03/06/2026
W dniu 30 maja 2026 r. o godz. 17.00 podczas Jaworzańskiej Majówki na Amfiteatrze w Jaworzu odbyło się uroczyste podsumowanie III Pleneru Malarskiego-„Jaworze Źródłem Sztuki" pod Honorowym Patronatem Anna Skotnicka-Nędzka - Wójt Gminy Jaworze z mentorem pleneru profesorem Sztuki prof. dr hab Ernestem Zawadą zorganizowanym przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze we współpracy z Galeria Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu🎨🎨🎨
🌺Podsumowanie pleneru w ramach „Jaworzańskiej Majówki” uroczyście otworzyła Jolanta Witkowska,dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze, która po przywitaniu licznie zgromadzonych gości i uczestników pleneru, serdecznie podziękowała Anna Skotnicka-Nędzka - Wójt Gminy Jaworze za objęcie honorowym patronatem III Pleneru Malarskiego "Jaworze Źródłem Sztuki" oraz gościowi specjalnemu Artyście profesorowi sztuki Ernestowi Zawadzie za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie pleneru oraz koordynatorowi pleneru instruktorowi artystycznemu Aneta Kwaśna.❤
🌺Na uroczystości Anna Skotnicka-Nędzka - Wójt Gminy Jaworze wraz z gościem Marcinem Szarkiem Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, artystą prof. dr hab. Ernestem Zawadą i Jolanta Witkowska dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze wręczyli wszystkim uczestnikom pleneru pamiątkowe statuetki i dyplom uczestnictwa w plenerze. Następnie głos zabrała Anna Skotnicka-Nędzka - Wójt Gminy Jaworze oraz Artysta Profesor Sztuki Ernest Zawada, który podziękował za zaproszenie do poprowadzenia trzeciego pleneru malarskiego w Jaworzu i pogratulował wszystkim uczestnikom pięknie namalowanych prac. 🎨🎨🎨
🌺Dzięki tej inicjatywie i artystycznemu zaangażowaniu uczestników pleneru:
Ewa Niemirowska, Urszula Kal, Małgorzata Kóska, Bogumiła Durtan, Ilona Kubiczek, Jadwiga Kruczek, Małgorzata Młoczkowska, Elżbieta Mrozek, Barbara Jodkowska, Krystyna Małecka, Urszula Kopeć, Krzysztof Wróbel, Bogumiła Kubica, Urszula Klimek, Lucyna Kuboszek, Agnieszka Handzlik, Arsenia Kuzniecow-Łanoszek, Barbara Kosińska, Danuta Michalik, Bożena Matejko-Strama, z grup Kalejdoskop Sztuki Jaworze, Grupa Jaskółka z Bestwiny, Pracownia Sztuk Pięknych, z grupy malarskiej z Domu Kultury z Kóz, Stowarzyszenie ArtAncla - Zabytkowy Park Zdrojowy stał się tematem przepięknych prac malarskich prawdziwą Perłą Śląska Cieszyńskiego. ❤
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia pamiątkowego.
Uczestnikom pleneru gratulujemy talentu i pięknie namalowanych obrazów. 🎨🎨🎨👏👏👏
🌺Składamy również podziękowania władzom samorządowym Gminy Jaworze za obecność i wsparcie wydarzenia, a wszystkim gościom dziękujemy za tak liczne przybycie.❤
🌺Dziękujemy firmie Wiercigroch.pl - Krzysztof Wiercigroch za zrobienie pięknych, pamiątkowych paletek plenerowych🎨🎨🎨
🌺Dziękujemy Kwiaciarnia Kwiatostan z Wapienicy za przygotowanie pięknych kompozycji kwiatowych.
Piękne obrazy poplenerowe można oglądać do 12 czerwca 2026 r. w Galeria Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu.
Serdecznie zapraszamy na fotorelację z podsumowania pleneru autorstwa Fototeo Piotr Bieniecki oraz Agnieszka Zawadka Fotografia, którym dziękujemy za piękne zdjęcia.📸📸📸