19/12/2025
Powiat Kamiennogórski wzmocnił się o 29 ratowników - strażaków przeszkolonych z kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Dzisiaj zakończyło się szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla 29 strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu kamiennogórskiego. Celem szkolenia było przygotowanie ratowników – strażaków do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia. Szkolenie przeprowadziła firma: Ad-Med Ratownictwo Medyczne Adrian Książek.
Oto siła naszego powiatu z podziałem na jednostki:
- OSP Pisarzowice – 5 osób;
- OSP Krzeszów – 4 osoby;
- OSP Ptaszków – 3 osoby;
- OSP Janiszów – 2 osoby;
- OSP Leszczyniec – 2 osoby;
- OSP Marciszów – 3 osoby;
- OSP Świdnik – 2 osoby;
- OSP Pastewnik – 1 osoba;
- OSP Chełmsko Śląskie – 4 osoby;
- OSP Miszkowice – 1 osoba;
- OSP Opawa – 1 osoba;
- OSP Okrzeszyn – 1 osoba.
Strażacy – ratownicy zaświadczenia o ukończeniu kursu KPP odbierali z rąk Pana Jana Kasprzyka – Prezesa Powiatowego Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kamiennej Górze.
Wszystkim uczestnikom kursu bardzo gratulujemy.
Szkolenie udało się przeprowadzić dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 34 800,00 złotych.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. dolnośląskiego