏 Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, kreatywność oraz gotowość do podejmowania działań na rzecz dobrych relacji rówieśniczych. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i umiejętności będą wykorzystywane każdego dnia – zarówno w szkole, jak i poza nią.

💙 „Zadbaj o dobre relacje z innymi” – niech to hasło towarzyszy nam przez cały rok!

19/06/2026

📢 Podsumowanie szkolnej kampanii „Dobra relacja, zdrowa komunikacja”

W minionych miesiącach w naszej szkole realizowaliśmy kampanię profilaktyczną „Dobra relacja, zdrowa komunikacja”, skierowaną do uczniów klas 4–8. Jej celem było wzmacnianie pozytywnych relacji rówieśniczych, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz budowanie przyjaznej atmosfery w społeczności szkolnej.

W ramach kampanii uczniowie uczestniczyli w sześciu zadaniach:

✅ tworzyli Kalendarz Życzliwych Komunikatów,
✅ poznawali różne style komunikowania się,
✅ podejmowali działania na rzecz budowania dobrych relacji z innymi,
✅ organizowali klasowe inicjatywy integracyjne,
✅ opracowali Kodeks Dobrej Komunikacji,
✅ stworzyli klasowe gry planszowe dotyczące komunikacji, relacji rówieśniczych oraz rozwiązywania konfliktów w ramach zadania „Gra o dobrą komunikację”.

W działania zaangażowało się wiele klas, które zdobywały punkty za aktywny udział w kolejnych etapach kampanii. Uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnością współpracy oraz dużym zaangażowaniem. Szczególnie interesującym elementem kampanii było przygotowanie autorskich gier planszowych, które w atrakcyjny sposób promowały zasady dobrej komunikacji i współdziałania.

👏 Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wychowawcom oraz Zespołowi Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej za wspólne tworzenie szkoły opartej na wzajemnym szacunku, życzliwości i dobrej komunikacji.

💬 Pamiętajmy, że dobre relacje i zdrowa komunikacja są fundamentem przyjaznej atmosfery oraz sukcesu całej społeczności szkolnej!

We wtorek 16 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Bronisł...
17/06/2026

We wtorek 16 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Bronisław Kisielewski – doświadczony instruktor ratownictwa. Spotkanie zorganizowano w sali 20 dla uczniów klas 6b i 7ms oraz w świetlicy szkolnej.
Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, w tym ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy oraz wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Zajęcia miały charakter praktyczny – chętni uczestnicy mogli przećwiczyć zdobyte umiejętności na fantomie "Anka". Spotkanie było bardzo pouczające i z pewnością zwiększyło świadomość uczniów w zakresie ratowania życia.
Jeszcze raz dziękujemy Panu Bronkowi za przeprowadzenie zajęć.

16 czerwca klasa 2a spędziła wspaniały czas na Wodnym Okku! 🏊🏊‍♀️🏊‍♂️Było dużo śmiechu, radości i wodnych atrakcji. Uczn...
17/06/2026

16 czerwca klasa 2a spędziła wspaniały czas na Wodnym Okku! 🏊🏊‍♀️🏊‍♂️Było dużo śmiechu, radości i wodnych atrakcji. Uczniowie ćwiczyli nurkowanie, wyławianie przedmiotów z dna basenu oraz doskonalili swoje umiejętności pływackie. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i wodnych wyzwań.
Po aktywności przyszedł czas na relaks w whirlpool bath, który sprawił dzieciom wiele radości. To był dzień pełen ruchu, dobrej zabawy i niezapomnianych wspomnień! 🤿🩱🤿

Uczniowie klas 2a, 2b i 2s wzięli udział w wycieczce do Egzotarium  w Sosnowcu. Na początku zwiedzania przeszli ścieżkę ...
16/06/2026

Uczniowie klas 2a, 2b i 2s wzięli udział w wycieczce do Egzotarium w Sosnowcu. Na początku zwiedzania przeszli ścieżkę edukacyjną 🐾 po ogrodzie botaniczno🌿-zoologicznym🦔 pod opieką pani przewodnik, poznając wiele ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt z różnych zakątków świata. Następnie uczestniczyli w warsztatach terrarystycznych🦂🐍🕷️🦎, podczas których mogli z bliska obserwować egzotyczne zwierzęta oraz dowiedzieć się wielu interesujących faktów dotyczących ich życia, zwyczajów i środowiska naturalnego. Wycieczka była niezwykle ciekawym i wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę przyrodniczą w praktyczny i atrakcyjny sposób.

🌟 Wielkie gratulacje dla Tomka! 🌟Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim Tomasz Cwaliński odebrał z rąk Pani ...
16/06/2026

🌟 Wielkie gratulacje dla Tomka! 🌟
Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim Tomasz Cwaliński odebrał z rąk Pani Joanny Raźniewskiej Opolskiej Kurator Oświaty gratulacje za zdobycie tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.
To wyjątkowy sukces, szczególnie że Tomek jest uczniem klasy VI, a rywalizował z uczniami klas VII i VIII. Brawo za talent, pracowitość i wytrwałość! 👏🏆
Serdeczne gratulacje kierujemy również do Pani Marleny Młynarczyk, która na co dzień wspiera i przygotowuje Tomka do kolejnych wyzwań oraz do Rodziców, którzy motywują syna do rozwijania jego pasji i talentów.
Jako szkoła jesteśmy bardzo dumni z Tomka i już dziś trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Przed nim jeszcze dwa lata nauki, a my wierzymy, że to dopiero początek jego pięknej drogi!
BRAWO TOMASZ!!! ❤️🎉👏

Klasa 2s uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do sądu 👩‍⚖️👨🏼‍⚖️. Uczniowie mieli okazję przejść przez kontrolę ochronia...
16/06/2026

Klasa 2s uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do sądu 👩‍⚖️👨🏼‍⚖️. Uczniowie mieli okazję przejść przez kontrolę ochroniarską oraz zobaczyć salę rozpraw. Podczas spotkania z panią sędzią poznali specyfikę pracy sędziego, prokuratora i adwokata. Największym zainteresowaniem cieszyła się symulowana rozprawa sądowa, podczas której uczniowie wcielili się w rolę pracowników sądu oraz świadków wydarzenia. Wizyta była ciekawą lekcją wiedzy o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości ⚖️.

W dniach 11-12 czerwca klasa 5b była na wycieczce w Olsztynie na Jurze Krakowsko -Czestochowskiej. Uczniowie zwiedzili r...
12/06/2026

W dniach 11-12 czerwca klasa 5b była na wycieczce w Olsztynie na Jurze Krakowsko -Czestochowskiej. Uczniowie zwiedzili ruiny XIII-wiecznego Zamku w Olsztynie, a później miło spędzili czasw na Sokolim Ranczo w Biskupicach. Był czas na rekreację, integrację i leniuchowanie na łonie przyrody. Jedzonko wszystkim smakowało, humory dopisywały.
Żal było wracać do domu. Zostaną zdjęcia i wspomnienia.

Sukces uczniów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu! 🏆Podczas uroczystej gali w Domu Kultury „Koźle” wyróżniono najzdolniejszyc...
11/06/2026

Sukces uczniów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu! 🏆
Podczas uroczystej gali w Domu Kultury „Koźle” wyróżniono najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla – laureatów konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim.
Z ogromną dumą informujemy, że w gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9:
⭐ Antoni Michalik – konkurs z geografii (opiekun: Kornelia Lerch-Kozula)
⭐ Antoni Michalik – konkurs z historii (opiekun: Ilona Piwowarska)
⭐ Tomasz Cwaliński – finalista konkursu z matematyki (opiekun: Bożena Romanowicz)
⭐ Tomasz Cwaliński – finalista konkursu z fizyki (opiekun: Kornelia Lerch-Kozula)
⭐ Tomasz Cwaliński – laureat konkursu z chemii (opiekun: Marlena Młynarczyk)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz nauczycielom, którzy wspierali ich w drodze do tych wyjątkowych osiągnięć. Jesteśmy z Was bardzo dumni! 👏🎉

Adres

Gagarina 3
Kedzierzyn-Kozle
47-220

Telefon

+48774833034

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Publiczna Szkoła Podstawowa nr9 umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij