01/03/2026
Nasze środowisko polityczne od kilkunastu lat zabiegało o godne upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych. Pamiętam moment ustanowienie oficjalnego święta 1 marca blisko 15lat temu, pamiętam również symboliczny pogrzeb sanitariuszki „Inki” blisko dekadę temu w którym osobiście uczestniczyłem.
W tym roku z powodów zdrowotnych pierwszy raz od lat nie uczestniczyłem osobiście w obchodach osobiscie.
W naszym mieście władze sprawuje lewicowa koalicja i pomimo tego prezydent, ani żaden urzędnik nie utrudniał wprost obchodów jakiekolwiek patriotycznego święta. Wieniec może złożyć każdy reprezentant dowolnej siły politycznej czy organizacji społecznej.
Tym bardziej dziwi sytuacja mająca miejsce w Toruniu gdzie prezydent miasta uniemożliwia złożenie kwiatów podczas uroczystych obchodów miejskich.
Dziękuje strukturom Konfederacja Toruń Nowa Nadzieja, a w szczególności Mateuszowi Kociorskiemu za upamiętnienie święta i podniesienie problemu toruńskich obchodów.