19/09/2024
Ostatnie dni były dla nas pełne strachu, niespokojnych dni i nocy. To także dni wielkiej determinacji, jedności, siły, współpracy! Działaliśmy nieustannie dla wspólnego dobra. Patrolowaliśmy punkty krytyczne, śledziliśmy komunikaty wszystkich gmin, które dotknęła powódź, strony z wiarygodnymi danymi, analizowaliśmy i szykowaliśmy się na najgorsze. Nie przypuszczaliśmy jednak, że faktycznie woda do nas dopłynie. Byliśmy pewni tylko jednego, że nie pozwolimy, aby powódź nas pokonała. Dzięki zaangażowaniu i współpracy mnóstwa osób, udało się zminimalizować straty, ochronić wiele domów! To nasz niezaprzeczalny sukces.
Nie udałoby się nam bez wspaniałej drużyny, jaką są mieszkańcy Kozłowa. Czujni i gotowi do działania dzień i noc. Pokazaliśmy wszystkim do okoła i przede wszystkim sobie nawzajem, że jesteśmy zgraną społecznością!
Dziękujemy za wsparcie z zewnątrz! Ogromną rolę odegrały sprzęty ciężkie, dzięki czemu mogliśmy sprawnie rozwozić worki z piaskiem, transportować ludzi, czy kierować wodę na pola. Dziękujemy Roboty ziemne Marcin Banaś, Bartek Włodarczyk, Mateusz Zieliński, Filip Zieliński, Marek Petrykowski.
Auto-Obsługa Biuro Ubezpieczeń, Skup Aut, Rejestracja Aut, Laweta dziękujemy za wsparcie w napełnianiu worków z piaskiem oraz ich transport lawetą!
ZOJO Kąty Wrocławskie oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Kątach Wrocławskich, Krystyna Kozieja dziękujemy za przygotowanie ciepłych posiłków dla ludzi, którzy walczyli o zabezpieczenie wioski!
Ekopiek Piekarnia B. i W. Cholewa, GOPS Kąty Wrocławskie oraz sklepowi spożywczemu ze Smolca dziękujemy za suchy prowiant!
Gokis Kąty Wrocławskie dziękujemy za zapewnienie wody pitnej!
Kąty Wrocławskie na sygnale oraz Wojska Obrony Terytorialnej wielkie podziękowania kierujemy do strażaków, policjantów oraz żołnierzy, którzy wspierali nasze działania, zabezpieczali nie tylko naszą miejscowość ale całą gminę.!
Gmina Kąty Wrocławskie dziękujemy za dostarczenie piasku i worków do zabezpieczenia miejscowości oraz za pokierowanie służb do pomocy!
dziękujemy wam! Każdej osobie, którą nie sposób wymienić z imienia i nazwiska, bo było was tak wiele! Każdej osobie, która przyjechała pomóc ładować worki z piaskiem, która przywiozła ciepłą kawę, napoje, kanapki, wodę pitną... Każdej osobie, która była gotowa to zrobić, nawet kiedy już mieliśmy wystarczającą pomoc. Dziękujemy wam z całego serca, wszyscy jesteśmy wzruszeni waszym przejęciem i zaangażowaniem. Wiemy, że wielu z was przez ostatnie dni jeździło po różnych miejscowościach, które potrzebowały pomocy. Nie był wam obcy i nadal nie jest los sąsiadów. Zasługujecie za ogromne uznanie!
Drodzy sąsiedzi z miejscowości, których również spotkała powódź, miejscami gorsza niż w naszej wsi, mamy nadzieję, że najgorsze już za nami. Cała Polska patrzy od kilku dni na południe kraju, my także nadal obserwujemy i mamy wielka nadzieję, że to koniec. Wciąż powstają nowe zbiórki pieniężne lub zbiórki darów dla najbardziej poszkodowanych osób. Zwłaszcza okolic Kłodzka i Stronia Śląskiego. Apelujemy o rozwagę. Niestety nie brakuje oszustów żerujących na ludzkiej tragedii. Weryfikujmy, ale pomagajmy! 🫶