17/05/2026
Za nami wyjątkowo intensywne i pełne działań tygodnie! Bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, a w szczególności tych najmłodszych, to dla nas od zawsze absolutny priorytet. Zobaczcie, gdzie mogliście nas spotkać w ostatnim czasie! 👇🌟
29 kwietnia – „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” 🌟Wzięliśmy udział w spotkaniu edukacyjnym w Szkole Podstawowej w Izabelinie, wspierając inicjatywę Mateusz Milej - wójt gminy Izabelin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Przeprowadziliśmy dla czwartoklasistów praktyczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomów i defibrylatora AED, podkreślając znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w TVP3 Warszawa (link w komentarzu).
🎈 9 maja – Piknik „Bezpieczny Izabelin” 🎈Współorganizowaliśmy wielkie święto profilaktyki pod urzędem Gmina Izabelin, promując nową platformę edukacyjną bezpieczny.izabelin.pl
Pokazaliśmy z bliska nasz sprzęt ratowniczo-gaśniczy i uczyliśmy praktycznego użycia gaśnic.
🏓Równolegle z piknikiem, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Izabelinie odbywał się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Strażaków PSP i OSP. Reprezentanci naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej - Adrian i Szymon, ruszyli do sportowej rywalizacji! Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju, nad którym honorowy patronat objęli Starosta Romuald Reszka oraz Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Kazimierz Jaworski. Nagrody dla zawodników z naszej gminy ufundował Wójt Gminy Izabelin.
Dziękujemy, że byliście z nami! A my nie zwalniamy tempa! 🔥🚒💪