05/04/2024
Drogi Mieszkańcu Nowej Wsi.
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej, jestem emerytką, a więc mam dużo czasu wolnego, który chciałabym wykorzystać dla poprawy jakości życia, lepszej współpracy, aktywizacji seniorów, rozwiązywania problemów i szybkiego działania w celu realizacji potrzeb naszych Mieszkańców. Zależy mi również na większej aktywności młodych Mieszkańców w życie naszej miejscowości. Chcę przede wszystkim słuchać Mieszkańców, aby móc szybko reagować na zgłaszane problemy i potrzeby.
Zapewniam, że razem możemy zrobić dużo więcej.
Uprzejmie proszę abyś wykorzystał moje doświadczenie w pracy samorządowej, wziął udział w głosowaniu w dniu 7 kwietnia 2024 roku i jednocześnie proszę o Twój głos popierający moją kandydaturę na radną gminy Poczesna.
Co udało się zrobić podczas mojej pierwszej kadencji:
– wyremontować chodnik przy ulicy Częstochowskiej,
– położyć nową nawierzchnię na ulicy Sadowej,
– zamontować dodatkowe lampy oświetlające ulicę Działkową,
– cyklicznie odcinkami udrażniać rowy odprowadzające wodę,
– wydzielić i utwardzić parkingi przy ulicy Kopalnianej,
– doposażyć place zabaw przy ulicy Częstochowskiej i Kopalnianej w sprzęt do aktywności fizycznej i zakup nowej piaskownicy,
– kupić i zamontować altanę przy świetlicy wiejskiej oraz położyć kostkę brukową przed altaną,
– zamontować lampy oświetlające parking za świetlicą wiejską,
– wyremontować i pomalować świetlicę,
– zakupić i zamontować kuchnię gazową 5-palnikową i patelnię gazową do świetlicy,
– wyremontować podjazd dla niepełnosprawnych przed świetlicą,
– zakupić odkurzacz do liści dla potrzeb mieszkańców,
– cyklicznie organizować spotkania integracyjne, pikniki rodzinne, Dzień Dziecka, Mikołajki i zabawy okazjonalne,
– doprowadzić do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego Nowej Wsi,
– usunąć nieużywany stary budynek sklepu przy ulicy Kopalnianej,
– doprowadzić do rozbiórki niezamieszkałego budynku przy ulicy Podgórnej,
– umożliwić swobodny dostęp do placu zabaw i świetlicy przy ulicy Częstochowskiej dla naszych mieszkańców.
W trakcie realizacji są:
– zakup i montaż nowej huśtawki przy bloku numer 4,
– zakup i montaż kosza do gry w koszykówkę przy ulicy Kopalnianej,
– założenie barier dźwiękochłonnych przy DK 91,
– montaż przejścia „na żądanie” przez DK 91 przy ulicy Kopalnianej,
– renowacja zabytkowej kapliczki przy ulicy Częstochowskiej,
– utwardzenie zjazdu ze „ślimaka” w kierunku ulicy Częstochowskiej z DK 91,
– udostępnienie „opasek senioralnych” dla mieszkańców potrzebujących opieki.
Plany na drugą kadencję:
- wykonanie zjazdu z ulicy Kopalnianej w kierunku hipermarketu Auchan,
- systematyczne udrażnianie i czyszczenie rowów,
- położenie kostki brukowej na parkingu przy ulicy Kopalnianej,
- naprawa nawierzchni na ulicy Działkowej z wydzieleniem miejsca dla pieszych,
- położenie nowej nawierzchni na ulicy Podgórnej,
- poszerzenie zjazdu z ulicy Częstochowskiej na ulicę Działkową,
- sfinalizowanie budowy kanalizacji w Nowej Wsi,
- remont drogi klinkierowej, ewentualne położenie nawierzchni asfaltowej po wykonaniu kanalizacji ściekowej,
- zamontowanie luster przy ulicy Wąskiej,
- rozdzielenie boksów śmietnikowych przy ulicy Kopalnianej (blok nr.1,2,3),
- dbanie o poprawę jakości opieki zdrowotnej i dostęp do lekarzy specjalistów,
- nadal cyklicznie jeden raz w miesiącu organizować spotkania z mieszkańcami w celu wysłuchania ich potrzeb i problemów oraz szybkiego reagowania na te potrzeby.
ZAPRASZAM NA WYBORY.