09/06/2026
🛟🎽W dniu dzisiejszym ( 09.06.2026 r.) przeprowadziliśmy prelekcję dla Szkoła Podstawowa im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w zajęcia, za co im bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że przekazana wiedza pozostanie w głowach uczniów na długo🙂.
🏊♀️🌊🛟Zwiększając świadomość na temat zagrożeń występujących na obszarach wodnych, rozpoczęliśmy cykl szkoleń z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą🏊♂️🎽🛟🌊🚣♀️.
Kontynuując zeszłoroczną kampanię "BOJA" docieramy do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnych placówek oświatowych🏫
Budowanie wśród społeczeństwa odpowiedzialności za siebie, ale także za osoby postronne, które znalazły się w zagrożeniu, to klucz do poprawy bezpieczeństwa nie tylko nad wodą🌊. To także wiedza jak pomóc osobie poszkodowanej, u której doszło do nagłego zachorowania, wskutek czego, niepożądanym efektem jest nie tylko utrata zdrowia, ale przede wszystkim życia🧠💔.
Przeprowadzamy szkolenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do ratownictwa wodnego i medycznego, w ramach pierwszej pomocy przedmedycznej⛑️.
Niemniej jednak, ważnym elementem spotkań jest także możliwość rozwijania wyobraźni wśród dzieci i młodzieży jak pomagać, kiedy nie posiadamy dedykowanego sprzętu ratowniczego🛟. Bardzo często w miejscu wypadku nad wodą w tzw. dzikich obszarach, możemy posługiwać się jedynie tym, co mamy pod ręką, lub w bliskiej okolicy🏸🏖. Największy nacisk kładziemy na bezpieczeństwo własne, które jest priorytetem wszystkich działań nad wodą i na lądzie🌊🏖.
W programie szkolenia uwzględniam następujące zagadnienia:
➡️Ogólne zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą,
➡️Zagrożenia i zasady bezpieczeństwa na obszarach rzecznych,
➡️Zagrożenia i zasady bezpieczeństwa na obszarach morskich,
➡️Sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia w środowisku wodnym,
➡️Ocena zagrożenia w miejscu zdarzenia, bezpieczeństwo własne, wzywanie pomocy,
➡️RKO u dziecka i dorosłego z wykorzystaniem AED, z dodatkowym algorytem postępowania u poszkodowanego po incydencie utonięcia.
Dziękujemy wszystkim dzieciom obecnym na spotkaniu, a także kadrze dydaktycznej, za czas spędzony w bardzo miłej atmosferze!🙂