26/03/2025
16 kadencja młodzieżowej rady miasta w Częstochowie dobiega końca. Nowi członkowie na kolejną kadencję zostali już wybrani po głosowaniach uczniów w Częstochowskich szkołach. Nie jest tajemnicą, że częstochowskie MRM nie tylko nie ma za wiele do gadania, ale i nie ma tam żadnego sprzeciwu wobec szkodliwych dla Częstochowy pomysłów prezydenta Matyjaszczyka i rady miasta oraz brakuje tam jakichkolwiek inicjatyw. Ostatnia kadencja była już jednak całkowitą kompromitacją tej instytucji...
Na załączonym obrazku widać kilka porażających statystyk, nie tak ma wyglądać głos młodych w Częstochowie, które to miasto potrzebuje niemal jak żadne inne! Również problemem rady miasta jest jej kolokwialnie mówiąc podległość pod środowisko prezydenta Matyjaszczyka, co z kolei zniechęca ludzi o innych bądź po prostu ludzi o jakichkolwiek poglądach, którzy chcieliby działać, ale wiedzą że poprzez bycie w młodzieżowej radzie miasta jest to niemożliwe i tylko narobimy sobie tam wrogów. Czy następna kadencja coś zmieni?? Wątpimy dlatego będziemy się bacznie przyglądać jej działaniom, albo patrząc na poprzednią kadencję warto się przyglądać czy w ogóle jakakolwiek działalność tam ma miejsce.
Teraz apel do młodych ludzi, jeśli zależy wam na Częstochowie i na działaniu zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi, uwierzcie nam tu się dzieje więcej niż w MRM😉‼️