03/06/2026
Dziś w Szkole Podstawowej w Bylicach odbywał się festyn z okazji dnia dziecka i rodziny. Było wiele atrakcji. Na zaproszenie Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły pana Sławomira Maleszy wstawiliśmy się jak co roku. Tradycyjnie nie odbyło się bez konkursów z nagrodami i upominkami. A w tym roku do wygrania były mega breloczki pożarnicze i materiały reklamowe promujące nasze 100-lecie. Projekt szaty graficznej zaprojektowała druhna Paulina Antas.
Konkurencje przebiegły sprawnie, a nad przebiegiem czuwali druhowie Zuzanna Sosnowska, Paulina Kaczmarek-Kucińska, Oliwier Kubiak, Jarosław Wróblewski oraz Łukasz Cz i Weronika Wawrzyniak. Brawo.
Oprócz tego do dyspozycji mieliśmy sprzęt szkoleniowy do nauki resuscytacji i pomocy przy zadławieniu.
Do pomocy w wydarzeniu zaprosiliśmy OSP Grzegorzew i OSP Barłogi. Pierwsi prezentowali sprzęt na swoim GBA a drudzy przedstawili sprzęt do ratownictwa technicznego.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie kierujemy do pana prezesa Zarządu Gminnego Józefa Danielskiego i Komendanta Gminnego Michałowi Sucinie.
Oferta pożarnicza była bardzo rozszerzona, ale moc atrakcji zapewniły dmuchańce i przede wszystkim wielki mecz RODZICE - UCZNIOWIE. Mecz o wszystko i o honor. Doświadczenie zrobiło swoje i Opiekunowie wygrali w tie breaku.
A jeśli ktoś liczy na słodkie przekąski w postaci waty cukrowej, popcornu czy sorbetów, zawsze można liczyć na Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie. Polecamy!
Kończąc... Przesyłamy gorące życzenia z okazji Dnia Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach.