Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie

Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie

🚒 Wielki Tydzień 2026 w Kłobuczynie ✝️W minionych dniach druhny i druhowie z OSP Kłobuczyn aktywnie włączyli się w obcho...
07/04/2026

🚒 Wielki Tydzień 2026 w Kłobuczynie ✝️

W minionych dniach druhny i druhowie z OSP Kłobuczyn aktywnie włączyli się w obchody Wielkiego Tygodnia w naszej parafii.

Podczas uroczystości młodzi strażacy pełnili wartę przy Grobie Pańskim, godnie reprezentując naszą jednostkę oraz lokalną społeczność. Ich postawa, zaangażowanie i szacunek dla tradycji są powodem do dumy dla całej naszej OSP.

To piękny przykład łączenia strażackiej tradycji z wartościami, które od pokoleń są ważne dla naszej społeczności.

📢 Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP KłobuczynW dniu 28 lutego 2026 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Och...
07/03/2026

📢 Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Kłobuczyn

W dniu 28 lutego 2026 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie, podczas którego podsumowano działalność jednostki za ostatnie pięć lat.

Prezes OSP dh Jan Michalski przedstawił obszerne sprawozdanie z działalności Zarządu w minionej kadencji. Następnie skarbnik dh Jerzy Kwaśnik zaprezentował sprawozdanie finansowe jednostki. Swoje sprawozdanie kontrolne za ubiegły rok przedstawiła również Komisja Rewizyjna w składzie: dh Władysław Radomski, dh Czesław Kaliński oraz dh Mieczysław Michalski. Po przedstawieniu sprawozdań Zarząd OSP Kłobuczyn otrzymał absolutorium.

Podczas zebrania przeprowadzono również wybory Zarządu OSP Kłobuczyn na kadencję 2026–2030. W jego skład weszli druhowie:
Jan Michalski, Roman Krzyżak, Jerzy Kwaśnik, Adam Krauze, Rafał Kwaśnik, Gabriela Kalińska, Paweł Fefczak oraz Karol Michalski.

W trakcie spotkania podsumowano także organizację jubileuszu 75-lecia OSP Kłobuczyn, który odbył się 4 maja 2025 roku.

Jednym z najważniejszych tematów zebrania była kwestia rozbudowy remizy OSP Kłobuczyn. Planowane wykonanie dokumentacji projektowej miało zostać sfinansowane z dotacji w ramach programu „Bitwa o remizy”, którą w 2025 roku otrzymała Gmina Gaworzyce z WFOŚiGW w wysokości 500 000 zł. Niestety realizacja dokumentacji projektowej nie doszła do skutku z przyczyn niezależnych od jednostki OSP Kłobuczyn. Środki te zostały w całości przeznaczone na dokończenie rozbudowy i termomodernizacji remizy OSP w Gaworzycach.

Strażacy z Kłobuczyna liczą, że w najbliższym czasie uda się zabezpieczyć finansowanie dokumentacji projektowej rozbudowy remizy w ramach środków przeznaczonych na obronę cywilną dla OSP, pochodzących z rządowego programu ochrony ludności i obrony cywilnej. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz wzmocnienie potencjału operacyjnego jednostki.

Podczas zebrania wręczono również dyplom specjalny „Strażaka Roku 2025” OSP Kłobuczyn, który otrzymał dh Michał Kaliński, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. 👏🚒

Gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy nowemu Zarządowi powodzenia w realizacji planów na kolejne lata!

Gmina Gaworzyce
Powiat Polkowicki

🚒🚒🚒
24/12/2025

🚒🚒🚒

🚒📅 Drodzy Mieszkańcy Kłobuczyna i okolic!Z radością informujemy, że od 11 listopada 2025 roku nasi strażacy z OSP Kłobuc...
08/11/2025

🚒
📅 Drodzy Mieszkańcy Kłobuczyna i okolic!
Z radością informujemy, że od 11 listopada 2025 roku nasi strażacy z OSP Kłobuczyn będą roznosić wyjątkowe kalendarze na rok 2026!
🗓️
To specjalne wydanie przygotowaliśmy z okazji 75-lecia powstania naszej jednostki – OSP Kłobuczyn, które było wyjątkowym wydarzeniem 4 maja 2025r.

Zachęcamy do przyjęcia strażaków z uśmiechem i wsparcia naszej działalności. Dziękujemy za wszystkie lata współpracy i zaufania. Do zobaczenia w Waszych domach!
🚒🔥💪

Z okazji święta patronki kościoła w Kłobuczynie Św. Jadwigi Śląskiej18 i 19 października 2025 roku Ochotnicza Straż Poża...
19/10/2025

Z okazji święta patronki kościoła w Kłobuczynie Św. Jadwigi Śląskiej18 i 19 października 2025 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie była organizatorem niezwykłej wystawy ,,Legendy obrazkowej o św. Jadwidze Śląskiej w interpretacji Stanisława Łękowskiego z Lubina”. Oryginał Kodeksu powstał w 1353 roku z inicjatywy księcia Ludwika I brzesko-legnickiego prapra wnuka Św. Jadwigi Śląskiej. Autorem średniowiecznych ilustracji był skryba Mikołaj Pruzi z Lubina, który w swoim zbiorze przedstawił obrazową historię życia Św. Jadwigi Śląskiej. Skryba Mikołaj Pruzi był wyeksponowany na wystawie w honorowym miejscu. Na ilustracjach przedstawione są sceny z jej życia na ponad 60 obrazkach malowane przez autora średniowieczną technikę malarską. Można między innymi zobaczyć scenę bitwy pod Legnicą czy budowę bazyliki w Trzebnicy. Na wystawie można było zobaczyć faksymile oryginału kodeksu, który obecnie znajduje się muzeum Getty’ego w USA. Na spotkaniu z autorem można było dotknąć i przeczytać pisany staropolskim tekstem modlitewnik, którym modliła się św. Jadwiga Śląska i wiele unikatowych publikacji z XIXw. Wyjątkową okolicznością parafialną było poświecenie relikwiarza z relikwiami Św. Jadwigi Śląskiej, której fundatorem jest OSP Kłobuczyn.

🔥 ZARZĄD OSP KŁOBUCZYN SERDECZNIE ZAPRASZA! 🔥Z okazji święta patronki naszego kościoła – św. Jadwigi Śląskiej oraz poświ...
09/10/2025

🔥 ZARZĄD OSP KŁOBUCZYN SERDECZNIE ZAPRASZA! 🔥

Z okazji święta patronki naszego kościoła – św. Jadwigi Śląskiej oraz poświęcenia relikwiarza z relikwiami św. Jadwigi, ufundowanego przez OSP Kłobuczyn, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie:

📜 Wystawę rękopisu z legendą obrazową o św. Jadwidze Śląskiej
w interpretacji Stanisława Łękowskiego.

🗓 Sobota, 18 października 2025 r.
⏰ 15:00 – rozpoczęcie w remizie OSP Kłobuczyn prelekcją o tematyce jadwiżańskiej,
następnie przejście do świetlicy wiejskiej przy bibliotece na ekspozycję wystawy.
17:00 – zakończenie dnia wspólną modlitwą różańcową w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

🗓 Niedziela, 19 października 2025 r.
Możliwość obejrzenia wystawy od godz. 11:00 przed Mszą Św. odpustową do godz. 16:00.
⏰ Wystawa czynna w godzinach 11:00–16:00.

📍 Kłobuczyn – remiza OSP, świetlica wiejska, kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej

Przyjdźcie, by wspólnie uczcić naszą Patronkę i poznać niezwykłą historię św. Jadwigi Śląskiej widzianą oczami artysty.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości! ❤️

05/10/2025
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie informuje, że zostały odrestaurowane stare obrazy z wizerunkiem Jezusa ...
08/07/2025

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie informuje, że zostały odrestaurowane stare obrazy z wizerunkiem Jezusa i Maryi, odnalezione na strychu jednego z domów w Kłobuczynie a przekazane nam przez Państwo Annę i Mariusza Raczkowskich. Renowacją i restauracją unikatowych ram i oleodruku, które były bardzo zniszczone zajęła się Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki Pani mgr Joanny Pieczykolan-Miziury z Katowic. Koszt renowacji wniósł 2 000zł + koszty przewozu i został pokryty ze skarbony kolędniczej darowizn parafian w święto Trzech Króli tego roku. Dziękujmy wszystkim którzy wsparli naszą inicjatywę. Odrestaurowane obrazy zostały poświęcone przez specjalnego gościa Księdza Kanonika Olgierda Banasia zasłużonego dla ratowania zabytków kościelnych w parafii w Łęgowie koło Sulechowa a zwłaszcza unikatowego kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Klępsku, który poprzez prewencyjne działania Ks. Olgierda został uchroniony od pożaru. Ks. Kanonik Olgierd Banaś gościł w Kłobuczynie z okazji jubileuszu 50 lat kapłaństwa. W latach 1975-1976 pełnił posługę duszpasterską księdza wikarego w parafii Gaworzyce i Kłobuczyn. W niedzielę 6 lipca po Mszy Św. został odznaczony przez Zarząd OSP Kłobuczyn pamiątkowym medalem ,,Na straży u Św. Floriana” za propagowanie ochrony przeciwpożarowej poprzez stosowanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w zabytkowych obiektach kościelnych oraz otrzymał pamiątkową publikację ,,800 lat wsi Clobusco1222-Kłobuczyn 2022”.

🔥 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przesłali nam życzen...
24/05/2025

🔥 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przesłali nam życzenia – zarówno pisemne, jak i ustne – z okazji 75-lecia istnienia naszej jednostki OSP. 🧑‍🚒🎉

Wśród wielu ciepłych słów znalazły się również wyjątkowe życzenia, którymi chcemy się z Wami podzielić. Otrzymaliśmy bowiem szczególne błogosławieństwo od Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. 🇵🇱

To dla nas wielki zaszczyt i ogromna radość!

Dziękujemy z całego serca! ❤️

🔥 75-lecie OSP Kłobuczyn 🔥Uroczystość 75-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie była radosnym i ni...
08/05/2025

🔥 75-lecie OSP Kłobuczyn 🔥

Uroczystość 75-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie była radosnym i niepowtarzalnym wydarzeniem. W dniu 4 maja 2025 r., w dzień patrona Św. Floriana, do kościoła parafialnego w Kłobuczynie druhny i druhowie wprowadzili relikwie Św. Floriana w relikwiarzu ufundowanym przez strażaków.

W uroczystości wzięły udział trzy poczty sztandarowe: OSP Kłobuczyn, OSP Gaworzyce, NSZZ Solidarność ZG Rudna. Uroczystą Mszę Św. celebrowali: Kapelan Dolnośląskich Strażaków Ks. dr Artur Szel, Ks. Kanonik Witold Pietsch – Proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Głogowie, Ks. Kanonik L**h Świdziniewski oraz Ks. Kanonik Stanisław Czerwiński – Kustosz Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie, który wygłosił floriańską homilię.

Uroczystość została uświetniona muzyczną oprawą przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Blue Brass Band” wraz z układem tanecznym Mażoretek „Twins” z Włoszakowic. Zarząd OSP Kłobuczyn wręczył wybite na tę okoliczność medale „NA STRAŻY U ŚW. FLORIANA”, które zostały przyznane druhom i druhnom z OSP Kłobuczyn oraz osobom wspierającym działalność ratowniczą i społeczną jednostki.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków ochotników. Złote medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa" nadane przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali druh Jerzy Kwaśnik, skarbnik OSP Kłobuczyn, oraz druh Rafał Kwaśnik, sekretarz jednostki. Natomiast odznaką "Strażak Wzorowy" uhonorowany został druh Adam Krauze, doceniając jego zaangażowanie i oddanie służbie.

Uroczystości floriańskie odbyły się przy wsparciu Domu Weselnego „Aleksandria”, Koła Gospodyń Wiejskich w Kłobuczynie na czele z dh Halinką Krauze, Wiesią Michalską, Beatą Brzezińską, Agnieszką Snochowską, Kasią Kwaśnik, Gabrysią Kalińską, Barbarą Walasek, Kasią Brzezińską, Rady Sołeckiej i Sołtysa Wsi Kłobuczyn, Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gaworzycach, Starostwa Powiatowego.

Uroczystość jubileuszową uświetnił koncert zespołu „BACKSTAGE” Coverband z Wrocławia.

Dziękujemy mieszkańcom Kłobuczyna i gminy Gaworzyce za liczny udział w tej wyjątkowej, a zarazem radosnej uroczystości! ❤️🚒

Zapraszamy serdecznie na obchody 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie, które odbędą się 4 maja 2025 roku.W...
23/04/2025

Zapraszamy serdecznie na obchody 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie, które odbędą się 4 maja 2025 roku.

W programie m.in. Msza Święta z poświęceniem relikwiarza św. Floriana, koncerty, przemarsz, wręczenie medali, pokazy sprzętu oraz wspólna biesiada strażacka.

Adres

Kłobuczyn 48
Kłobuczyn
59-180

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie:

Udostępnij