Środowiskowy Dom Samopomocy w Prawnie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Prawnie Środowiskowy Dom Samopomocy w Prawnie Placówka dziennego pobytu.

Przeznaczona jest dla młodzieży oraz osób dorosłych w tym osób starszych: niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi.

Za nami wyjątkowy dzień pełen wrażeń 😊 Uczestnicy wzięli udział w XXV Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej Województw...
27/05/2026

Za nami wyjątkowy dzień pełen wrażeń 😊 Uczestnicy wzięli udział w XXV Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego w Kodeniu 🌿🙏
Podczas uroczystej mszy świętej każdy z uczestników miał swoją własną intencję, z którą przybył do Sanktuarium. Był to czas modlitwy, refleksji oraz duchowego umocnienia 😇
Spotkanie było również okazją do integracji oraz budowania relacji. Wspaniała atmosfera, serdeczność i uśmiechy towarzyszyły nam przez cały dzień 😊 pogoda również nam dopisała ☀️
Po oficjalnej części wydarzenia przyszedł czas na odpoczynek i wspólną zabawę 🥰 Nie zabrakło pysznego grilla, rozmów oraz wspólnych tańców 💃🕺🔥

Z okazji Dnia Matki uczestnicy naszego Domu wzięli udział w wyjątkowych warsztatach florystycznych, podczas których wyko...
26/05/2026

Z okazji Dnia Matki uczestnicy naszego Domu wzięli udział w wyjątkowych warsztatach florystycznych, podczas których wykonywali piękne kompozycje z żywych kwiatów na gąbce florystycznej 💐🌸
Podczas zajęć powstały kolorowe i pełne uroku bukiety z między innymi róż, gerberów oraz goździków. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem dobierali kwiaty, kolory i dodatki, tworząc niepowtarzalne kompozycje przygotowane z myślą o swoich mamach i bliskich osobach ☺️
Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, zdolności manualnych oraz wyrażania emocji poprzez sztukę florystyczną. Nie zabrakło uśmiechu, dobrej atmosfery i dumy z własnoręcznie wykonanych prac ❤️
Efekty pracy uczestników zachwycały starannością wykonania, a sam dzień upłynął w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze 🌷

29/04/2026
Za nami wyjątkowa i pełna wrażeń wycieczka w Pieniny! 🌄💚 Był to czas nie tylko odpoczynku, ale przede wszystkim wspólneg...
20/04/2026

Za nami wyjątkowa i pełna wrażeń wycieczka w Pieniny! 🌄💚 Był to czas nie tylko odpoczynku, ale przede wszystkim wspólnego odkrywania piękna natury, integracji i radości z bycia razem 🤗

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Pienińskim, gdzie odbyliśmy warsztaty malowania na szkle 🎨 Powstały wyjątkowe, kolorowe prace, które będą piękną pamiątką z tego wyjazdu 😁 następnie wyruszyliśmy na spacer malowniczym Wąwozem Homole, gdzie otoczeni niezwykłymi formacjami skalnymi i szumem potoku mogliśmy na chwilę zwolnić tempo i nacieszyć się spokojem przyrody 🏞 wieczorem zasiedliśmy wspólnie przy ognisku i muzyce, która poniosła nas do tańca! 😄
Nie zabrakło również chwili rozbawienia! Spływ Dunajcem tradycyjną łodzią flisacką okazał się niezapomnianym przeżyciem 😊 Piękne widoki, opowieści flisaków i wspólne chwile na wodzie sprawiły, że na twarzach wszystkich gościł uśmiech 🚣‍♂️ Kolejnym przystankiem był spacer po placu Dietla oraz wizyta w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy – miejscu, które zachwyca swoim klimatem i pozwala zadbać o zdrowie oraz dobre samopoczucie 🌿💧był czas również na zakupienie pamiątek dla najbliższych 🥰

To był czas pełen pozytywnej energii, rozmów, śmiechu i budowania relacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i stworzenie tak wspaniałej atmosfery. Wspomnienia z tej wycieczki na długo pozostaną w naszych sercach! ❤️

W naszym ŚDS odbyło się wyjątkowe śniadanie wielkanocne 🐣 Jak jedna wielka rodzina zasiedliśmy wspólnie do stołu, dzielą...
01/04/2026

W naszym ŚDS odbyło się wyjątkowe śniadanie wielkanocne 🐣 Jak jedna wielka rodzina zasiedliśmy wspólnie do stołu, dzieląc się radością, życzliwością i świąteczną atmosferą 🥰
To piękne spotkanie zostało wzbogacone przedstawieniem przygotowanym przez uczestników, które ukazywało scenę odkrycia pustego grobu – symbol nadziei, zwycięstwa życia i radości Zmartwychwstania.
Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali ciasta i świąteczne potrawy, nakrywali do stołu oraz starannie składali serwetki 😁 Każdy dołożył swoją cegiełkę, dzięki czemu mogliśmy wspólnie stworzyć tak wyjątkowy i rodzinny klimat.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i stworzenie tak ciepłej atmosfery. Wesołych Świąt Wielkanocnych! 🌷

Z radością dzielimy się efektami pracy naszych zdolnych uczestników! 😁W ostatnim czasie powstały piękne, ręcznie wykonan...
27/03/2026

Z radością dzielimy się efektami pracy naszych zdolnych uczestników! 😁
W ostatnim czasie powstały piękne, ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne – świąteczne kartki, jajka wypełnione kwiatami, kolorowe koszyczki wielkanocne oraz urocze baranki 🐑 Dodatkowo, wykorzystując gałązki zebrane podczas spaceru, uczestnicy stworzyli wyjątkowe stroiki wielkanocne 🌿
Każda z tych prac to nie tylko wyjątkowa dekoracja, ale także wyraz zaangażowania, kreatywności i serca włożonego w ich wykonanie 💛

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty 🌷🌞Uczestnicy wybrali się dziś na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Podczas...
23/03/2026

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty 🌷🌞
Uczestnicy wybrali się dziś na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Podczas wspólnej wyprawy obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków i zbieraliśmy symbole tej pięknej pory roku 🌼🌿
Niespodziewanie dołączył się do nas piesek, który towarzyszył nam przez cały czas i wprowadził jeszcze więcej radości 😁
Nie zabrakło uśmiechów, radości i dobrej energii – bo nic tak nie cieszy jak pierwsze promienie wiosennego słońca i czas spędzony razem na świeżym powietrzu ☀️💛

Po ostatnich warsztatach robienia pizzy uczestnicy postanowili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – i to w najlepszy ...
17/03/2026

Po ostatnich warsztatach robienia pizzy uczestnicy postanowili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – i to w najlepszy możliwy sposób! 🔥
Z okazji dnia pizzy uczestnicy naszego Domu przygotowali pyszną pizzę 🍕
Praca rozpoczęła się od przygotowania ciasta – odmierzania składników, wyrabiania i cierpliwego czekania, aż wyrośnie 😁 Następnie zajęli się krojeniem dodatków i komponowaniem rożnorodnych smaków 😊 Na koniec wszystko trafiło do piekarnika, a zapach unoszący się w kuchni był najlepszą zapowiedzią udanego obiadu.
Efekt? Nie tylko smaczny posiłek, ale też ogromna satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy, współpracy i wspólnie spędzonego czasu 😋

Dziś uczestnicy naszego Środowiskowego Domu Samopomocy mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach robienia pizz...
13/03/2026

Dziś uczestnicy naszego Środowiskowego Domu Samopomocy mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach robienia pizzy w Nowa Piwnica Smaku 🍕 Pod okiem prowadzących poznawaliśmy tajniki przygotowania ciasta, dobierania składników oraz wypiekania prawdziwej włoskiej pizzy 👩‍🍳👨‍🍳każdy mógł spróbować swoich sił w jej przyrządzaniu oraz dać ponieść się połaczeniom smakowym 😁 po warsztatach przyszedł czas na degustację własnoręcznie przygotowanych pizz, a że były naprawdę pyszne, to zniknęły w mgnieniu oka! 😋 Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę 🥰 To była niesamowita kulinarna przygoda!
Żeby jednak zachować równowagę między przyjemnością a aktywnością, wybraliśmy się jeszcze na spacer do parku miejskiego, żeby trochę „zgubić” kalorie po tak smacznej uczcie 😉🚶‍♀️🚶‍♂️skorzystaliśmy również z siłowni na świeżym powietrzu oraz uzewnętrznialiśmy poprzez grę na instrumentach, które znajdują się w parku 🎶

🌷💐 Dzień Kobiet w naszym ŚDS 💐🌷Panowie od rana przystąpili do pracy, aby docenić obecność otaczających ich kobiet. Własn...
09/03/2026

🌷💐 Dzień Kobiet w naszym ŚDS 💐🌷

Panowie od rana przystąpili do pracy, aby docenić obecność otaczających ich kobiet. Własnoręcznie przygotowali drożdżówki z dżemem w kształcie serca ❤️ przygotowanie ciasta, porcjowanie oraz formowanie to nie lada wyzwanie!

Dziś było u nas naprawdę wyjątkowo! Uczestnicy stanęli na wysokości zadania – były wierszyki dedykowane wspaniałym i pięknym kobietom z naszego Domu, wspólne śpiewanie, a także gitara poszła w ruch 🎶🎸 świetny repertuar oraz zgrane głosy wywołały na twarzach Pań szeroki uśmiech 😁

Wiele emocji wzbudziły również przebrania inspirowane piosenką „Baśka” – część uczestników wcieliła się w kobiece postacie z tejże piosenki. Umiejętności aktorskie naszych Panów rozbawiły wszystkich do łez! 😂

Oczywiście nie mogło zabraknąć tego, co najważniejsze – Panie zostały obdarowane kwiatami i słodkościami 🥰 idealnym zakończeniem Dnia Kobiet był poczęstunek, na który składały się od rana wypiekane drożdżówki 😋

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i cudowną atmosferę – takie chwile zostają w pamięci na długo! 🌷

Adres

Prawno 21
Józefów Nad Wisłą
24-340

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Środowiskowy Dom Samopomocy w Prawnie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij