01/11/2016
W tym roku zakończyła działalność Biblioteka ŚWSZ.
Jak co dzień odłożono książki na półki, wyłączono system biblioteczny i zamknięto drzwi na klucz. Z jedną różnicą - po raz ostatni.
23 lata współpracy międzyludzkiej w oparciu o gromadzone własne zbiory biblioteczne przeszło do historii.
Cóż - jak mawiał chiński filozof - "Każda najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku". W naszej podróży były kroki, truchcik, bieg. Zdarzała się też nieraz zadyszka, ale mimo to wędrówka trwała dalej. I tak wędrowaliśmy ponad dwie dekady, a dokładnie 22 lata, 11 miesięcy i 29 dni. Zaczęliśmy naszą podróż 1 października 1993 roku w piątek i zakończyliśmy również w piątek po 8400 dniach czyli 30 września 2016 roku.
Niestety dla Biblioteki droga dobiegła końca, ale z każdym krokiem (dniem) była to coraz bardziej ciekawsza, pełna doświadczeń i inspirującą przygoda. Szkoda, że zawczasu przerwana.
+ 30.09.2016 skończyła się pewna historia...