15/04/2023
Zamkowicze, idą zmiany!
Zapoznajcie się 👇
Ważne❗️
Wraz z początkiem nowego sezonu turystycznego nasza instytucja się zmienia.
Krok po kroku oswajamy Was z nowym layoutem i oznakowaniem, aby w przyszłości skuteczniej się z Wami komunikować. Jakiś czas temu zmieniliśmy nazwę tego fanpage’a z „Gminne Centrum Kultury” w Inowłodzu na „Zamek Inowłódz”, wdrożyliśmy procedurę łączenia facebookowych stron „Zamek Inowłódz” i „Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu”. Możecie też zauważyć, że nasze zaproszenia i plakaty wyglądają inaczej.
🔴 Dlaczego się na to zdecydowaliśmy?
Odwiedzający nas turyści niejednokrotnie sprawiali wrażenie zagubionych. Rekonstrukcja Zamku, która nie odwzorowuje idealnie czasów, z których ten się wywodzi? Winda, telewizor, rzutnik? Koncerty, wystawy? Czasami w błąd wprowadzały godziny otwarcia, które są inne dla Zamku jako obiektu turystycznego, inne dla Biblioteki Publicznej i Gminnego Centrum Kultury mieszczących się w Zamku. Systematycznie zdarzało się również, że dzwoniący nie byli pewni, czy skontaktowali się z odpowiednią jednostką.
W pewnym momencie okazało się, że prowadzimy na Zamku działania na tak szeroką skalę, że wykraczają one poza statutowe zadania Gminnego Centrum Kultury.
Należało znaleźć szersze pojęcie dla opisania naszych aktywności.
I tak narodziło się ZI...
🔴 Czym się zajmujemy?
Animujemy życie społeczno-kulturalne. Odkrywamy przed osobami z zewnątrz potencjał Inowłodza i jego mieszkańców. Jesteśmy instytucją przyjazną twórcom – chętnie organizujemy wystawy, koncerty, spektakle. Podejmujemy działania z zakresu edukacji kulturowej. Promujemy gminę Inowłódz. Współorganizujemy wydarzenia o charakterze historycznym. W naszych strukturach znajduje się Gminne Centrum Kultury, Punkt Informacji Turystycznej oraz Biblioteka Publiczna.
🔴 Jednocześnie informujemy, że nasz status prawny nie uległ zmianie. Wszystkie podjęte inicjatywy mają na celu zbudowanie spójnej marki Zamku.
Powoli możecie zacząć wypatrywać charakterystycznego ZI w swoim otoczeniu, bo to pewnikiem nasza sprawa ✊