19/04/2016
Projekt "Tramwaju Odrodzenie" nie powinien zostać przyjęty do realizacji, w związku z jego szkodliwością w zakresie transportu publicznego w Katowicach.
Zachęcamy Radę Jednostki Pomocniczej nr 19 oraz UM Katowice do współpracy w optymalizacji siatki połączeń autobusowych odpowiadając faktycznie na potrzeby mieszkańców.
Polecamy również przesyłać wiadomości e-mail wyrażające dezaprobatę dla budowy nowej linii tramwajowej na adres: [email protected], [email protected], [email protected]
Projekt "Tramwaju Odrodzenie" po zatwierdzeniu jego przebiegu nie zasługuje na żadną pochwałę z mojej strony. Zaproponowana przez magistrat trasa, omija olbrzymie połacie zamieszkałego terenu dzielnic Ochojec, Piotrowice oraz Kostuchna, co grzebie jakikolwiek sens tej inwestycji.
Nie ulega wątpliwości, że dla wielu mieszkańców Katowic, nawet po realizacji tego projektu, sieć połączeń autobusowych będzie stanowić podstawę transportu publicznego, a dostosowywanie jej pod nową linię tramwajową nie ma nic wspólnego z budowaniem kompleksowego i konkurencyjnego transportu publicznego.
Przebieg linii tramwajowej przez las oraz skraj osiedla domków jednorodzinnych jest odpowiedzią prezydenta Marcina Krupy na społeczny sprzeciw mieszkańców Ochojca. Usilne próby realizacji tego chybionego projektu można w sumie traktować jako porażkę, za którą zapłacą wszyscy mieszkańcy południowych dzielnic.
W tak zakorkowanym mieście, jakim niewątpliwie są Katowice, potrzeba rozwiązań, które realnie wpłyną na poprawę sytuacji komunikacyjnej, bowiem transport, by być konkurencyjny, musi się ze sobą wzajemnie uzupełniać, a nie zastępować, choć właśnie taką sprzeczną wizję chce wdrożyć prezydent.
Rada Jednostki Pomocniczej nr 19 (choć z przyjemnością zachęcam do takich działań pozostałe) współpracując z UM Katowice powinna, jak najszybciej podjąć głos w sprawie optymalizacji siatki połączeń autobusowych wraz z budową funkcjonalnych węzłów przesiadkowych (w zakresie proponowanym pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/mgrupinski/posts/1666566863631096), odpowiadając w pełni na potrzeby mieszkańców, bez konieczności realizowania szkodliwych projektów transportowych.
W imieniu akcji Leśnytramwaj zapraszam również do przesyłania wiadomości e-mail wyrażających dezaprobatę dla budowy nowej linii tramwajowej na adres: [email protected], [email protected], [email protected]