Toporzysko -Małopolska

Toporzysko -Małopolska TOPORZYSKO - GMINA Jordanów. Malowniczo położona wioska pod Babią Górą. Wspaniałe miejsca widokowe na wszystkie strony świata.

W tak cudowny sposób rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.   Nie zapominajmy że to są najważniejsze świętą...
29/03/2026

W tak cudowny sposób rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.
Nie zapominajmy że to są najważniejsze świętą.
Nie zapominajmy wiec że
Święta Wielkanocy, są symbolem nadziei, odrodzenia, a także wybaczenia i pojednania.

Niedziela Palmowa
29/03/2026

Niedziela Palmowa

26/02/2026

Kochani, zobaczcie jak piękne mamy wnętrze kościoła . Dzisiaj zostały zamontowane nowe ławki we wnękach po prawej stronie i wymieniono wszystkie koślawe ławki na nowe po lewej stronie i za ławkami z oparciami. Pod chórem też są nowe ławki i na chór są nowe piękne drzwi. Ławki są zrobione z pięknego twardego drewna z wielką dokładnością. Wiadomo kto jest najlepszym fachowcem w tej dziedzinie to Pan Andrzej Kulak z siostrą Ewą dzisiaj układali i przykręcali te ławki. Moja bratowa Monika doprowadzi kościół do czystości a ja z Moja wnuczką Jagną poszłyśmy zrobić reportaż.
Nie dziwcie się więc że w naszym kościele nagrywają teledyski, bo naprawdę jest pięknie.
Zobaczcie jak w taki słoneczny dzień światło maluje wnętrze kościola na kolorowo.

https://pin.it/5j1aAPP4b
26/02/2026

https://pin.it/5j1aAPP4b

#Доброеутро Отбиваем #самостоятельно #ритм для себя Танцующие #куколки для настроения))

Kochani mieszkańcy Toporzyska, znalazłam takie zdjęcie.Udało mi się dowiedzieć że to była wycieczka pracowników Ceglarni...
24/02/2026

Kochani mieszkańcy Toporzyska, znalazłam takie zdjęcie.
Udało mi się dowiedzieć że to była wycieczka pracowników Ceglarni w Jordanowie do Krynicy Zdrój. Zdjęcie zrobiono pod pomnikiem Adama Mickiewicza a pies to chyba dekoracja tamtejszego fotografa, tak jak w Zakopanem robiono.
Ta ceglarnia znajdowała się przy tym największym zakrecie ,przed Stacją kolejową.
Od lewej strony z przodu stoi pań Marian Hopciaś za nim moja Babcia Elżbieta Bednarczyk. Obok niej ta wysoka blondyna to Maria Wierzba, a za nią taka okrągła na twarzy to Helena Płaszcz z os. Cieślakowej. Ta dziewczynka na środku która ma na ramionach chustę góralską to moja mama Janina Kowalczyk a te dwie dziewczynki obok to córki kierownika tej ceglarni pana Fijoła . Z prawej strony Od brzegu stoi mój wujek Jan Bednarczyk a nad nim, z tym wąsikiem właśnie stoi ten kierownik. U góry stoi jeszcze pani Ryś , a z lewej Od góry sąsiad mojej babci Władek Jacek. Rodzina Jacków sprzedała dom w latach osiemdziesiątych i wyjechali. Gospodarstwo kupił Od nich nieżyjacy już sąsiad Władysław Białoń.
Niestety moja mama nie rozpoznała więcej nikogo na tym zdjęciu, przypuszczam że są tam też osoby z Jordanowa. Wiem też napewno że pracowało tam wiele innych osób z Toporzyska. Na wycieczkę mógł pojechać każdy z rodziny danego pracownika.
Będę wdzięczna jeśli ktoś udzieli mi jeszcze jakichś informacji.
Dodam jeszcze że sztuczna inteligencja do niczego się nadaje przy takiej obróbce zdjęć ponieważ nie oddaje prawdziwego wyglądu. Te twarze na tych poprawianych zdjęciach nie są prawdziwe więc uważajcie jeśli z tego korzystacie. Pamiętajcie że w pewnych kwestiach należy liczyć tylko na własny rozum. Pozdrawiam .
M.K.M.

15/12/2025

Adres

Jordanów Gmina
34-240JORDANÓW

Telefon

+48888396591

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Toporzysko -Małopolska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij