01/04/2026
31 marca 2026 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Literacki dla uczniów klas drugich zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie oraz Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie.
Przedmiotem tegorocznych literackich zmagań była znajomość wierszy: ,,Zoo" i ,,Abecadło", lektur: ,,Mania, dziewczyna inna niż wszystkie", ,,Piaskowy wilk", ,,Psie troski" oraz legenda o Poznańskich Koziołkach.
Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, uczniowie wykazali się doskonałą znajomością utworów i z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdy punkt.
Ostatecznie na podium stanęły następujące drużyny:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kępnie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Krążkowy
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, nagrody książkowe i gry planszowe.
Gratulujemy 🏆🏆🏆👏👏👏
VI Międzyszkolny Turniej Literacki
31 marca 2026 r. miał miejsce VI Międzyszkolny Turniej Literacki dla uczniów klas drugich zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie oraz Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie. Bieżąca edycja zgromadziła przedstawicieli 8 szkół: SP nr 1 w Kępnie, SP nr 2 w Kępnie, SP nr 3 w Kępnie, SP z Hanulina, SP z Myjomic, SP ze Świby, SP Krążkowy oraz uczniowie SP z Mikorzyna. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały: Hanna, Anna oraz Izabela. Przedmiotem tegorocznych literackich zmagań była znajomość wierszy: " Zoo" i " Abecadło", lektur: „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”, „Piaskowy Wilk”, „Psie troski” oraz legenda o Poznańskich Koziołkach. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał dyrektor szkoły, Pan Bogumił Stempin, który życzył wszystkim powodzenia, wielu pozytywnych emocji oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Na trzyosobowe drużyny czekały różne zadania, takie jak: krzyżówka, stół pełen rekwizytów, zagadki dźwiękowe, puzzle z intruzem, cytaty z utworów czy zagadki teatralne przygotowane przez uczniów klasy 1a, które w formie zabawy sprawdzały wiedzę uczestników turnieju. Zmagania oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Wieczorek, Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Pani Grażyna Chrząstowska, emerytowana bibliotekarka naszej szkoły, Pani Paulina Mucha, przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły oraz Pani Izabela Kubot, nasza szkolna pani psycholog. Słodkimi punktami uczestników turnieju obdarowywali Maria Skłodowska- Curie i Piotr Curie, czyli Jagoda i Natan, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, uczniowie wykazywali się doskonałą znajomością utworów i z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdy punkt. Tegorocznymi zwycięzcami okazali się uczniowie SP nr 3 z Kępna! Po emocjonującej dogrywce poznaliśmy laureatów kolejnych miejsc. Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP Krążkowy, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie SP nr 1 Kępnie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, nagrody książkowe i gry planszowe. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani dyplomami, nagrodami książkowymi oraz medalami. Słowa uznania skierowały Pani Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej oraz w imieniu Dyrektora Szkoły w Mikorzynie Pani Aldona Urbaniak, które pogratulowały wszystkim uczestnikom turnieju wspaniałej wiedzy, doskonałej współpracy i godnego reprezentowania swojej szkoły. Serdeczne podziękowania skierowane zostały także do nauczycieli za trud, zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie uczniów do turnieju literackiego. To dzięki Państwa pracy i wsparciu dzieci mogły zaprezentować tak wysoki poziom wiedzy oraz z powodzeniem uczestniczyć w literackich zmaganiach. Raz jeszcze dziękujemy Paniom: Dominika Wawrzyniak, Milena Burzała, Katarzyna Jeziorna, Kazimiera Jasiak, Anna Pędziwiatr, Magdalena Domal, Lidia Mejza, Magdalena Jędrysiak, Anna Ilska. Dziękujemy również pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniach do turnieju. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu organizacja wydarzenia przebiegła sprawnie i w przyjaznej atmosferze. Nagrody dla uczestników ufundowała Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Mikorzynie. Dziękujemy wszystkim za solidną dawkę emocji! Widzimy się za rok! :) Zapraszamy do naszej galerii, dziękując za piękne zdjęcia Pani Małgorzacie Domagała.
https://www.spmikorzyn.pl/vi-miedzyszkolny-turniej-literacki.html