Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze UWAGA‼️ PRZEZ TĘ STRONĘ NIE UDZIELAMY POMOCY MEDYCZNEJ I NIE MOŻNA PRZEZ NIĄ WEZWAĆ KARETKI. Służba ratunkowa

Kochani,decyzją nowego Zarządu Województwa Dolnośląskiego kończy się moja ponad czteroletnia praca na rzecz Pogotowia Ra...
24/09/2024

Kochani,

decyzją nowego Zarządu Województwa Dolnośląskiego kończy się moja ponad czteroletnia praca na rzecz Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Był to czas pełen wyzwań, wspaniałych relacji, nowych doświadczeń, rozwoju i wytężonej pracy na rzecz ochrony naszego życia i zdrowia, poczucia bezpieczeństwa oraz budowania wśród nas kultury ratownictwa. To wszystko pozwoliło nam nie tylko sprawnie funkcjonować niosąc ratunek naszym pacjentom, ale osiągać niebagatelne w skali mijających 75 lat sukcesy. I to pomimo epidemii COVID-19, wojny za naszą wschodnią granicą, a w ostatnich dniach nawet powodzi, która spowodowała wprowadzenie w całym naszym rejonie operacyjnym pierwszego w historii stanu klęski żywiołowej. Tym większą odczuwam dumę, satysfakcję i wdzięczność za to szczególne i wyjątkowe doświadczenie.

Z radością patrzę dziś na realne możliwości ustawicznego, nieodpłatnego podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez cały personel naszego Pogotowia - zarówno medyczny, jak i administracyjny oraz techniczny. Wielu zazdrości nam najnowocześniejszych karetek wraz z ich nowatorskim wyposażeniem oraz inwestycji, które wcześniej zdawały się nieosiągalne, pozostając tylko w sferze marzeń. To wszystko nie byłoby możliwe bez Was, którzy mi zaufaliście i z którymi miałem zaszczyt przez te minione 4 lata współtworzyć niesamowicie skuteczny i lojalny Zespół. Nie sposób wymienić tu Was wszystkich, którym jestem wdzięczny… Niech więc moje podziękowanie trafi z tego miejsca do każdej osoby, która nie potrzebuje dziś przekonywania, jak wiele udało się nam osiągnąć i jak bardzo rozwinęło się nasze Pogotowie w ciągu tych minionych zaledwie 4 lat. Każda z tych osób z pewnością miała bowiem w tym dynamicznym rozwoju swój udział. To nasz wspólny sukces, z którego możemy być dumni. Dziękuję za każdy czas spędzony z Wami na odprawach, indywidualnych rozmowach i wielu innych wydarzeniach, które współtworzyliśmy i w które angażowaliśmy się jak nigdy wcześniej.

Daliście mi ogromną siłę i to Wy napędzaliście moje działania, razem udowodniliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dziękuję za każdą cenną rozmowę, za każdą konstruktywną krytykę i każdą dobrą osobę napotkaną na mojej drodze. Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze niejedną okazję współtworzyć dobre rzeczy.

Zostawiam Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze w szczycie jego rozwoju. Jeszcze nigdy w historii ratownictwa medycznego w naszym rejonie operacyjnym nie zostało zrealizowanych tak wiele inwestycji w ciągu zaledwie 4 lat i to jeszcze w obliczu tak wymagających wyzwań. Nowe siedziby dla naszych Zespołów w Leśnej i w Gryfowie Śląskim, liczne remonty w pozostałych stacjach, a na ukończeniu nowa siedziba stacji w Świeradowie-Zdroju. 100% wymiana na nowe naszych systemowych karetek, a w ciągu najbliższych tygodni dotrą do nas kolejne dwie, które zasilą i jeszcze bardziej wzmocnią naszą flotę. Oby udało się utrzymać dotychczasowe tempo wymiany co najmniej trzech karetek w każdym kolejnym roku. Niech przyszły sezon naszego pierwszego Motoambulansu w dalszym ciągu będzie bezpieczny i stabilny finansowo. Trzymam kciuki za dalszy rozwój naszych wyjątkowych przedsięwzięć, takich jak: Akademia Ratownictwa Obywatelskiego, Wolontariat w Pogotowiu, akcja Wspieram Pogotowie oraz za kolejne edycje Pogotowia Zdrowotnego i Plakatów Ratunkowych. Wierzę, że przyszłoroczne Regionalne Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, których nasze Pogotowie będzie organizatorem okażą się kolejnym wspólnym sukcesem.

No i życzę powodzenia w realizacji obchodów 75-lecia naszego Pogotowia, podczas których nadany zostanie pierwszy sztandar i na które zaprosiliśmy już tak wielu znamienitych gości, a wśród nich przede wszystkim obecnych i byłych pracowników, których chcemy uhonorować najwyższymi państwowymi odznaczeniami. Wszystko jest już przygotowane. Wystarczy tylko tego dobrze przypilnować i nie zmarnować nadchodzących szans, które wyniosą nasze Pogotowie na jeszcze wyższy poziom rozwoju i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.

To był ogromy zaszczyt pracować dla Was. Z lekkim niedosytem zamykam ten intensywny rozdział w moim życiu, ale z tym większą niecierpliwością otwieram się już na nowy, bo tak jak głoszą słowa na jednej ze ścian naszej głównej siedziby: „życie jest za krótkie żeby czekać”… Tym bardziej kibicuję nowej Dyrekcji, bo Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze zasługuje na jeszcze więcej, a ostatnie lata pokazały nam wszystkim, że niemożliwe nie istnieje.
Do zobaczenia 💪🚑🇵🇱❣️

Mariusz Gierus
Dyrektor
Pogotowia Ratunkowego
w Jeleniej Górze

19 miejsce wśród 51 najlepszych zespołów ratownictwa medycznego w Polsce to dla nas powód do dumy i nieskrywanej radochy...
20/09/2024

19 miejsce wśród 51 najlepszych zespołów ratownictwa medycznego w Polsce to dla nas powód do dumy i nieskrywanej radochy💪🚑❤️🇵🇱

Dziękujemy naszemu dzielnemu Zespołowi 🦸‍♀️👏Gosia Trybalska i 🦸‍♂️👏Kamil Romanow ❣️❣️❣️Dziękujemy również szkoleniowcowi naszej reprezentacji Jarosław Sowizdraniuk 💐🙏 oraz wszystkim tym, dzięki którym taka szczególna „inwestycja” w nasze ratownicze i organizacyjne doświadczenie z pewnością zaprocentuje w codziennej pracy na rzecz naszych pacjentów ⛑️🚑🚨

Dziś w Zawierciu rozpoczynamy XXI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym 💪🚑⛑️🇵🇱W rywalizacji weźmie udział 51 zespo...
18/09/2024

Dziś w Zawierciu rozpoczynamy XXI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym 💪🚑⛑️🇵🇱

W rywalizacji weźmie udział 51 zespołów, a wśród nich nasza reprezentacja w składzie:

🦸‍♂️✊ Małgorzata Trybalska
🦸✊ Kamil Romanow

Tak jak w dotychczasowych zmaganiach, niezmiennie liczymy na Wasze wsparcie ✊🚑⛑️🇵🇱

Pomimo trudnej sytuacji powodziowej w naszym rejonie operacyjnym, pozostajemy w pełnej gotowości 💪🚑❣️ Nie obyło się dziś...
15/09/2024

Pomimo trudnej sytuacji powodziowej w naszym rejonie operacyjnym, pozostajemy w pełnej gotowości 💪🚑❣️ Nie obyło się dziś jednak bez koniecznej ewakuacji naszych 💦💧🚨 Dzięki pomocy Miasto Kamienna Góra, udało się znaleźć bezpieczne tymczasowe miejsce stacjonowania przy Nadleśnictwo Kamienna Góra, za co serdecznie dziękujemy 🤝❤️🙏

Dziś, 14 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy❣️ Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności rat...
14/09/2024

Dziś, 14 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy❣️ Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach. Dlatego na wiele różnych sposobów angażujemy się w działania, które tworzą kulturę ratownictwa w naszym społeczeństwie 💪⛑️🚑❣️

Takie otrzymaliśmy dziś podziękowania wraz z pamiątkowym zdjęciem od Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu za współpracę p...
13/09/2024

Takie otrzymaliśmy dziś podziękowania wraz z pamiątkowym zdjęciem od Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu za współpracę podczas organizacji festynu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Przystani Żeglarskiej „Izery” w Suchej 🚓🤝🚑💦🛟

Serdecznie dziękujemy i wraz z naszym niezawodnym Wolontariat w Pogotowiu, polecamy się na przyszłość 🚑🪽🩵❣️

To, co widzicie Państwo na zdjęciu poniżej, to tak zwana "polipragmazja" lub inaczej - wielolekowość😱😱😱Jak wskazuje NFZ:...
09/09/2024

To, co widzicie Państwo na zdjęciu poniżej, to tak zwana "polipragmazja" lub inaczej - wielolekowość😱😱😱

Jak wskazuje NFZ:

👉 Aż 1/3 Polaków po 65 roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie, zwane polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji.

Polipragmazja, nazywana też wielolekowością, to przyjmowanie co najmniej pięciu leków jednocześnie. Jest groźna dla każdego, szczególnie dla osób starszych, które są obciążone chorobami przewlekłymi, np. cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia. Eksperci podkreślają – starzenie się społeczeństwa i równoczesne wydłużanie życia sprawiają, że polipragmazja pozostająca poza nadzorem jest zjawiskiem aktualnym i niebezpiecznym.

❗Warto zatem zapamiętać 5️⃣ zasad, które pomogą zmniejszyć ryzyko powikłań przy przyjmowaniu większej ilości leków i suplementów diety:

Zawsze miej przy sobie aktualny spis leków wraz z dawkami. W spisie powinny znajdować się wszystkie preparaty, łącznie z suplementami diety i lekami kupowanymi bez przepisu lekarza.

Kiedy idziesz do lekarza (każdego) pokaż mu aktualny spis swoich leków.

Każdorazowo informuj swojego głównego lekarza prowadzącego o innych wizytach i o wynikających z nich zaleceniach. Nawet nie pytany, informuj lekarzy wszystkich specjalności o tym, że leczysz się przewlekle.

Nie zażywaj leków polecanych przez sąsiada czy rodzinę, bez konsultacji z Twoim lekarzem. To co im pomogło, Tobie może zaszkodzić. Dobrym przykładem są leki przeciwbólowe i przeciwprzeziębieniowe o różnych nazwach handlowych i podobnym składzie, których łączne stosowanie może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przyjmowanie licznych leków bywa konieczne. Czasem ratuje życie. Zawsze może wywołać trudne do przewidzenia powikłania.

Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego zawsze informuj swojego lekarza o zażywanych lekach.

*Źródło: Prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja.

Zdjęcie powstało dzięki uprzejmości naszego czyli 🤝🚑

Dziś, już po raz drugi, obchodzimy ogólnopolski Dzień Ratownika Medycznego💪🥳 👉To święto zostało ustanowione przez Sejm R...
08/09/2024

Dziś, już po raz drugi, obchodzimy ogólnopolski Dzień Ratownika Medycznego💪🥳

👉To święto zostało ustanowione przez Sejm RP wraz z Ustawą z 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych.

Dla wszystkich Koleżanek i Kolegów, zarówno tych pracujących w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak i poza nim - moc szczerych życzeń❗❤️🥰

Nasze Zespoły Ratownictwa Medycznego udzielały dzisiaj pomocy poszkodowanemu chłopcu w miejscowości Lubań Śląski. Ośmiol...
07/09/2024

Nasze Zespoły Ratownictwa Medycznego udzielały dzisiaj pomocy poszkodowanemu chłopcu w miejscowości Lubań Śląski. Ośmiolatek został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego krótko po godzinie 12:20 a jego stan był na tyle poważny, że do zdarzenia zostały zadysponowane liczne siły i środki Państwowego Ratownictwa Medycznego:
- 🚑
- 🚑
- 🚁

Na miejscu zdarzenia współpracowały z nami jednostki wspierające System PRM:
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu 🚒
- Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu 🚔

Pożegnaliśmy wakacje, pora na nasze podsumowanie pracy!Łącznie nasze ambulanse pokonały dystans 78 287 km🚨🤜🤛 Do naszych ...
06/09/2024

Pożegnaliśmy wakacje, pora na nasze podsumowanie pracy!

Łącznie nasze ambulanse pokonały dystans 78 287 km🚨🤜🤛 Do naszych pacjentów pojechaliśmy 2803 razy, co oznacza 📈 - wzrost o 5%❗️🫶

Najwięcej pracy tym razem miały Zespoły Ratownictwa Medycznego🚑:
🏆- 284 wyjazdy i miejsce I - , czyli
🥈- 269 wyjazdów i miejsce II - , czyli
🥉- 267 wyjazdów i miejsce III - , czyli

Najwięcej kilometrów pokonały tym razem Zespoły:
🏆- 5710 km i miejsce I - , czyli
🥈- 5698 km i miejsce II - , czyli
🥉- 5384 km i miejsce III - , czyli

Poza podium, pod względem ilości wyjazdów, znalazły się następujące Zespoły:

- - 257
- - 239
- - 214
- - 210
- - 179
- - 168
- -157
- - 151
- - 146
- - 142
- - 120 (jedyny ZRM pracujący na jedną zmianę tj. 7-19)

Nasi medycy pomagali pacjentom między innymi z takich powodów jak:
👉 Nadciśnienie tętnicze - 446 pacjentów;📈 - wzrost o 1%
👉 Urazy i obrażenia ciała - 299 pacjentów;📈 - wzrost o 12%
👉 Omdlenie - 163 pacjentów;📈 - wzrost o 7%
👉 Złe samopoczucie - 160 pacjentów;📈 - wzrost o 2%
👉 Padaczka - 145 pacjentów; 📈 - wzrost o 4%
👉 Problemy związane z nadużywaniem alkoholu - 131 pacjentów;📈 - wzrost o 2%
👉 Zaburzenia psychiczne - 98 pacjentów;📉 - spadek o 16%
👉 Duszność - 96 pacjentów; 📈 - wzrost o 2%
👉 Ból w klatce piersiowej - 95 pacjentów; 📉 - spadek o 1%
👉 Udar mózgu - 80 pacjentów;📈 - wzrost o 105%
👉 Ofiary wypadków i kolizji - 32 pacjentów;📈 - wzrost o 52%
👉 Nagłe zatrzymanie krążenia - 26 pacjentów;📈 - wzrost o 12%

(Wzrosty i spadki zostały opracowane na podstawie danych z miesiąca poprzedzającego aktualne statystyki)

24jgora.pl Jelonka.com Nowiny Jeleniogórskie, nj24.pl Zachodnia Lwówek na sygnale dlw112 lwowecki.info Lwowek24.pl - W centrum uwagi Strimeo Muzyczne Radio INFO eluban.pl portalik24.pl Jelenia Góra NaszeMiasto.pl Gość Legnicki Lubawka24.pl Relacje Regionalne Powiatowa informacja

Takiej treści podziękowania dotarły dziś do nas 😊 Wolontariat w Pogotowiu jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania👏🚑🪽🩵 Dzi...
06/09/2024

Takiej treści podziękowania dotarły dziś do nas 😊 Wolontariat w Pogotowiu jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania👏🚑🪽🩵 Dziękujemy za zaproszenie i słowa, które dodają skrzydeł Gmina Janowice Wielkie 🤝❣️

Adres

Michała Kleofasa Ogińskiego 6
Jelenia Góra
58-506

Telefon

999 lub 112

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze:

Udostępnij