Biblioteka Szkoły w Mystkowie

Biblioteka Szkoły w Mystkowie Biblioteka Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Mystkowie

Dzień Pluszowego MisiaW spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki wraz ze swoimi misjami. Dzieci roz...
26/11/2018

Dzień Pluszowego Misia
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki wraz ze swoimi misjami. Dzieci rozszyfrowały zakodowane hasło i rozpoznawały misie z książek i bajek przedstawione na ilustracjach. Bibliotekarz przeczytał fragment ,,Kubusia Puchatka''. Następnie dzieci rozwiązywały zadania, uczyły się rymowanki i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wszyscy otrzymali naklejki. Na zakończenie wręczono nagrody w konkursie plastycznym ,,Mój pluszowy miś''. Wystawę prac można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.

5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.Biblioteka Publiczna w Mystkowie wraz z Biblioteką Szkolną włączyły s...
07/11/2018

5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Biblioteka Publiczna w Mystkowie wraz z Biblioteką Szkolną włączyły się w obchody tego święta. Dzień ten był okazją aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Już od samego rana w szkole można było spotkać: Kota w butach, Pirata, Kopciuszka, Piotrusia Pana, Batmana, P**i i wiele innych postaci. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas 1-3 udały się do siedziby OSP w Mystkowie. Tam przywitali ich: Kubuś Puchatek, Tygrysek, Franklin, Baba Jaga i Ciotka Klotka czyli przebrani bibliotekarze i przedstawiciele Klubu Seniora. Dzieci brały udział w grach i zabawach, rozwiązały zadania i zagadki, odpowiadały na pytania. Wszystkie poprawne odpowiedzi były nagradzane. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny ,,Ulubiona Postać z Bajki". Następnie wszyscy udali się na bal. Nie zabrakło też poczęstunku, o który zadbały Panie z Klubu Seniora przygotowując pyszne kanapki oraz picie.

Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychŚwięto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bib...
28/10/2018

Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Tegoroczne hasło brzmi „Książka to przyszłość.”
W ramach obchodów MMBSz nasza biblioteka przygotowała:
- „Spotkanie z bajką” dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów klas 1-3. Dzieci wysłuchały bajki „O wilku i siedmiu koźlątkach” jednocześnie oglądając ilustracje w teatrzyku kamishibai. Następnie podzielone na zespoły grały w grę planszową, wykonywały zadania i odpowiadały na pytania związane z bajkami i biblioteką.
- Mini konkurs – krzyżówka „Bohaterowie bajek” dla klas 1-3
- Akcję „Książka przyszła do człowieka” dla uczniów klas starszych. Na korytarzu przygotowane zostały książki o różnej tematyce. Uczniowie, którzy chcieli wypożyczyć którąś z tych książek, zabierali ją i przychodzili z nią do biblioteki. Tam dodatkowo otrzymali zakładkę z kodem QR. Zakodowane zostały „złote myśli” o książce. Pod niektórymi kodami ukryte były też nagrody. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Większość przygotowanych książek trafiła do czytelników.
Dodatkowo na długich przerwach uczniowie słuchali audiobooka „Przygody Koziołka Matołka”, rysowali wspólne plakaty oraz grali w różne gry planszowe.

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaplanowano następujące wydarzenia:- spotkania z bajką dla dzieci z Oddziału Przed...
30/09/2018

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaplanowano następujące wydarzenia:
- spotkania z bajką dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego,
- zajęcia czytelnicze dla klas 1-3,
- mini konkursy,
- słuchowiska na długą przerwę,
- akcję "Książka przyszła do człowieka" dla klas 4-8 i 3 gimnazjum oraz niespodzianki dla wypożyczających książki!

Jak nie czytam, jak czytamPo raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej spotkali się, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcj...
11/06/2018

Jak nie czytam, jak czytam
Po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej spotkali się, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam.” Akcja ma na celu promocję bibliotek, książek i czytania dla przyjemności oraz integrację lokalnych środowisk. Dlatego razem z nami czytali nauczyciele, przedstawiciele Klubu Seniora w Mystkowie oraz Pani z Biblioteki Publicznej. Najmłodsze dzieci czytały w przebraniach. Pojawiło się wiele postaci z książek i bajek. Starsi uczniowie przygotowali stroje w barwach biało-czerwonych, w ten sposób akcentując obchody 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Najpierw wszyscy zebrali się na szkolnym boisku. Po przywitaniu wszystkich i przypomnieniu celów akcji przez bibliotekarza nastąpił czas na indywidualne czytanie dla przyjemności. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami i czytali w miejscach i pozach ustalonych wcześniej. W ubiegłym roku, podczas akcji, pobity został rekord czytania. W jednym momencie czytało 549.409 osób. Jak będzie w tym roku? Wkrótce się dowiemy.

29/05/2018

Radośnie, choć nie bez żalu, informujemy, że II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady dobiegło końca. W akcji wzięło udział prawie 350 placówek! — znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy. Borejkowie zagościli w szkołach podstawowych, liceach i gimnazjach, w szkołach wyższych, w bibliotekach, księgarniach, muzeach, kawiarniach, w hufcach, szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych, w klubach osiedlowych i ośrodkach kultury w całej Polsce, od Zakopanego po Gdańsk, a nawet wybrali się do Hiszpanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Wszystkim miłośnikom Jeżycjady, od najmłodszych po najwierniejszych, serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie! Otrzymaliśmy setki fotorelacji i tysiące zdjęć. Zbyt wiele, by zaprezentować wszystkie, ale będziemy regularnie dzielić się z Wami zdjęciami z Czytania Jeżycjady przez całe wakacje. Spodziewajcie się wielu rozczytanych twarzy i zaskakujących ujęć (tematu). A zaczniemy od pokazania fotorelacji z placówek, które postanowiliśmy nagrodzić dodatkowymi pakietami książek:

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Jeleśni;
2. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach;
3. XLIX Liceum Ogólnokształcące im. J. W. Goethego w Warszawie;
4. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu;
5. Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu;
6. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie;
7. Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington, Wielka Brytania;
8. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, filia nr 7, Mediateka Szklana Pułapka;
9. Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Krakowie;
10. Szkoła Sportowa z Oddziałami Sportowymi nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Oświęcimiu;
11. Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie;
12. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu;
13. Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach.

Szczęśliwa trzynastka otrzyma od nas dodatkowe dyplomy, zakładki oraz książki z autografem Małgorzaty Musierowicz. Zdjęcia i relacje z placówek będą stopniowo pojawiać się na naszym profilu w najbliższym czasie. Wszystkim Zaczytanym w Jeżycjadzie serdecznie dziękujemy za udział w akcji i już teraz zapraszamy do kolejnych. Życzymy niezapomnianych letnich dni (z Borejkami i nie tylko) oraz wielu książkowych wzruszeń ;)

Dzień Głośnego Czytania - Czytamy LegendyLegendy polskie to utwory związane z historią kraju. Przybliżają uczniom dzieje...
17/05/2018

Dzień Głośnego Czytania - Czytamy Legendy
Legendy polskie to utwory związane z historią kraju. Przybliżają uczniom dzieje naszego narodu. Uczniowie klasy 6 przygotowali kilka takich utworów, by zapoznać z nimi młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-3. Oliwia Leśniak przypomniała legendę o początkach państwa polskiego ''O Lechu, Czechu i Rusie''. ''O Warsie i Sawie'', czyli o powstaniu stolicy, czytała Justyna Bielak. Mateusz Bisaga i Sylwia Marszałek przygotowali historie związane z walkami o niepodległość naszej Ojczyzny na podstawie książki ''Husarskie skrzydła''. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się kolejnym opowiadaniem. Mamy nadzieję, że w ten sposób nie tylko przypomniały sobie treść legend, ale także są one motywacją do poznawania dziejów naszego narodu.

14/05/2018
Na długiej przerwie w bibliotece...☺Kolorowanie, wypożyczanie, gry planszowe, rozmowy...Nawet kolorowy dywan może być in...
09/05/2018

Na długiej przerwie w bibliotece...☺
Kolorowanie, wypożyczanie, gry planszowe, rozmowy...
Nawet kolorowy dywan może być inspiracją do wspólnej, wesołej zabawy😀👫👭👬

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w II ogólnopolskim czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.Przygotowania do spotk...
27/04/2018

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w II ogólnopolskim czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.
Przygotowania do spotkania z bohaterami Jeżycjady rozpoczęto dużo wcześniej. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie klasy 6 wzięli udział w sesji zdjęciowej i powstał ”Sleeveface z książkami Małgorzaty Musierowicz ”. Zdjęcia wyeksponowano na jednej z gazetek. Druga gazetka poświęcona została postaci Małgorzaty Musierowicz oraz fenomanalnej Jeżycjadzie. Aby przybliżyć uczniom kto jest kim w utworach Małgorzaty Musierowicz bibliotekarz wykonał drzewo genealogiczne Rodziny Borejków. Przygotowana została także wystawka książek. Czytanie Jeżychady odbyło się 25 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie klas 5,6 i 7.
Fragmenty książek czytały: Pani Krystyna Ogarzałek – przedstawicielka Klubu Seniora w Mystkowie, Pani Małgorzata Żywczak – absolwentka naszej szkoły, wielbicielka Jeżycjady, Sylwia Marszałek i Justyna Bielak – uczennice klasy 6 oraz Anna Siedlarz – bibliotekarz.

''Czwartkowe poranki z bajką''Od początku marca, w każdy czwartek przed lekcjami chętni uczniowie klas 1-3 spotykają się...
23/04/2018

''Czwartkowe poranki z bajką''
Od początku marca, w każdy czwartek przed lekcjami chętni uczniowie klas 1-3 spotykają się w bibliotece aby posłuchać czytanej przez bibliotekarza bajki. Dzieci są zaciekawiony, oglądają ilustracje, zadają pytania, chcą wiedzieć jaka bajka będzie czytana następnym razem. Dotychczas dzieci wysłuchały następujących utworów: O rybacki i złotej rybne, Małą Syrenka, Bazyliszek, Brzydkie kaczątko, Wielkanocny Króliczek, Wilk i siedem koźlątek oraz Królewna i tęcza.

Uczniowie klas V-VII wezmą udział w II ogólnopolskim czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.  Spotkanie odbędzie się ...
11/04/2018

Uczniowie klas V-VII wezmą udział w II ogólnopolskim czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku o godz. 10:45.

Adres

Kamionka Wielka
33-334

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:45 - 12:15
Wtorek 07:45 - 11:30
Środa 09:15 - 12:15
Czwartek 09:45 - 11:15
Piątek 09:00 - 11:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Biblioteka Szkoły w Mystkowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria