Klub Seniora w Gronowie "Druga Młodość"

Klub Seniora w Gronowie "Druga Młodość" Nasz klub mieści się w Świetlicy Wiejskiej w Gronowie 🏡
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–13:00 ⏰🙂

👣 Dziś, 27 maja, w Klubie Seniora gościliśmy Panią Podolog Joannę 😊Seniorzy uczestniczyli w ciekawej pogadance na temat ...
27/05/2026

👣 Dziś, 27 maja, w Klubie Seniora gościliśmy Panią Podolog Joannę 😊

Seniorzy uczestniczyli w ciekawej pogadance na temat zdrowia stóp 🦶 Dowiedzieli się, jakie są najczęstsze przyczyny schorzeń stóp, jakie choroby mogą występować oraz jak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia 👟

Pani Joanna opowiedziała również o profesjonalnej opiece podologicznej stóp i paznokci oraz o codziennej profilaktyce 💙 Każdy, kto miał ochotę, mógł także skonsultować swoje dolegliwości i uzyskać fachowe porady 🤝

Dziękujemy za wartościowe spotkanie i cenne wskazówki 🌷✨

🌸 Dziś, 26 maja, w naszym Klubie Seniora obchodziliśmy Dzień Mamy w międzypokoleniowej atmosferze. Seniorzy zaprosili sw...
26/05/2026

🌸 Dziś, 26 maja, w naszym Klubie Seniora obchodziliśmy Dzień Mamy w międzypokoleniowej atmosferze. Seniorzy zaprosili swoje córki i synów, aby wspólnie uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. 💐

🍰 Podczas warsztatów Seniorzy przygotowywali deserki, ciasta oraz kompot, a także dekoracje, dbając o piękny wystrój sali. Na nasze spotkanie zaprosiliśmy również Panią Dyrektor GOPS Bogumiłę Hamielec. 🌷

🤝 Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania oraz integracji pokoleń. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego dnia! 💖

20 maja przy naszym Klubiku Seniora odbyło się pierwsze wspólne grillowanie w tym sezonie 🌞🔥Seniorzy przygotowali mięso,...
22/05/2026

20 maja przy naszym Klubiku Seniora odbyło się pierwsze wspólne grillowanie w tym sezonie 🌞🔥
Seniorzy przygotowali mięso, kiełbaski, pyszne sałatki oraz inne smakołyki 🌭🍖🥗, a następnie wspólnie grillowali oraz biesiadowali przy przygotowanym posiłku 😊
To było udane rozpoczęcie sezonu grillowego ❤️

15 maja w Klubie Seniora świętowaliśmy imieniny Pani Zosi – naszej klubowiczki 🎉🌷Z tej okazji złożyliśmy jej serdeczne ż...
22/05/2026

15 maja w Klubie Seniora świętowaliśmy imieniny Pani Zosi – naszej klubowiczki 🎉🌷
Z tej okazji złożyliśmy jej serdeczne życzenia zdrowia, radości i wielu pięknych dni 😊 Było wspólne „Sto lat” 🎶, dużo rozmów, uśmiechów 😄 oraz słodki poczęstunek 🍰☕
Takie chwile jeszcze bardziej integrują naszą klubową społeczność i sprawiają, że w naszym Klubie Seniora zawsze panuje miła i serdeczna atmosfera ❤️
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Pani Zosi! 🎂

🍲👩‍🍳 13 maja w Klubie Seniora odbyły się warsztaty kulinarne 😊 Seniorki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały pyszną, t...
13/05/2026

🍲👩‍🍳 13 maja w Klubie Seniora odbyły się warsztaty kulinarne 😊 Seniorki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały pyszną, tradycyjną zupę ogórkową i chrupiące placuszki ziemniaczane 🥒🍵

💬❤️ Po zakończonej pracy wszyscy z apetytem zasiedli do wspólnego posiłku 🍽️😋

Wspólna podróż przez pokoleniaMówi się, że podróże kształcą, ale te odbywane wspólnie przez różne pokolenia uczą czegoś ...
12/05/2026

Wspólna podróż przez pokolenia

Mówi się, że podróże kształcą, ale te odbywane wspólnie przez różne pokolenia uczą czegoś więcej – wzajemnego zrozumienia i szacunku. W czwartek 7 maja 2026 r. seniorzy z Klubu Senior+ „Druga Młodość” z Gronowa oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy wyruszyli na wspólną wyprawę do Zielonej Góry i Ochli z Projektu pn. „Wiosenna Inicjatywa Międzypokoleniowa w Klubie Seniora + w Gronowie”.

Wyjazd, w którym wzięło udział łącznie 45 osób, został w całości sfinansowany z dedykowanego Funduszu Wsparcia Klubów Seniora na Dolnym Śląsku pt.: „Dolnośląska Inicjatywa Międzypokoleniowa”, edycja 2026. Kwota 10 000 zł pozwoliła na realizację bogatego programu, który połączył historię z nowoczesną nauką.

Pierwszym przystankiem było Muzeum Etnograficzne w Ochli. W malowniczej scenerii skansenu uczestnicy wzięli udział w warsztatach, które dla seniorów były sentymentalnym powrotem do czasów młodości, a dla dzieci fascynującą lekcją o życiu ich przodków. W Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli (znanym jako skansen w Ochli) można zobaczyć bogatą kolekcję architektury ludowej oraz tradycyjnego wyposażenia z regionów Dolnych Łużyc, Dolnego Śląska i Zachodniej Wielkopolski. Ekspozycje prezentują dawne narzędzia rolnicze, sprzęty domowe, tradycyjne tkaniny, stroje ludowe oraz sztukę ludową regionu. Wspólne poznawanie dawnych rzemiosł stało się idealną okazją do rozmów – uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści starszych o tym, jak dawniej wyglądała codzienność na wsi.

Kolejnym etapem podróży w przeszłość była wizyta Zagrodzie z Mariankowa gdzie uczestnicy wycieczki podzieleni na 2 grupy wzięli udział we wspólnych warsztatach wyrabiania chleba. Spotkanie było wspaniałą lekcją lokalnych tradycji. Pod okiem doświadczonych instruktorów, seniorzy dzielili się z najmłodszymi swoją wiedzą na temat dawnych metod wypieku, a dzieci uczyły się wyrabiać ciasto. Wspólne ugniatanie, formowanie bochenków i czekanie na efekt końcowy było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między pokoleniami. Wypełniona zapachem świeżego pieczywa Zagroda z Mariankowa stała się miejscem, gdzie czas płynął wolniej, a wspólna praca zaowocowała pysznymi, tradycyjnymi bochenkami.

Zupełnie inny klimat towarzyszył wizycie w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze będącym częścią Centrum Nauki Keplera. Uczestnicy wycieczki zobaczyli jak powstaje wir wodny i trąba powietrzna, sprawdzili działanie kuli plazmowej oraz dowiedzieli się, jak przewodzony jest prąd. Uczniowie i seniorzy zobaczyli jak zbudowane jest ciało człowieka, obejrzeli zdjęcia rentgenowskie na specjalnej przeglądarce oraz mieli okazję skorzystać z mikroskopów. I tu role się odwróciły – to często uczniowie, biegli w obsłudze interaktywnych stanowisk, pomagali seniorom zgłębiać tajniki fizyki i biologii. Wspólne eksperymentowanie pokazało, że ciekawość świata nie zna wieku.

Projekt ten był czymś więcej niż tylko turystyczną wycieczką. To dowód na to, że społeczność Gronowa i Trójcy potrafi budować silne, międzypokoleniowe więzi. Takie inicjatywy pokazują, że seniorzy mają mnóstwo energii i wiedzy, którą chcą się dzielić a dzieci potrafią z tego czerpać z ogromną radością.

5 maja w Klubie Seniora wykorzystaliśmy piękną pogodę 🌿☀️Seniorzy podczas zajęć Nordic Walking przemaszerowali przez nas...
06/05/2026

5 maja w Klubie Seniora wykorzystaliśmy piękną pogodę 🌿☀️
Seniorzy podczas zajęć Nordic Walking przemaszerowali przez naszą urokliwą wieś — wszystko wokół kwitnie, maj pachnie wiosną, a ciepłe powietrze dodaje energii.

To był czas na oddech, spokój i chwilę dla siebie 🌼
Krok za krokiem, w rytmie natury.

Wczoraj w Klubie Seniora świętowaliśmy imieniny Pani Marioli – naszej klubowiczki 🎉🌷Z tej okazji złożyliśmy jej serdeczn...
05/05/2026

Wczoraj w Klubie Seniora świętowaliśmy imieniny Pani Marioli – naszej klubowiczki 🎉🌷
Z tej okazji złożyliśmy jej serdeczne życzenia zdrowia, radości i wielu pięknych dni 😊 Było wspólne „Sto lat” 🎶, dużo rozmów, uśmiechów 😄 oraz słodki poczęstunek 🍰☕
Takie chwile jeszcze bardziej integrują naszą klubową społeczność i sprawiają, że w naszym Klubie Seniora zawsze panuje miła i serdeczna atmosfera ❤️
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Pani Marioli! 🎂

Wycieczka Klubu Seniora z Gronowa do Bolesławca.Dziś Seniorzy wraz z Panią Dyrektor GOPS Bogumiłą Hamielec oraz Opiekunk...
27/04/2026

Wycieczka Klubu Seniora z Gronowa do Bolesławca.

Dziś Seniorzy wraz z Panią Dyrektor GOPS Bogumiłą Hamielec oraz Opiekunkami wyruszyli na wycieczkę do Bolesławca.

Pierwszym punktem programu było Żywe Muzeum Ceramiki, gdzie uczestnicy poznali proces powstawania ceramiki bolesławieckiej. Podczas zwiedzania przewodnik szczegółowo opowiedział o wszystkich etapach produkcji – od przygotowania masy ceramicznej, przez formowanie i wypalanie, aż po ręczne zdobienie i szkliwienie naczyń.

Seniorzy mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach, podczas których własnoręcznie ozdabiali miseczki metodą stempelkową, tworząc niepowtarzalne wzory.

Następnie grupa odwiedziła Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, gdzie zapoznała się z historią miasta oraz rozwojem ceramiki na przestrzeni lat.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w fabryce ceramiki, gdzie seniorzy mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja na większą skalę oraz przyjrzeć się pracy poszczególnych działów.

Kolejnym punktem był pobyt na Termach Bolesławieckich, który był okazją do odpoczynku i relaksu.

Na zakończenie dnia uczestnicy udali się do Kruszyna, gdzie w Gospodzie Kruszyn zjedli wspólny obiad oraz deser, a w miłej atmosferze zakończyli wycieczkę.

Sportowy piątek w klubie seniora 💪🙂Dziś trochę ruchu na sali – ćwiczenia z kijkami, rozciąganie i dobra energia! Było ak...
24/04/2026

Sportowy piątek w klubie seniora 💪🙂

Dziś trochę ruchu na sali – ćwiczenia z kijkami, rozciąganie i dobra energia! Było aktywnie, wesoło i przede wszystkim zdrowo.

Takie spotkania to świetny sposób, żeby zadbać o formę, poruszać się i spędzić czas w miłym towarzystwie.

Adres

Gronów
59-900

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 13:00
Wtorek 09:00 - 13:00
Środa 09:00 - 13:00
Czwartek 09:00 - 13:00
Piątek 09:00 - 13:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klub Seniora w Gronowie "Druga Młodość" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria