05/04/2024
Wczoraj byłem na spotkaniu z kandydatem na Burmistrza Imielina Panem Zenonem Kubica. Na nurtujące mnie pytania uzyskałem odpowiedzi, min.
1. Kandydat wyraźnie zadeklarował, że zrobi wszystko aby wydobycie węgla Imielin Północ nie było realizowane przez kopalnię.
2. W celu łatwiejszego dochodzenia w zakresie szkód górniczych podejmie starania pozyskania środków na niezależny monitoring wstrząsów górniczych.
3. Popiera utworzenie monitoringu tzw. bramownic na wjeździe do naszego Powiatu w tym do Imielina jako jeden ze środków poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców.
4. Zamierza podjąć działania w zakresie dokończenia naszego
" Centrum Przesiadkowego " o możliwość dostania się na peron osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi na wózkach czy też rowerzystów, a więc to co dla mnie istotne.
Szkoda, że kandydaci się nie dogadali i nie wszyscy wzięli udział w debacie w Sokolni, mam nadzieję, że gdy dojdzie do drugiej tury wyborów odbędzie się prawdziwa debata wraz z wzajemnymi pytaniami kandydatów do siebie oraz przedstawieniem skąd wezmą środki na realizację swoich celów, ale wtedy może być trochę za późno bo przecież Radnych do miasta wybieramy już 7.04.2024, i Rada będzie już ukształtowana.
Załączam bez komentarza dwa zdjęcia i krótki film ze spotkania, żeby wyborcy mogli wyrobić sobie zdanie.
Mój pomysł na przyszłość, w debatach winni brać udział także kandydaci na Radnych, żebyśmy mogli sobie wyrobić zdanie o tym czy i jak będą bronić naszych interesów.