Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie Celem tej strony jest upowszechnianie informacji o grybowskim Liceum. Pragniemy poprzez nią zdobywać nowych sympatyków oraz promować niemały dorobek tej sz

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu objętym patronatem Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.Hackathon Małopolski to d...
13/05/2026

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu objętym patronatem Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Hackathon Małopolski to dwudniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy – w szczególności młodzi ludzie, uczniowie powyżej 18 roku życia, studenci oraz przedstawiciele środowisk akademickich i branżowych – będą pracować zespołowo nad praktycznymi rozwiązaniami odpowiadającymi na wyzwania związane z szeroko pojętą zieloną transformacją i ekologią.

💡 Nad czym będą pracować uczestnicy Hackathonu dla Małopolski?

Na uczestników czekają 4 wyjątkowe wyzwania, dotyczące codziennego życia mieszkańców regionu: transportu, jakości powietrza, aktywności społecznej i turystyki.

🚌 Dostępny transport dla każdego
Jak przeciwdziałać wykluczeniu transportowemu i ułatwiać dojazd do pracy, szkoły, uczelni czy usług publicznych?
Partnerzy wyzwania: MPK Nowy Sącz i Sądecka Izba Gospodarcza

🌿 Czyste powietrze dla regionu
Jak wykorzystać dane i technologie w walce ze smogiem, poprawiać jakość powietrza i zwiększać świadomość mieszkańców?
Partner wyzwania: MPEC Nowy Sącz

🏡 Zostań, nie wyjeżdżaj
Jak tworzyć warunki do dobrego życia, aktywności i budowania swojej przyszłości na miejscu?
Partnerzy wyzwania: Gmina Tymbark, firma WIŚNIOWSKI i Fundacja Horyzont360

🧭 Turystyka przyszłości
Jak wykorzystać technologię, dane i lokalne zasoby do rozwoju turystyki Nowosądecczyzny w sposób inteligentny, lokalny i zrównoważony?

Partner wyzwania: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

To będą 2 dni intensywnej pracy, rozmów z mentorami i testowania pomysłów, które mogą realnie wspierać mieszkańców, lokalne społeczności, przedsiębiorców i cały region 💡

Każde z wyzwań dotyka codzienności Małopolski. Od dojazdów i jakości powietrza, przez życie społeczne, po turystykę i lokalną gospodarkę.

Właśnie z takich tematów mogą powstać rozwiązania, które zmienią otoczenie na lepsze.

📍 Nowy Sącz, Hotel Ibis, ul. 1 Brygady 2A
📅 30 – 31 maja 2026
🎟️ Rekrutacja trwa do 15 maja
🔗 Link do rejestracji: https://hackathon-dla-malopolski.kpt.krakow.pl/

Wydarzenie jest organizowane przez Województwo Małopolskie.

Młodzież naszej szkoły z klasy 3 A i 3 E w dniu 29 kwietnia 2026 r. miała okazję uczestniczyć w wartościowych prelekcjac...
12/05/2026

Młodzież naszej szkoły z klasy 3 A i 3 E w dniu 29 kwietnia 2026 r. miała okazję uczestniczyć w wartościowych prelekcjach organizowanych w ramach współpracy partnerskiej z Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu.

Podczas spotkań uczniowie wysłuchali wykładów na temat:

🔹 „Odpowiedzialność prawna nieletnich – prawa i obowiązki uczniów”
Prelekcja była ukierunkowana na podniesienie świadomości uczniów w zakresie podstawowych zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz ich prawami i obowiązkami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa. Podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie dotyczące zachowań mogących wiązać się z konsekwencjami prawnymi, w tym odpowiedzialności za przemoc w rodzinie, przemoc w sieci, hejt, niszczenie mienia, kradzież własności oraz niewłaściwe zachowanie w przestrzeni publicznej i internecie.

🔹 „Cyberbezpieczeństwo i nowe technologie – świadome i bezpieczne funkcjonowanie w świecie cyfrowym”
Prelekcja została ukierunkowana na podniesienie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz nowoczesnych technologii cyfrowych. Podczas spotkania omówiono najważniejsze zagrożenia występujące w przestrzeni online, w tym phishing, kradzież danych, cyberprzemoc, hejt, uzależnienie od internetu oraz manipulacje informacyjne.

Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia nowego budynku WSB Students House, w tym zobaczenia nowoczesnej sali sądowej, co było bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem.

Dziękujemy za inspirujące spotkanie i cenne wskazówki! 😊

Działania podęte w ramach realizowanego programu wychowawczo-profilaktycznego: współpraca pedagoga szkolnego, psychologa, wychowawców klas.

Serdecznie gratulujemy panu dr Tomaszowi Walickiemu z okazji kolejnej wygranej kadencji na stanowisku Dyrektora naszego ...
08/05/2026

Serdecznie gratulujemy panu dr Tomaszowi Walickiemu z okazji kolejnej wygranej kadencji na stanowisku Dyrektora naszego LO! 👏👏👏

Życzymy satysfakcji z pracy oraz nieustającej energii i pasji w dalszym prowadzeniu szkoły.

Niech kolejne lata przyniosą wiele osiągnięć, życzliwych ludzi wokół oraz dumy z rozwoju uczniów i całej społeczności szkolnej. Powodzenia!

Udział naszych wolontariuszek w VI Grybowskim Biegu Majowym! 🏃‍♀️🇵🇱Dziewczyny jak zawsze spisały się na medal – pomagały...
06/05/2026

Udział naszych wolontariuszek w VI Grybowskim Biegu Majowym! 🏃‍♀️🇵🇱

Dziewczyny jak zawsze spisały się na medal – pomagały przy organizacji wydarzenia, wspierały uczestników i dbały o sprawny przebieg całej imprezy.

To był dzień pełen sportowych emocji, uśmiechu i dobrej energii – cieszymy się, że mogły być częścią tak wyjątkowego wydarzenia.

Dziękujemy organizatorom za świetną współpracę, a naszym wolontariuszkom za zaangażowanie, odpowiedzialność i ogromne serce do działania.

Jesteśmy z Was dumni!🤗

04/05/2026
🤗
03/05/2026

🤗

W czwartek 30.04 odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursie na zapisanie ja...
30/04/2026

W czwartek 30.04 odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursie na zapisanie jak najdłuższego rozwinięcia liczby π.

Zwycięzcom gratulujemy!🙌 🤗

🏃‍♀️🏃‍♂️ 28 kwietnia odbyły się zawody lekkoatletyczne w Nawojowej, w których nasza szkoła wzięła udział, prezentując sw...
30/04/2026

🏃‍♀️🏃‍♂️ 28 kwietnia odbyły się zawody lekkoatletyczne w Nawojowej, w których nasza szkoła wzięła udział, prezentując swoje umiejętności na najwyższym poziomie! 💪🔥

Oto nasze wyniki:

🏅 Skok w dal:
• Magdalena Urban – 2 miejsce
• Krystian Gucwa – 2 miejsce

🏅 Skok wzwyż:
• Zuzanna Ziółko – 1 miejsce

🏅 Bieg na 100 m:
• Monika Hotloś – 1 miejsce
• Kamil Koszyk – 2 miejsce
• Karol Dziedziak – 3 miejsce

🏅 Bieg na 400 m:
• Michał Gliński – 3 miejsce
• Magdalena Rzemińska – 3 miejsce

🏅 Bieg na 1500 m:
• Michał Sapalski – 1 miejsce

🏅 Sztafeta 4x100 m:
🥇 Dziewczyny – 1 miejsce
(Zuzanna Ziółko, Weronika Kostecka, Magdalena Urban, Monika Hotloś)

🥇 Chłopcy – 1 miejsce
(Michał Gliński, Kamil Koszyk, Karol Dziedziak, Szymon Filip)

Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.👏💙

🇵🇱🇵🇱🇵🇱Druga edycja konkursu „Silni Polską” 🇵🇱🇵🇱🇵🇱W ramach trzeciego etapu ogólnopolskiego konkursu „Silni Polską” (13.04...
27/04/2026

🇵🇱🇵🇱🇵🇱Druga edycja konkursu „Silni Polską” 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

W ramach trzeciego etapu ogólnopolskiego konkursu „Silni Polską” (13.04.2026 r. ) uczniowie klas 2c i 3a Liceum: Anna Gołyźniak, Joanna Radzik, Julia Przybyło, Nina Kmak, Paulina Chronowska, Oliwia Turska, Natalia Mrowca, Krzysztof Gryboś, Krystian Stępień oraz Bartosz Winiarski, pod opieką lidera zespołu – Pani Pauliny Liszki,po raz kolejny, we współpracy ze Stowarzyszeniem Saga, przeprowadzili grę terenową pt. „Podziemie na Grybowszczyźnie w czasie II wojny światowej”.

W tym roku w wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Siołkowej pod opieką Pani Ewy Kornakiewicz. Dzięki temu mogliśmy przybliżyć młodzieży historię niepodległościowego podziemia zbrojnego działającego na terenie Ziemi Grybowskiej oraz umożliwić dotarcie do miejsc i obiektów będących świadkami tych wydarzeń.

Gra rozpoczęła się w bibliotece szkolnej, gdzie uczniowie zostali wprowadzeni w realia II wojny światowej. Następnie, podzieleni na cztery trzyosobowe grupy, wykonali pierwsze zadanie.

Przed wyjazdem w teren obejrzeli także scenkę edukacyjną przygotowaną przez ucznia naszej szkoły, Norberta Grybosia, prezentującą podstawowe zasady opatrywania ran oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w czasie okupacji. Zdobyta wiedza okazała się pomocna w dalszej części gry.

Kolejnym punktem programu był wyjazd na Podchełmie – teren działalności partyzantów w czasie II wojny światowej. Wędrówka rozpoczęła się przy Kaplicy na Podchełmiu, następnie uczestnicy udali się pod mural Franciszka Paszka, skąd przez las przeszli pod pomnik na Ropskiej Górze, by na koniec wrócić na Podchełmie.

W trakcie gry uczniowie poznali historię kaplicy oraz postać księdza Ignacego Dziedziaka – kapelana oddziału „Żbik”, który udzielał schronienia partyzantom. Dowiedzieli się również o działalności Franciszka Paszka „Kmicica” oraz dramatycznych wydarzeniach tzw. „krwawej wigilii”, które przybliżył przedstawiciel Stowarzyszenia „Saga Grybów”, Pan Kamil Kmak. Poznali także miejsca zasadzek na niemieckie transporty na trasie Grybów–Gorlice.

Wykonując kolejne zadania w terenie, uczniowie poznawali sylwetki lokalnych bohaterów: Franciszka Paszka „Kmicica”, Józefa Gucwy „Szumnego”, Stanisława Leszczyca-Przywary „Szarego” oraz Józefa Oleksiewicza „Maliny”.
Każda drużyna oddała hołd walczącym o wolną i niepodległą Polskę, zapalając znicze pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Grybowskiej (przy Kaplicy na Podchełmiu) oraz przy pomniku upamiętniającym miejsce akcji partyzanckich na drodze Grybów – Gorlice.

Po powrocie do szkoły uczestnicy, wykorzystując zdobytą wiedzę i zgromadzone materiały, przygotowali plakaty poświęcone swoim bohaterom. Gra zakończyła się quizem historycznym, a suma punktów zdobytych podczas wszystkich etapów pozwoliła wyłonić zwycięską drużynę. Jej członkowie otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do: Pana Dyrektora dr. Tomasza Walickiego, Pani Ewy Kornakiewicz oraz Pana Kamila Kmaka ze Stowarzyszenia „Saga Grybów”, Pani Joanny Grucy, oraz Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Patrycji Zagórskiej.👏👏👏

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia!❤️❤️❤️

W piątek, 24 kwietnia br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV. 131 absolwentów ukończyło w roku...
26/04/2026

W piątek, 24 kwietnia br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV.
131 absolwentów ukończyło w roku 2025-2026 nasze Liceum- Gratulacje!!!🙌

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9.00 Mszą Świętą, która nadała mu podniosły i refleksyjny charakter.

Dyrektor szkoły, pan Tomasz Walicki, podziękował maturzystom za cztery lata wspólnej pracy i zaangażowania. Życzył im odwagi w realizowaniu marzeń, dokonywania mądrych wyborów oraz zachowania w pamięci tego, co w życiu najważniejsze — zdrowia, relacji z innymi oraz wierności własnym wartościom.

Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie nagród książkowych uczniom ze średnią powyżej 4,75. Nagrodzeni zostali również uczniowie zaangażowani w działalność zespołu Grottger Band, wolontariat oraz osiągający sukcesy na szczeblu sportowym. 📚

Pan Dyrektor podziękował także za duże zaangażowanie na rzecz szkoły uczniom, którzy pełnili funkcję przewodniczących szkoły: Natalii Pancerz i Arturowi Abramowi.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przygotowane przez uczniów klas trzecich pożegnanie maturzystów.

Na zakończenie uczniowie klas trzecich wręczyli upominki przygotowane na ten dzień swoim kolegom z klas czwartych.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych to symboliczny moment zamknięcia ważnego etapu życia i jednocześnie początek nowej drogi.

W tym miejscu pragniemy życzyć naszym absolwentom wszystkiego dobrego już poza murami naszej szkoły oraz powodzenia na maturze!🤗

Adres

Tadeusza Kościuszki 18
Grybów
33-330

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:00
Wtorek 07:30 - 15:00
Środa 07:30 - 15:00
Czwartek 07:30 - 15:00
Piątek 07:30 - 15:00

Telefon

+48184450324

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij