Ochotnicza Straż Pożarna w Bylicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Bylicach Jednostka została założona w 1926 roku, w celu ochrony przeciwpożarowej tutejszej miejscowości. Zebranie założycielskie odbyło się późną jesienią.

Dopiero po wojnie dokonano budowy siedziby, która do dziś, znajduje się pod adresem Bylice 32, w samym centrum miejscowości. Głównym pomysłodawcą i założycielem jednostki był kierownik Szkoły Powszechnej w Bylicach Jarosław Łyczkowski. Aktu rejestracji stowarzyszenia, które na początku nosiło nazwę „Towarzystwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bylicach” dokonał Wojewoda Łódzki. Obwieszczenie znalazło

się w nr 20 dziennika urzędowego z dnia 17 lipca 1927r. Na stanie przedwojennym znajdował się wóz konny gaśniczy oraz dwa konie. Jak większość jednostek na czas wojny OSP wygasiło swoją działalność. Po wojnie zarząd OSP podjął działania budowy własnej siedziby, która znajdowała i znajduje się do dziś w centrum dawnego majątku Bylice. Pierwszym Prezesem po wojnie był Łączkowski Jan, a Naczelnikiem wspomniany wcześniej Stanisław Szczepaniak Budowę rozpoczęto w 1961 roku, wylano fundamenty. Rok później rozpoczęto układać formy pod szlakę. W 1965 roku straż pozyskała drewno – topole pod budowę dachu. Drzewo wożono konno do tartaku w Kłodawie zimą roku 65/66. W roku 1966 rozpoczęto układanie dachu. Wyświęcenie remizy odbyło się jesienią 1966r. Zarząd prężnie działał. Organizowano imprezy. Sprzedaż biletów i alkoholu było wtedy jedynym środkiem dochodu. Dodatkowy człon, zwyczajowo zwany mordownie pobudowano w 1972r. Znajdował się tam bufet i sklep spożywczy. Następnie w 1978 roku w współpracy z GS pobudowano sklep spożywczy a materiału starczyło na człon zachodni w którym dziś znajduje się kuchnia, zaplecze, chłodnia oraz kotłownia. Jako ostatnie dobudowano łazienki w 2004roku. Pierwszym samochodem pozyskanym przez jednostkę była Nysa 622 w 1995roku. Sprzedana do prywatnego muzeum w 2016roku. W 2017 roku został zakupiony samochód marki VW T4

Dziś w Szkole Podstawowej w Bylicach odbywał się festyn z okazji dnia dziecka i rodziny. Było wiele atrakcji. Na zaprosz...
03/06/2026

Dziś w Szkole Podstawowej w Bylicach odbywał się festyn z okazji dnia dziecka i rodziny. Było wiele atrakcji. Na zaproszenie Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły pana Sławomira Maleszy wstawiliśmy się jak co roku. Tradycyjnie nie odbyło się bez konkursów z nagrodami i upominkami. A w tym roku do wygrania były mega breloczki pożarnicze i materiały reklamowe promujące nasze 100-lecie. Projekt szaty graficznej zaprojektowała druhna Paulina Antas.
Konkurencje przebiegły sprawnie, a nad przebiegiem czuwali druhowie Zuzanna Sosnowska, Paulina Kaczmarek-Kucińska, Oliwier Kubiak, Jarosław Wróblewski oraz Łukasz Cz i Weronika Wawrzyniak. Brawo.
Oprócz tego do dyspozycji mieliśmy sprzęt szkoleniowy do nauki resuscytacji i pomocy przy zadławieniu.
Do pomocy w wydarzeniu zaprosiliśmy OSP Grzegorzew i OSP Barłogi. Pierwsi prezentowali sprzęt na swoim GBA a drudzy przedstawili sprzęt do ratownictwa technicznego.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie kierujemy do pana prezesa Zarządu Gminnego Józefa Danielskiego i Komendanta Gminnego Michałowi Sucinie.
Oferta pożarnicza była bardzo rozszerzona, ale moc atrakcji zapewniły dmuchańce i przede wszystkim wielki mecz RODZICE - UCZNIOWIE. Mecz o wszystko i o honor. Doświadczenie zrobiło swoje i Opiekunowie wygrali w tie breaku.
A jeśli ktoś liczy na słodkie przekąski w postaci waty cukrowej, popcornu czy sorbetów, zawsze można liczyć na Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie. Polecamy!
Kończąc... Przesyłamy gorące życzenia z okazji Dnia Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach.

Dziś w Remizie OSP Kiełczewek-Boguszyniec odbył się Gminny Zjazd ZOSP w Grzegorzewie. Z naszej jednostki delegatami na t...
30/05/2026

Dziś w Remizie OSP Kiełczewek-Boguszyniec odbył się Gminny Zjazd ZOSP w Grzegorzewie. Z naszej jednostki delegatami na ten zjazd byli:
Łukasz Łuczyński
Tomasz Łuczyński
Jakub Bek
Katarzyna Janiak
Paulina Antas
Naszymi przedstawicielami w Zarządzie Gminnym będą druhowie Łukasz i Tomasz Łuczyńscy.
Do Prezydium Zarządu Gminnego na następne 5 lat został wybrany druh prezes Łukasz Łuczyński, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Gminnego. Druh Łukasz został także delegatem na Powiatowy Zjazd ZOSP.
Podczas obrad, aktywnie w swoich komisjach - mandatowej oraz uchwał i wniosków pracowały druhny Paulina Antas i Katarzyna Janiak.
Wszystkim druhom dziękujemy za reprezentowanie naszej Jednostki.

Dziś 4 maja - święto każdego, kto dumnie nosi mundur! Życzymy sobie oraz naszym kolegom i koleżankom wytrwałości w dział...
04/05/2026

Dziś 4 maja - święto każdego, kto dumnie nosi mundur!
Życzymy sobie oraz naszym kolegom i koleżankom wytrwałości w działaniu, niesłabnącej pasji do strażackiego rzemiosła i samych radosnych chwil w murach naszej remizy. Nawet bez wyjazdów bojowych, strażacka krew płynie w nas tak samo mocno! Wszystkiego najlepszego!
Pamiętajmy, że strażak to nie tylko ten, co gasi, ale ten, na którego zawsze można liczyć..
Z okazji Dnia Strażaka dziękujemy wszystkim Druhom naszej jednostki za pielęgnowanie pięknych tradycji i dbanie o to, by nasza remiza była miejscem spotkań i wsparcia dla mieszkańców. Niech św. Florian darzy Was zdrowiem, a mundur zawsze kojarzy się z godnością i szacunkiem. Wszystkiego najlepszego!

Szczególne życzenia kierujemy do naszych koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych jednostek - niech św. Florian ma Was w opiece podczas każdej służby.

Dla nas tegoroczny maj jest wyjątkowy i stanowi tylko przedsmak wielkich emocji. Już teraz odliczamy dni do 8 sierpnia, kiedy wspólnie z Wami wszystkimi będziemy świętować 100 lat istnienia naszej jednostki! Życzymy sobie i Wam wytrwałości w pielęgnowaniu tej pięknej historii oraz niegasnącej dumy z noszenia munduru, który od pokoleń łączy mieszkańców naszej okolicy.
Do zobaczenia na jubileuszu!

04/05/2026
Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐣🐑🌷
05/04/2026

Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐣🐑🌷

Służba przy grobie pańskim.
03/04/2026

Służba przy grobie pańskim.

Szanowne Druhny, Gospodynie z KGW Bylice, mieszkanki i pozostali sympatycy z płci pięknej naszej Jednostki!!!!Składamy W...
08/03/2026

Szanowne Druhny, Gospodynie z KGW Bylice, mieszkanki i pozostali sympatycy z płci pięknej naszej Jednostki!!!!
Składamy Wam szczere życzenia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, planów na polu prywatnym, rodzinnym i zawodowym. Kobiety w OSP udowadniają, że "siła, odwaga i determinacja nie mają płci. Nasza strażacka rodzina się powiększa. W naszych szeregach jest łącznie 36 kobiet (19 członków zwyczajnych i 17 dziewczynek w MDP Bylice). Swoim zaangażowaniem codziennie udowadniacie Swoją szczególną rolę w OSP. Zgodnie z wolą Walnego Zgromadzenia druhny Kasia, Paulina, Nina i Justyna weszły w skład Zarządu OSP.
Żadne ważne wydarzenie nie odbędzie się, oczywiście, bez wsparcia KGW Bylice. Dziękujemy za Wasze poświęcenie, profesjonalizm i serce, które wkładacie w pomoc innym!!!

„Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa”.

STO LAT!!!!!!

życzą druhowie z OSP BYLICE.

Ruszamy z zajęciami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej!📅 Kiedy? W każdy piątek o godzinie 16:30📍 Gdzie? W remizie OSP Byli...
02/03/2026

Ruszamy z zajęciami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej!

📅 Kiedy? W każdy piątek o godzinie 16:30
📍 Gdzie? W remizie OSP Bylice

Czekamy właśnie na Ciebie!
Do zobaczenia! 🚒

Dziś drużyna KDP Bylice, po przerwie zimowej, rozpoczęła przygotowania do zawodów. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycz...
28/02/2026

Dziś drużyna KDP Bylice, po przerwie zimowej, rozpoczęła przygotowania do zawodów. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej w Barlogach. Obejmowały one ćwiczenia ogólnorozwojowe i motoryczne, na koniec dla rozluźnienia pograliśmy w siatkówkę. Zajęcia prowadził druh Kuba Stegenta.
Frekwencja dopisała, bo ćwiczyło 9 zawodniczek na 11.
Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Tylakowi za udostępnienie sali na zajęcia.

Adres

Bylice 32
Grzegorzew
62-640

Telefon

665227276

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ochotnicza Straż Pożarna w Bylicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Ochotnicza Straż Pożarna w Bylicach:

Udostępnij