Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju

Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju, Biblioteka, Plac Zdrojowy 4a, Jedlina-Zdrój.

Zakup księgozbioru zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju dodatkowo będzie czynna w soboty w godz. 8:45-12:45 według poniższego harmonogramu:

05 lutego 2022 r.

05 marca 2022 r.

02 kwietnia 2022 r.

09 kwietnia 2022 r.

14

maja 2022 r.

28 maja 2022 r.

03 września 2022 r.

24 września 2022 r.

01 października 2022 r.

22 października 2022 r.

19 listopada 2022 r.

26 listopada 2022 r.

17 grudnia 2022 r.

📚Trzeci i ostatni dzień akcji Cała Polska czyta dzieciom w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju 📚✨😊😊 Tym razem...
28/05/2026

📚Trzeci i ostatni dzień akcji Cała Polska czyta dzieciom w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju 📚✨😊

😊 Tym razem odwiedziły nas najmłodsze dzieci z przedszkola oraz zerówek, które z ogromnym zainteresowaniem, radością i uśmiechem uczestniczyły we wspólnym czytaniu ❤️👧🧒📖

🫶 Podczas dzisiejszego spotkania dzieci miały przyjemność wysłuchać opowieści czytanych przez Sabina Jelewska — Dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju oraz Nikola Drupka reprezentującą OSP Jedlina-Zdrój i Dorota Śmigielska — prezes Stowarzyszenie "Jedlińska werwa"

📚✨ Lektorki z ogromnym zaangażowaniem przenieśli najmłodszych do świata wyobraźni, bajek i niezwykłych historii 📖💫

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentów z „Kubusia Puchatka” 🐻🍯, wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” 🍅🥕🌽 oraz bajki logopedycznej z elementami odgłosów pojazdów ratunkowych 🚒🚑🚓, która sprawiła najmłodszym mnóstwo radości i wywołała wiele uśmiechów 😊🎶

To było piękne zakończenie naszych bibliotecznych spotkań w ramach tej wyjątkowej akcji ❤️📚 Pełne ciepła, wspólnych chwil i dziecięcej radości 😊✨

Serdecznie dziękujemy Zespół Szkolno Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju za udział w akcji oraz pomoc w jej organizacji 👏❤️

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Pauliny Gabrysiak za koordynowanie wyjść dzieci ze szkoły do biblioteki miejskiej oraz ogromne zaangażowanie w przygotowanie całego przedsięwzięcia 🌷📖😊

Dziękujemy również wszystkim naszym gościom, dzieciom oraz osobom zaangażowanym w stworzenie tej wyjątkowej atmosfery 💕📚

Do zobaczenia podczas kolejnych wspólnych inicjatyw w Jedlina-Zdrój! 😉✨

😊Za nami drugi dzień akcji Cała Polska czyta dzieciom w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju📚✨Dzisiejsze spotk...
27/05/2026

😊Za nami drugi dzień akcji Cała Polska czyta dzieciom w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju📚✨

Dzisiejsze spotkanie upłynęło w niezwykle ciepłej i radosnej atmosferze. Naszymi gośćmi były Nikola Drupka i Kasia Nowak reprezentujące Rally Jedlina oraz Dyrektor Zespół Szkolno Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju Monika Świderska, które zabrały dzieci w wyjątkową podróż do świata bajek i dziecięcej wyobraźni ✨🫶📖

Podczas wspólnego czytania dzieci wysłuchały bajek „Żółw i zając”, „Jak fajnie być sobą” oraz bajki logopedycznej „O pojazdach”. Każda z historii wzbudziła wiele emocji, uśmiechu i zainteresowania wśród najmłodszych słuchaczy ✨

Nie zabrakło również chwili na wspólną zabawę i taniec — dzieci z wielką radością uczestniczyły w zabawie do „Kaczuszek”, która wywołała mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii 🦆🎶

To było pełne radości spotkanie, które po raz kolejny pokazało, jak wielką moc ma wspólne czytanie i czas spędzony razem ❤️

Dziękujemy za obecność, zaangażowanie i piękne chwile z książką! 📖😊

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

27/05/2026

📚✨ Dlaczego warto zabierać dziecko do biblioteki już od najmłodszych lat? Jak książki wpływają na rozwój emocjonalny, wyobraźnię i budowanie relacji z innymi?

W rozmowie z dr Zofią Zasacką z Biblioteki Narodowej wybrzmiewa, jak ogromne znaczenie mają pierwsze doświadczenia czytelnicze i dlaczego kontakt z książkami od dzieciństwa może kształtować człowieka na całe życie ❤️

Ekspertka mówi m.in.:
📖 dlaczego biblioteka powinna być dla dziecka miejscem bliskim i naturalnym
🎭 jak łączenie czytania z zabawą rozwija wyobraźnię i empatię
👧 dlaczego dzieci powinny samodzielnie wybierać książki
💬 w jaki sposób literatura uczy komunikacji, rozumienia emocji i poczucia humoru
🌍 oraz jak różnorodne książki pomagają dzieciom lepiej rozumieć świat i innych ludzi

To inspirująca i pełna ważnych refleksji rozmowa o sile czytania, budowaniu nawyków czytelniczych i roli bibliotek w dzieciństwie ✨

Zapraszamy do lektury 👇
👉https://wielki-czlowiek.pl/kocham-smiech-i-blazenade-mam-nadzieje-ze-wspolna-lektura-bobusia-spowoduje-ze-dzieci-i-dorosli-beda-sie-smiac-i-spedza-ze-soba-radosne-chwile-mowi-martyna-skibinska-2/

27/05/2026

Cała Polska czyta dzieciom także w Jedlina-Zdrój 💚🤍❤️

Cała Polska czyta dzieciom w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju Czytamy 26-28 maja o g.9:30🫶📚
27/05/2026

Cała Polska czyta dzieciom w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju

Czytamy 26-28 maja o g.9:30🫶📚

📚❤️ Wspólne czytanie, wielkie emocje – „Cała Polska czyta dzieciom” w Jedlina-Zdrój❤️📚W Miejska Biblioteka Publiczna w J...
26/05/2026

📚❤️ Wspólne czytanie, wielkie emocje – „Cała Polska czyta dzieciom” w Jedlina-Zdrój❤️📚

W Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju trwa wyjątkowa akcja „Cała Polska czyta dzieciom” ✨📚, która odbywa się w dniach 26–28 maja

Każdego dnia o godzinie 9:30 ⏰ dzieci mają okazję wysłuchać bajek i opowieści czytanych przez znane mieszkańcom Jedliny-Zdroju osoby oraz pracowników różnych instytucji 👧🧒🎭

Pierwszego dnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów klasy drugiej 😊, którzy z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w piękne i ponadczasowe utwory literatury dziecięcej 🌟📖

W rolę lektorek wcieliły się Ilona Bujalska Burmistrz Jedliny-Zdroju oraz Kierownik Biblioteki Dorota Romanowska 👏🎭, które z pasją i zaangażowaniem przeczytały dzieciom: • „Ptasie Radio” 🐦
•”Rzepkę” 🥕
•”Bajkę o rybaku i złotej rybce” 🐟✨

Szczególne emocje wzbudziła interpretacja Pani Burmistrz 😊💫, która swoją energią i ekspresją dosłownie oczarowała młodych słuchaczy 👏

Nie zabrakło uśmiechu 😄, radości ❤️, wzruszeń ✨ i ciepłej atmosfery 🤗, a wspólne czytanie po raz kolejny pokazało, jak wielką moc mają książki 📚💛

Dziękujemy za obecność 🤝 i już teraz zapraszamy na kolejne dni tej pięknej akcji! 😉📖

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

🌷📚💖 Dzień Matki 💖📚🌷„Serce matki jest głęboką otchłanią, na dnie której zawsze znajdzie się przebaczenie.” (Honoré de Bal...
26/05/2026

🌷📚💖 Dzień Matki 💖📚🌷

„Serce matki jest głęboką otchłanią, na dnie której zawsze znajdzie się przebaczenie.” (Honoré de Balzac )

Z okazji Dnia Matki składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz wielu chwil pełnych miłości, uśmiechu i dumy z najbliższych. 🌹✨

Dziękujemy za Waszą troskę, cierpliwość, siłę i ciepło, które każdego dnia czynią świat piękniejszym. 💐🤗

Niech każdy dzień przynosi Wam powody do szczęścia, a serca zawsze wypełnia miłość i wdzięczność tych, których kochacie. 🩷🌸

Wszystkim Mamom życzymy wyjątkowego i pełnego wzruszeń święta! 🌷💝

📖💕

Jedlina-Zdrój
Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

🎨✨ Akademia Plakatu zawitała do Jedlina-Zdrój! ✨🎨Dzięki współpracy nawiązanej przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju z ...
20/05/2026

🎨✨ Akademia Plakatu zawitała do Jedlina-Zdrój! ✨🎨

Dzięki współpracy nawiązanej przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju z Fundacja Good Culture do naszego miasta dotarł wyjątkowy projekt edukacyjno-artystyczny — Akademia Plakatu 📚🖌️

W środę 20 maja odbyły się inspirujące warsztaty dla młodzieży z Zespół Szkolno Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju, a następnie w zajęciach uczestniczyli również pracownicy miejskich instytucji oraz kadry kultury z Jedliny-Zdroju 🤝✨

To dopiero początek niezwykłej przygody!
Projekt Akademia Plakatu składa się z kilku etapów. Już w czerwcu młodzież odwiedzi Halę Stulecia we Wrocławiu, gdzie weźmie udział w kolejnych warsztatach i stworzy autorskie plakaty promujące walory turystyczne oraz krajobrazowe Jedliny-Zdroju 🌿🏞️

Powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie oraz wydane w formie wyjątkowego kalendarza promującego nasze miasto 📅💚

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy i z ogromną ciekawością czekamy na kolejne etapy realizacji projektu! ✨

Zadanie realizowane w ramach programu „Edukacja kulturalna” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Centrum Usług Społecznych w Jedlinie-Zdroju
Żłobek Miejski w Jedlinie-Zdroju

🖌️ Wspólnie stwórzmy wyjątkową wystawę poświęconą twórczości śp. Zygmunta Żyłaka🖌️🎨W tym roku mija 5 lat od śmierci śp. ...
19/05/2026

🖌️ Wspólnie stwórzmy wyjątkową wystawę poświęconą twórczości śp. Zygmunta Żyłaka🖌️🎨

W tym roku mija 5 lat od śmierci śp. Zygmunta Zyłaka — wieloletniego pracownika Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju- artysty, społecznika i człowieka, który swoją pasją, talentem oraz zaangażowaniem przez lata współtworzył i rozwijał życie kulturalne naszego miasta. 💛

Jego charakterystyczne prace, pełne humoru, wrażliwości i artystycznej wyobraźni, do dziś pozostają ważną częścią lokalnej historii i pamięci mieszkańców Jedlina-Zdrój.

Z tej okazji Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju zwraca się z serdeczną prośbą do mieszkańców, przyjaciół oraz osób posiadających prace artysty o ich udostępnienie na wyjątkową wystawę organizowaną podczas 🇵🇱✨ Dni Jedliny-Zdroju 2026 ✨🇵🇱

📅 Wystawa będzie prezentowana w dniach 19–21 czerwca 2026 r. w galerii w Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju✨💫

Jeśli posiadają Państwo:
🖼️ obrazy
✏️ rysunki
🎭 karykatury
🎨 lub inne dzieła autorstwa Zygmunta Zyłaka

— prosimy o kontakt z Centrum Kultury. Dzięki Państwa życzliwości będziemy mogli wspólnie stworzyć ekspozycję będącą pięknym hołdem dla artysty i człowieka, który na trwałe zapisał się w historii Jedlina-Zdrój 🌿

📞 Kontakt:
☎️ 606 732 361
☎️ 780 654 942
📧 [email protected]

💫 Razem ocalmy od zapomnienia twórczość i dorobek osoby, która przez wiele lat inspirowała i wzbogacała kulturalne życie naszej społeczności.

Adres

Plac Zdrojowy 4a
Jedlina-Zdrój
58-330

Godziny Otwarcia

Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 08:00 - 16:00
Sobota 00:00 - 00:00

Telefon

+48748510975

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju:

Udostępnij

Kategoria