Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, Biblioteka, Ulica Kościuszki 7, Kępno gmina.

📖Seria „Opowieści o przyjaźni” pokazuje dziecku, jak ważne w naszym życiu są przyjaźnie. Kubuś i inni mieszkańcy Stumilo...
08/04/2026

📖Seria „Opowieści o przyjaźni” pokazuje dziecku, jak ważne w naszym życiu są przyjaźnie. Kubuś i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu uczą się pomagać sobie wzajemnie, dzielić smutki i radości, pracować i bawić się razem. ⚽️🤸‍♀️Uczą się też akceptować i doceniać różnice charakterów wśród przyjaciół. Ich wspólne przeżyte przygody pokazują, jak wiele radości, wsparcia i ciepła przyjaciele wnoszą w życie każdego z nas.

Na podstawie wyżej wymienionej literatury odbyły się dzisiejsze zajęcia w bibliotece, w których aktywny udział 🙋‍♀️🙋🙋‍♂️wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie, grupa „Jeżyki”.
Wspólna zabawa była okazją do wzajemnej radości i wsparcia, ucząc jednocześnie jak ważne w naszym życiu są przyjaźnie. Uczestnicy dzisiejszego spotkania najlepiej to udowodnili - starając się o zdobycie tytułu „Przyjaciela Kubusia Puchatka” chętnie pomagali sobie w wykonywaniu różnych konkurencji i zabaw.😍

Herbata, spokój i... odrobina azjatyckiej magii 🍵✨Szukacie wytchnienia od codziennego zgiełku, a może dreszczyku emocji,...
07/04/2026

Herbata, spokój i... odrobina azjatyckiej magii 🍵

✨Szukacie wytchnienia od codziennego zgiełku, a może dreszczyku emocji, który nie pozwoli Wam zasnąć? Zapraszamy w podróż na Wschód! Nasza nowa kolekcja to starannie dobrane opowieści z Japonii i Korei, które pokazują niesamowitą różnorodność literatury azjatyckiej.

W tych książkach znajdziecie:
✨ Magiczne pralnie, gdzie można wyprać smutki,
✨ Biblioteki pełne odpowiedzi na życiowe pytania,
✨ Sklepy całodobowe, w których dzieją się rzeczy niezwykłe,
✨ A także epicką sagę "Shōgun" Jamesa Clavella, która przeniesie Was prosto w serce XVI-wiecznej Japonii, pełnej honoru i politycznych intryg.


📍Kolekcja czeka na Was w specjalnym miejscu w bibliotece oraz w naszym katalogu SOWA OPAC.

Nie czekaj, zarezerwuj książkę, zanim ktoś cię ubiegnie!

Którą historię zabierzecie dziś do domu?

📍📍Całą kolekcję znajdziecie pod kodem QR oraz pod linkiem
w komentarzu pod tym postem!

Tuż przed Wielkanocą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie miało miejsce podsumowanie ekologicznego konkur...
03/04/2026

Tuż przed Wielkanocą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie miało miejsce podsumowanie ekologicznego konkursu współorganizowanego przez filię naszej biblioteki w Mikorzynie!
Uczniowie mieli za zadanie przygotować eko-konstrukcje z materiałów pochodzących z recyklingu. Ich tematyką była Wielkanoc. W ten sposób z materiałów, które można byłoby uznać za śmieci - jak kartony, nakrętki po butelkach, folia spożywcza - powstały wyjątkowe ozdoby wielkanocne. Ich profesjonalizm przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Wręczeniu nagród towarzyszyła prezentacja książek o tematyce ekologicznej dostępnych w filii w Mikorzynie, otrzymanych od Fundacja PVE Dobra Energia, otrzymanych w ramach programu "Biblioteki pełne dobrej energii".

🌏Działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu "Biblioteki pełne Dobrej Energii" prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.🍀

😊 Nie co dzień otrzymuje się „Dyplom Przyjaciela Żłobka”. A taki właśnie dyplom otrzymała pani Agata z Oddziału dla Dzie...
02/04/2026

😊 Nie co dzień otrzymuje się „Dyplom Przyjaciela Żłobka”. A taki właśnie dyplom otrzymała pani Agata z Oddziału dla Dzieci
i Młodzieży od dzieci oraz opiekunek z Filii Żłobka "Łabądek" za czas poświęcony najmłodszym oraz wspólną zabawę.

Spotkanie z najmłodszymi zbiegło się z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest na całym świecie co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Dzień ten ma na celu popularyzację literatury dziecięcej oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji pani Agata z ogromnym zaangażowaniem wprowadzała przedszkolaki w świat bajek i opowiadań, starając się poprzez wspólną zabawę zaszczepić w nich miłość do książek.📖❤️

Zapraszamy serdecznie na spotkanie Piątkowego Klubu Robótek Ręcznych, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16:00 🧶Z ok...
02/04/2026

Zapraszamy serdecznie na spotkanie Piątkowego Klubu Robótek Ręcznych, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16:00 🧶
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim serdeczne życzenia spokoju, radości, wiosennej energii, wielu twórczych pomysłów oraz czasu na to, co lubicie najbardziej – dzierganie, czytanie i spotkania z bliskimi 🌷🐣

31 marca 2026 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Literacki dla uczniów klas drugich zorganizowany przy współpracy Szk...
01/04/2026

31 marca 2026 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Literacki dla uczniów klas drugich zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie oraz Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie.
Przedmiotem tegorocznych literackich zmagań była znajomość wierszy: ,,Zoo" i ,,Abecadło", lektur: ,,Mania, dziewczyna inna niż wszystkie", ,,Piaskowy wilk", ,,Psie troski" oraz legenda o Poznańskich Koziołkach.
Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, uczniowie wykazali się doskonałą znajomością utworów i z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdy punkt.
Ostatecznie na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kępnie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Krążkowy

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, nagrody książkowe i gry planszowe.
Gratulujemy 🏆🏆🏆👏👏👏

VI Międzyszkolny Turniej Literacki
31 marca 2026 r. miał miejsce VI Międzyszkolny Turniej Literacki dla uczniów klas drugich zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie oraz Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie. Bieżąca edycja zgromadziła przedstawicieli 8 szkół: SP nr 1 w Kępnie, SP nr 2 w Kępnie, SP nr 3 w Kępnie, SP z Hanulina, SP z Myjomic, SP ze Świby, SP Krążkowy oraz uczniowie SP z Mikorzyna. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały: Hanna, Anna oraz Izabela. Przedmiotem tegorocznych literackich zmagań była znajomość wierszy: " Zoo" i " Abecadło", lektur: „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”, „Piaskowy Wilk”, „Psie troski” oraz legenda o Poznańskich Koziołkach. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał dyrektor szkoły, Pan Bogumił Stempin, który życzył wszystkim powodzenia, wielu pozytywnych emocji oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Na trzyosobowe drużyny czekały różne zadania, takie jak: krzyżówka, stół pełen rekwizytów, zagadki dźwiękowe, puzzle z intruzem, cytaty z utworów czy zagadki teatralne przygotowane przez uczniów klasy 1a, które w formie zabawy sprawdzały wiedzę uczestników turnieju. Zmagania oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Wieczorek, Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Pani Grażyna Chrząstowska, emerytowana bibliotekarka naszej szkoły, Pani Paulina Mucha, przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły oraz Pani Izabela Kubot, nasza szkolna pani psycholog. Słodkimi punktami uczestników turnieju obdarowywali Maria Skłodowska- Curie i Piotr Curie, czyli Jagoda i Natan, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, uczniowie wykazywali się doskonałą znajomością utworów i z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdy punkt. Tegorocznymi zwycięzcami okazali się uczniowie SP nr 3 z Kępna! Po emocjonującej dogrywce poznaliśmy laureatów kolejnych miejsc. Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP Krążkowy, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie SP nr 1 Kępnie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, nagrody książkowe i gry planszowe. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani dyplomami, nagrodami książkowymi oraz medalami. Słowa uznania skierowały Pani Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej oraz w imieniu Dyrektora Szkoły w Mikorzynie Pani Aldona Urbaniak, które pogratulowały wszystkim uczestnikom turnieju wspaniałej wiedzy, doskonałej współpracy i godnego reprezentowania swojej szkoły. Serdeczne podziękowania skierowane zostały także do nauczycieli za trud, zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie uczniów do turnieju literackiego. To dzięki Państwa pracy i wsparciu dzieci mogły zaprezentować tak wysoki poziom wiedzy oraz z powodzeniem uczestniczyć w literackich zmaganiach. Raz jeszcze dziękujemy Paniom: Dominika Wawrzyniak, Milena Burzała, Katarzyna Jeziorna, Kazimiera Jasiak, Anna Pędziwiatr, Magdalena Domal, Lidia Mejza, Magdalena Jędrysiak, Anna Ilska. Dziękujemy również pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniach do turnieju. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu organizacja wydarzenia przebiegła sprawnie i w przyjaznej atmosferze. Nagrody dla uczestników ufundowała Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Mikorzynie. Dziękujemy wszystkim za solidną dawkę emocji! Widzimy się za rok! :) Zapraszamy do naszej galerii, dziękując za piękne zdjęcia Pani Małgorzacie Domagała.
https://www.spmikorzyn.pl/vi-miedzyszkolny-turniej-literacki.html

Mamy nowe książki!📚
31/03/2026

Mamy nowe książki!📚

🌸 Drodzy Mieszkańcy,z przykrością zauważyłyśmy, że z naszej wiosennej instalacji na skwerze przed biblioteką zaczynają z...
26/03/2026

🌸 Drodzy Mieszkańcy,
z przykrością zauważyłyśmy, że z naszej wiosennej instalacji na skwerze przed biblioteką zaczynają znikać szydełkowe kwiaty.
Przypominamy, że wszystkie 500 kwiatów zostało wykonanych ręcznie przez panie z Klubu Robótek Ręcznych, aby wspólnie cieszyć oczy mieszkańców i stworzyć piękną, wiosenną przestrzeń dla wszystkich. 💛
Jeśli ktoś naprawdę nie może się im oprzeć, bo są tak wyjątkowe i piękne – zapraszamy do biblioteki. Panie z Klubu z radością wykonają dodatkowy egzemplarz.
Prosimy jednak, aby nie zabierać kwiatów z zielonego skweru przed biblioteką. Pozwólmy tej instalacji dalej cieszyć spacerowiczów i budować wiosenny klimat w naszej okolicy. 🌷
Dziękujemy za zrozumienie i wspólne dbanie o nasze otoczenie.

Zapraszamy do udziału w trzecim i zarazem ostatnim KONKURSIE wiosennym 🌷😊🌷
26/03/2026

Zapraszamy do udziału w trzecim i zarazem ostatnim KONKURSIE wiosennym 🌷😊🌷

🐷Świnka Peppa to edukacyjna bajka dla dzieci, która uczy poprzez zabawę, wspierając rozwój społeczny i emocjonalny. Bajk...
25/03/2026

🐷Świnka Peppa to edukacyjna bajka dla dzieci, która uczy poprzez zabawę, wspierając rozwój społeczny i emocjonalny. Bajka promuje pozytywne zachowania, takie jak przyjaźń, współpraca i radzenie sobie z emocjami. W przystępny sposób uczy dzieci segregacji śmieci i ochrony środowiska. 🌳 🌹🍀Tematy te poruszane są przede wszystkim w serii pt. „Bardzo Ważne Sprawy”.

📚To właśnie na podstawie tej serii książek odbyły się dzisiejsze zajęcia, w których aktywny udział wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie, grupa „Wiewiórki”. Po wysłuchaniu bajki pt. „Dbam o przyrodę” uczestnicy zajęć bardzo chętnie wraz ze Świnką Peppą segregowali śmieci oraz odpowiadali na pytania i zagadki związane z ekologią.🙋‍♀️🙋

🎉KONKURS - dzień drugi🎉
25/03/2026

🎉KONKURS - dzień drugi🎉

🎉KONKURS - dzień pierwszy🎉
24/03/2026

🎉KONKURS - dzień pierwszy🎉

Adres

Ulica Kościuszki 7
Kępno Gmina
63-600

Telefon

627822092

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie:

Udostępnij

Kategoria