29/05/2018
Radośnie, choć nie bez żalu, informujemy, że II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady dobiegło końca. W akcji wzięło udział prawie 350 placówek! — znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy. Borejkowie zagościli w szkołach podstawowych, liceach i gimnazjach, w szkołach wyższych, w bibliotekach, księgarniach, muzeach, kawiarniach, w hufcach, szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych, w klubach osiedlowych i ośrodkach kultury w całej Polsce, od Zakopanego po Gdańsk, a nawet wybrali się do Hiszpanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Wszystkim miłośnikom Jeżycjady, od najmłodszych po najwierniejszych, serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie! Otrzymaliśmy setki fotorelacji i tysiące zdjęć. Zbyt wiele, by zaprezentować wszystkie, ale będziemy regularnie dzielić się z Wami zdjęciami z Czytania Jeżycjady przez całe wakacje. Spodziewajcie się wielu rozczytanych twarzy i zaskakujących ujęć (tematu). A zaczniemy od pokazania fotorelacji z placówek, które postanowiliśmy nagrodzić dodatkowymi pakietami książek:
1. Gminna Biblioteka Publiczna w Jeleśni;
2. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach;
3. XLIX Liceum Ogólnokształcące im. J. W. Goethego w Warszawie;
4. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu;
5. Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu;
6. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie;
7. Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington, Wielka Brytania;
8. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, filia nr 7, Mediateka Szklana Pułapka;
9. Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Krakowie;
10. Szkoła Sportowa z Oddziałami Sportowymi nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Oświęcimiu;
11. Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie;
12. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu;
13. Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach.
Szczęśliwa trzynastka otrzyma od nas dodatkowe dyplomy, zakładki oraz książki z autografem Małgorzaty Musierowicz. Zdjęcia i relacje z placówek będą stopniowo pojawiać się na naszym profilu w najbliższym czasie. Wszystkim Zaczytanym w Jeżycjadzie serdecznie dziękujemy za udział w akcji i już teraz zapraszamy do kolejnych. Życzymy niezapomnianych letnich dni (z Borejkami i nie tylko) oraz wielu książkowych wzruszeń ;)