09/02/2026
🕐 Czas szybko mija, a tu dobiegła oficjalnie 4-ta rocznica działalności Naszego klubu.
🎂 9 lutego 2022r. to data, kiedy otrzymaliśmy Pozwolenie Radiowe od UKE. Co prawda, od tej daty oficjalnie mogliśmy już nadawać, ale klub został już założony w dniu 28 Listopada 2021 roku w Gorlicach, gdzie odbyło się Zebranie Krótkofalowców, celem powołania nowego Klubu w w Gorlicach.
W zebraniu tym uczestniczyli zarówno Krótkofalowcy zrzeszeni. W Polskim Związku Krótkofalowców, jak i Krótkofalowcy niezrzeszeni. Wymienić w tym miejscu należy: Piotr SQ9EZE, Krzysztof SP9RQA, Karol SP9GRP, Ryszard SP9ODF, Tomasz SP9WTN, Piotr DL9GX/SP6PF oraz Piotr SQ9JYK.
W trakcie zebrania jednogłośnie podjęto uchwałę o powołaniu Nowego Gorlickiego Klubu Krótkofalowców SP9KGR oraz powołano wtedy pierwszy skład Komitetu założycielskiego w składzie:
Prezes: Piotr - SQ9EZE
Wiceprezes: Krzysztof – SP9RQA
Sekretarz: Karol – SP9GRP
Skarbnik: Ryszard – SP9ODF
Ustalono również, iż przynależność Nowego Klubu będzie podlegała pod Krakowski Oddział Terenowy PZK OT-12…
Zapraszamy dziś, tj. 9 lutego 2026 r. (poniedziałek) Gorlickich Krótkofalowców oraz Sympatyków na krótkie Spotkanie na godz. 18-00.