27/05/2026
Przedszkolaki z grupy X podczas zajęć wybrały się na mini wycieczkę do pobliskiego Arboretum. Co ćwiczyły podczas zabaw
w lesie?
Rozwój zmysłowy: poznawanie otoczenia za pomocą zmysłu wzroku (obserwacja), słuchu (śpiew ptaków, wystukiwanie rytmu na drewnianych cymbałkach),zapachu (zapach lasu, drzew);
rozwój poznawczy: poznawanie otoczenia lasu, obserwacja owadów, insektów; poszerzanie wiedzy na temat środowiska leśnego (dużo tablic informacyjnych :));
rozwój fizyczny: ćwiczenia koordynacji; rozwijanie samodzielności; zapewnienie potrzeby ruchu;
rozwój społeczno – emocjonalny: odczuwanie radości z czasu spędzonego razem; ćwiczenie norm i zasad (słuchanie poleceń, ciche poruszanie się po lesie); podejmowanie decyzji; pokonywanie lęków; współdziałanie z kolegą, wyciszenie układu nerwowego.