Śląskie Forum Młodzieżowe

Śląskie Forum Młodzieżowe Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Śląskie Forum Młodzieżowe, Usługa społeczna, Ulica Mariacka 37/6, Katowice.

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie z ekspertami, z którymi w ramach Śląskiego Forum Młodzieżowego II będziemy współtw...
06/11/2025

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie z ekspertami, z którymi w ramach Śląskiego Forum Młodzieżowego II będziemy współtworzyć nasz e-book! ✨

Podczas spotkania omówiliśmy główne założenia publikacji, podzieliliśmy się perspektywami oraz ustaliliśmy kierunek działań na kolejne tygodnie. Już teraz wiemy, że efektem tej współpracy będzie wartościowy materiał, który realnie wesprze młodzież i osoby pracujące z młodymi ludźmi w regionie. 😊

Dziękujemy wszystkim ekspertom za obecność i gotowość do współpracy — przed nami naprawdę ekscytujący proces! 💡📘✨

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Ponad 65% młodych osób uważa, że politycy nie zajmują się sprawami które są dla nich naprawdę ważne. To czas, aby to zmi...
29/09/2025

Ponad 65% młodych osób uważa, że politycy nie zajmują się sprawami które są dla nich naprawdę ważne. To czas, aby to zmienić - razem! 🚀

Śląskie Forum Młodzieżowe II to przestrzeń, w której głos młodych ma realne znaczenie. Przypominamy, że w ramach projektu pracujemy nad e-bookiem dla młodzieży, który będzie poruszał najważniejsze dla nich kwestie i stanie się praktycznym wsparciem w działaniach społecznych młodych! 🙋‍♀️🙋‍♂️

Dołącz do nas i pokaż, że młodzież ma siłę, aby kształtować świat wokół siebie!

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Tworzymy e-booka 📖✨ w ramach projektu Śląskie Forum Młodzieżowe 2!Publikacja będzie poświęcona polityce młodzieżowej w w...
15/09/2025

Tworzymy e-booka 📖✨ w ramach projektu Śląskie Forum Młodzieżowe 2!

Publikacja będzie poświęcona polityce młodzieżowej w województwie śląskim i powstanie dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, młodzieżowymi liderami, samorządowcami oraz ekspertami z zakresu edukacji i aktywizacji społecznej.

➡️ W dokumencie znajdziecie m.in.:
✔️ wyniki ankiet skierowanych do NGO,
✔️ wywiady z młodymi liderami i decydentami,
✔️ opinie ekspertów i praktyków,
✔️ metody angażowania młodzieży w życie społeczne.

Chcemy, by nasz e-book był innowacyjnym kompendium wiedzy oraz punktem odniesienia do działań na rzecz aktywizacji młodzieży i budowania dialogu z samorządami 🤝

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

17 czerwca - to data kolejnej konferencji młodzieżowej 😊 Brawa dla uczniów z XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach im...
23/06/2025

17 czerwca - to data kolejnej konferencji młodzieżowej 😊 Brawa dla uczniów z XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach im. mjr H.Sucharskiego za przygotowanie wspaniałej konferencji młodzieżowej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za warsztaty i za konferencję! ❤

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Ostatnie warsztaty w  IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu, przed nami już tylko konferencja, kt...
16/06/2025

Ostatnie warsztaty w IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu, przed nami już tylko konferencja, która już za kilka dni. Dziękujemy młodzieży za udział i zaangażowanie 😊

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033 r. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Kolejne zajęcia w IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu dziękujemy młodzieży za udział i zaangażo...
16/06/2025

Kolejne zajęcia w IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu dziękujemy młodzieży za udział i zaangażowanie, widzimy się na kolejnych zajęciach, coraz bliżej do konferencji 😊

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033 r. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Piątek 13-go nie taki pechowy... 😁 Młodzi uczniowie z X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach przygotowali wspaniałą ko...
16/06/2025

Piątek 13-go nie taki pechowy... 😁 Młodzi uczniowie z X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach przygotowali wspaniałą konferencję młodzieżową, włożyli w nią dużo pracy, przygotowali panele i zaprosili gości, z którymi rozmawiali na ważne dla siebie tematy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! ❤ Spisaliście się na medal, gratulujemy! 🎖

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Drugi panel konferencji poświęcony był tematowi „Jak poprawić komunikację miejską?”, a głos zabrał m.in. Zastępca Prezyd...
13/06/2025

Drugi panel konferencji poświęcony był tematowi „Jak poprawić komunikację miejską?”, a głos zabrał m.in. Zastępca Prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Poruszono kwestie obecnych i planowanych połączeń kolejowych – od 15 czerwca mają pojawić się nowe trasy w kierunku północnym i wschodnim. Powrót bezpośrednich pociągów do Katowic planowany jest na lata 2027–2028.

Miasto ma plany remontu dworca kolejowego (zaplanowany przez PKP na 2027 rok) oraz budowy centrów przesiadkowych – na Stroszku już pozyskano środki, kolejne planowane są przy ul. Wolski i w Karbiu. Zmienia się także koncepcja tych obiektów – nie będą to już wielkie parkingi, ale nowoczesne węzły autobusowe.

Poruszono temat bezpłatnych przejazdów dla uczniów (do 16. roku życia) i ewentualnych zmian w tym zakresie.

Dziękujemy bardzo prezydentowi za przyjście i rozmowę z uczniami na ważne dla nich tematy ☺️

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Pierwszy panel na konferencji w Bytomiu dotyczył bezpieczeństwa w mieście. Gośćmi byli komendanci policji w Bytomiu oraz...
13/06/2025

Pierwszy panel na konferencji w Bytomiu dotyczył bezpieczeństwa w mieście. Gośćmi byli komendanci policji w Bytomiu oraz radni Miasto Bytom Maciej Bartków i Waldemar Gawron. ☺️

Rozmawiano m.in. o czasie reakcji policji na zdarzenia pilne, spadku przestępczości, współpracy miasta ze strażą miejską i policją, a także o możliwościach anonimowego zgłaszania zagrożeń (np. przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa).

Poruszono również temat samoobrony w szkołach, roli monitoringu i oświetlenia w przestrzeni publicznej oraz inicjatyw zwiększających bezpieczeństwo bez naruszania prywatności obywateli. Wspomniano o skuteczności uchwały ograniczającej nocną sprzedaż alkoholu.

Bardzo dziękujemy gościom za przybycie i rozmowę z uczniami ☺️

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

11 czerwca w IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu - ofic. strona odbyła się konferencja młodzież...
13/06/2025

11 czerwca w IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu - ofic. strona odbyła się konferencja młodzieżowa organizowana przez uczniów klasy 3A. Konferencja składała się z 3 paneli, które w kolejnych postach specjalnie dla was opiszemy 😉 Młodzi uczniowie włożyli dużo pracy, a efektem stała się wspaniale zorganizowana konferencja. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! ❤ Spisaliście się na medal, gratulujemy! 🎖

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Po krótkiej przerwie wracamy do was z warsztatami w XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach im. mjr H.Sucharskiego☺️ Dz...
05/06/2025

Po krótkiej przerwie wracamy do was z warsztatami w XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach im. mjr H.Sucharskiego☺️ Dziękujemy młodzieży z aktywny udział 😊

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033 r. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Razem z uczniami X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach kolejny raz spotykamy się na warsztacie i dokonujemy ostatnie ...
30/05/2025

Razem z uczniami X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach kolejny raz spotykamy się na warsztacie i dokonujemy ostatnie szlify przed konferencją młodzieżową! Dziękujemy bardzo za angażowanie!

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033 r. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Adres

Ulica Mariacka 37/6
Katowice
40-014

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 16:00
Wtorek 09:00 - 16:00
Czwartek 09:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Śląskie Forum Młodzieżowe umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij